Autori Tema: Disa gabime te cuditshme te Microsoft.  (Lexuar 7604 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Disa gabime te cuditshme te Microsoft.
« Pergjigju #15 Me: Shkurt 27, 2010, 01:32:30 PD »
Nje indian ka zbuluar qe ne sistemet operativ windows nuk eshte e mundur te krijosh nje folder ( kartel) me emrin " Con " .

Provoni te hapni nje folder te ri dhe ti vendosni emrin: " Con " ( pa thonjeza) .

Whaaaaaaaa e vertet...nuk ben...edhe une pyes a thua pse?
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36237
 • Popullariteti: 436
Disa gabime te cuditshme te Microsoft.
« Pergjigju #16 Me: Shkurt 27, 2010, 01:43:29 PD »
Kete e ka zbuluar nje brazilian

1) Hapni Microsoft Office Word
2) Shkruani ne word  " =rand (200, 99) " ( pa thonjza )
3) Beni " Enter " ( Invio) .

Shikoni cfar ndodh....

Dolen nja 627  faqe qe s'ka burre none qe i lexon.. :(

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36237
 • Popullariteti: 436
Disa gabime te cuditshme te Microsoft.
« Pergjigju #17 Me: Shkurt 27, 2010, 01:43:54 PD »
Per ata qe perdorin sistemin windows.

1. Hapne notepad-in ( Blocco note)
2. Shkruani keto fjale:  " Bush hid the facts " ( pa thonjeza)
3. Beheni " Save" kete file me nje emer qe deshironi.
4. Hapeni serisht kete file qe sapo e bete " Save " .

==> Do ju dali dicka e pabesueshme!

Ca si drejtkendesha me dolen.. ???

Jashtë Linjë ஜKamikazjaஜ

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 17175
 • Popullariteti: 360
 • Per gli amanti.
Disa gabime te cuditshme te Microsoft.
« Pergjigju #18 Me: Tetor 08, 2010, 02:18:06 MD »
Nje indian ka zbuluar qe ne sistemet operativ windows nuk eshte e mundur te krijosh nje folder ( kartel) me emrin " Con " .

Provoni te hapni nje folder te ri dhe ti vendosni emrin: " Con " ( pa thonjeza) .
wow e sakte  ;D

Jashtë Linjë ஜKamikazjaஜ

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 17175
 • Popullariteti: 360
 • Per gli amanti.
Disa gabime te cuditshme te Microsoft.
« Pergjigju #19 Me: Tetor 08, 2010, 02:20:14 MD »
    provoni kete me word :

    Shkruani me te medha Q33 NY (ka qene numri i fluturimit te avionit te pare qe ka goditur kullat binjake)

    Selektojeni dhe   shendrojeni shkrimin ne madhesine 48.

    Shndrojeni shkrimin actual ne WINGDINGS dhe do kuptojeni cfar eshte.....

[laugh1] [laugh1] [laugh1] e provova del   [tongue3]