Autori Tema: BANE te vendosur per abuzime.  (Lexuar 15503 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #30 Me: Dhjetor 28, 2009, 12:02:13 PD »
Vihen ne ban 1 javor tre anetare per sharje: Eri, Eric, Kujdes99. Mos tentoni te regjistroheni me emra te tjere nderkohe sepse keqesoni gjendjen. Mireulexofshim ne 2010 dhe gezuar vitin e ri.

conrad: ty te hoqja vrejtje dje, nese shan akoma do te marresh ban edhe ti.

Mos tentoni te perfitoni nga rasti kur nuk ka moderatore online..
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #31 Me: Dhjetor 28, 2009, 12:13:02 PD »
Korigjim: Duke qene se n00b e paska ditur kete muhabet dhe u ka lajmeruar duke ju falur keto te shara ( sapo e mora vesh) , bani do tu hiqet edhe pse personalisht s'jam shume dakort.  Por nese vazhdojne sharjet heres tjeter nuk do te jete me 1 javor bani ;)
« Redaktimi i Fundit: Dhjetor 28, 2009, 12:14:54 PD nga LuXor »
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë BERATSI_NL

 • Traktorist
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6196
 • Popullariteti: 45
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #32 Me: Janar 13, 2010, 01:00:39 MD »
Personit me nick messi ju vu ban ne nick...

« Redaktimi i Fundit: Janar 13, 2010, 05:06:41 MD nga ★GOTIKA★ »


Eshte me fat djali qe eshte dashuria e pare e nje vajze por me me fat vajza qe eshte dashuria e fundit e nje djali :D

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #33 Me: Janar 13, 2010, 05:07:39 MD »
Komshio e ndryshova icik lal ....te tjerat i vendosa tek kendi..
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #34 Me: Janar 15, 2010, 04:09:15 MD »
Borziloku ka marre ban 6 ditor!

Kjo eshte hera e dyte qe denohet me nje ban te tille, arsyeja eshte se nga te gjithe anetaret e stafit ka marre verejtje te ndaloje sjelljen e tij!

Nga une ka marre te pakten 3 here paralajmerim (sistematikisht injoruar paralajmerimi im, idem i te tjereve)!

Por banin nuk ja kam vene une per te vetmen arsye qe nese do ja kisha vene une do ja kisha vendosur permanent dhe nuk do i hiqej me, por te tjeret kane besuar qe do nderroje sjellje.

Tani eshte regjistruar me nick tjeter kur rregullorja thote ne menyre te qarte, nese jeni ne Ban mos tentoni te rregjistroheni me emra te tjere, do sqarohet edhe arsyeja e banit!

Me sjelljen e tij dua te them, postimet e pafund per te krijuar debate, duke provokuar gati gjysmen e stafit, javen e fundit forumi ishte transformuar ne te ashtuquajturit "debate" nga ana e Borzilokut, une mund te kuptoj, 2-3 postime, por te kthehet i teri forumi ne arene kundershtimi dhe ankimi i nje anetari, me vjen keq por nuk jam dakort! (ne rregullore eshte e qarte cdo pakenaqesi mund ta sqaroni ne privat)

Jo! Asnje nuk ka asgje kundra teje si borzilok, por me sjelljen tende me vjen keq por shumica e stafit nuk eshte dakort, per arsyet e mesiperme!

Tani eshte regjistruar serish me nje nick tjeter dhe nga te 20 postimet e bera me ate nick, te gjitha pa perjashtim jane ankesa dhe tentative per te mbushur mendjen anetareve qe Ai nuk ka faj, kur e verteta "sipas stafit" eshte ndryshe!

Borzilok, se ti ke 14 muaj ketu ka te tjere qe kane vite, duke perfshire te nenshkruarin, pretendimet e tua jane te kota, nese ti vazhdon me kete sjellje ai ban 6 ditor, po rrezikon seriozisht te kthehet "permanent", nga ana ime ndaj teje!

Nuk ke fare, po fare fare ama, te drejte! Anetaret e tjere te cilet rregjistrohen per qejfin e tyre, dhe lexojne ne cdo cep te forumit qe nje kastravec me nickun Borzilok vetem ankohet, nuk besoj se do kalojne ne qejf te tyre kohen ne forum, ndaj jo nuk ke te drejte dhe po duhet te kishe degjuar fjalet e Nastradinit i cili te tha, vendimet per venien dhe heqjen e stafit nuk te takojne ty por admineve dhe supreme moderatoreve! Ndaj ekziston dhe hierarkia! Dhe "ankesat" e tua duhet te kishin perfunduar aty!

Nese ti akoma po kerkon te marresh pergjigje pse ke marre ban, mjafton te shikosh postimet e tua te fundit me nick Borzilok, kur te mbaroje periudha e banit, moria e atyre postimeve eshte arsyeja e banit! Pasi je lajmeruar te pakten 3 here nga une ;) dhe kush e di sa here nga te tjeret!

Ajo mesiper ishte per te sqaruar nje cike situaten, si ty, si te tjereve... (se me sa duket nuk je me kembe ne toke, por ne ajer, dhe ben rolin e kastravecit) ose me keq akoma je... (sepse nuk ka mundesi tjeter)

Qe te kuptosh! Nuk i kercet njeriu ne bote per ty si borzilok apo per mua si n00b apo e kam gabim? Une kur futem ne forum dua te argetohem dhe te kaloje kohe te kendshme! jo te shikoj se si borziloku ne cdo teme krijon "debat" (se ai eshte nenkuptimi i tij per debatin)
Ndaj tregohu me realist dhe kuptoji gjerat nese deshiron, nese jo, je i lire te besh c'te duash, nese ti kerkon te mbash nje sjellje te tille mund ta besh "por jo ne kete forum", me vjen shume keq, shiko gjej vend tjeter, por po te lajmeroj tani

Nese pas periudhes se banit 6 ditor sjellja jote nuk do ndryshoje, pra te jete ajo qe ka qene para se te fillonte kjo pacavure, mos te kemi me keqkuptime te tipit eshte apo nuk eshte ban permanent? dakort! (Do jete permanent, se me pas do thuash nuk e kuptova!)

Te me kishin degjuar mua (ata te ashtuquajturit, sipas teje, armiqte e tu) nuk do kishe arritur ne kete situate, do kishe marre ban me kohe! pse? sepse e dija qe situata do vente ne kete menyre, dhe kjo duhej evituar.

Ndaj ler te kaloje periudha e denimit, mos perserit me kete sjellje, atehere je i mirepritur... ndryshe situata do veje ne drejtim tjeter.

Gjithe te mirat!

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #35 Me: Janar 28, 2010, 06:53:29 MD »
borziloku mori ban permanent dhe nuk i hiqet me!

Pas lajmerimeve qe te mos krijonte me debate ne forum, serish ju rikthye menyres se tij te kalimit te kohes ne forum, ndaj kjo eshte arsyeja e banit!

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #36 Me: Mars 05, 2010, 11:49:27 MD »
tosi 58, merr ban, ka perdorur nick tjeter ne forum!

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #37 Me: Mars 30, 2010, 10:18:20 MD »
Yahel eshte vendosur ne ban permanent!

Nese ndonje deshiron te dije me shume per arsyet apo ka ankese mund te me kontaktoje ne pm ;)

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #38 Me: Maj 26, 2010, 09:14:57 MD »
vissi-kaze ka marre ban 3 ditor per provokim staffi dhe mosdegjim te paralajmerimit qe kishte marre me pare nga une per te ndryshuar sjellje!

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #39 Me: Qershor 30, 2010, 11:08:04 MD »
Serish ban vissi_kaze kesaj radhe 6 ditor per thyerje te rregullores! Heres tjeter do i kthehet ne permanent!

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #40 Me: Gusht 05, 2010, 06:25:18 MD »
qapkeni ka marre ban 1 mujor! Arsyeja eshte konflikte me staffin (edhe pasi eshte keshilluar disa here te ndryshoje sjellje).

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #41 Me: Shtator 29, 2010, 08:26:44 MD »
Glorianna mori ban te perhershem!

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #42 Me: Tetor 03, 2010, 08:45:01 MD »
Glorianna mori ban te perhershem!

Une i lexova mesazhet e Glorianes dhe dua te them qe i argumentonte mire ankesat. O fshihen te gjitha komentet ose lihen te gjitha perndryshe eshte mese normale qe personit te cilit i fshihen mesazhet te nxehet dhe te shaje.

Megjithate une kam qene pak large keto kohe kshuqe ju i dini me mire.
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #43 Me: Tetor 03, 2010, 09:47:16 MD »
Megjithate une kam qene pak large keto kohe kshuqe ju i dini me mire.

;)

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
BANE te vendosur per abuzime.
« Pergjigju #44 Me: Nëntor 22, 2010, 03:04:23 MD »
KORABI AL eshte vendosur ne ban 1 mujor per ofendime te renda ne main!