Autori Tema: Kuzhina Vietnameze  (Lexuar 1620 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë sorkadhe

  • V.I.P ne Nastradini.com
  • *****
  • Postime: 1212
  • Popullariteti: 0
Kuzhina Vietnameze
« Me: Nëntor 08, 2010, 12:53:45 PD »
Po, e vertete ne shqiptaret jemi pak paragjykues dhe te ndrojtur te provojme nje menyre gatimi ndryshe nga e jona, por nqs doni te jepni nje shans kuzhines aziatike filloni me guzhinen vietnameze  [smiley1]
E lehte, e shendetshme, e prezantueshme (asgje s'duket e dyshimte ne pjate  :D) dhe mbi te gjitha e shijshme.
Ja disa nga pjatat qe preferoj me shume une kur zgjedh nje restorant vietnamez..

Spring rolls, summer rolls, beef pho soup.
« Redaktimi i Fundit: Nëntor 08, 2010, 12:59:09 PD nga sorkadhe »
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"