Autori Tema: Ju a di moshen te gjitheve.  (Lexuar 1914 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë NORGA10

  • i/e sapoardhur
  • *
  • Postime: 10
  • Popullariteti: 1
  • Error is human_ forgiveness is divine
Ju a di moshen te gjitheve.
« Me: Korrik 12, 2010, 08:40:39 PD »
Mendoni nje number nga 1 deri tek 10. Numrin qe zgjodhet shumezojeni me 2. Tani shtoni edhe +5. Shumezojeni me 50. Ne qofte se e keni kaluar ditelindjen kete vit shtoni + 1760, nqs nuk e keni kaluar ditelindjen shtoni +1759. Nga kjo shuma qe keni tani, hiq vitin qe keni lindur ( me 4 shifra). Tani ju duhet te keni vetem 3 numra.
Mos u merzit se ky numer nuk eshte mosha juaj [laugh1]. Numri i pare eshte numri qe keni menduar ne fillim dhe dy numrat e tjere eshte mosha juaj. [smiley1]
“Love all, trust a few, do wrong to none”