Autori Tema: Si Te Hapesh a Website  (Lexuar 3911 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Si Te Hapesh a Website
« Me: Maj 17, 2008, 02:49:10 PD »
pls :)
flm
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë MALESORI

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 60
 • Popullariteti: -1
 • Microph0ze.. !
  • Nastradini
Si Te Hapesh a Website
« Pergjigju #1 Me: Maj 17, 2008, 10:57:26 PD »
Cfare Websit'je do CrYsTaL ,, te ndihmoj une me e hap :) mi dergo te dhenat ne PM..

- fLasH cRew - Albanian Ethernet oRganisation -

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Si Te Hapesh a Website
« Pergjigju #2 Me: Maj 17, 2008, 03:15:33 MD »
Varet se cfar website do te hapesh....

Nese do te kesh nje emer tendein personal, ose ta hapesh falas ne nje nga faqet e medha si myspace, hi5, altervista ose blogger.

Nese do te hapesh nje tendin personal te tipit www.emri.com ose .org, .net duhet te blesh domain name si gje e pare.

Nje domain name kushton reth 10 euro ne vite. Me pare duhet te shohesh nese e gjen te lire ate qe deshion, pasi jan zene reth 1 miliard emrash dhe nuk para gjen te lire me...

Me pas duhet te blesh webspace ne nje hosting server.. Cmimi varet nga cfar deshiron te besh ti...
Nese eshte nje faqe e thjesht cmimi luan nga 40 ne 100 euro ne vite.

Nese eshte faqe e rendesishme mund te shkoje edhe 200 euro ne muaj, pra reth 2500 euro ne vite.


Pasi te kesh bere keto duhet te jesh e afte te ndertosh websiten dhe ta besh Upload ( ta vendosesh online).

Nese nuk di ta ndertosh vete ka plot kompani ose privat qe ti ndertojne me cmime te arsyeshme.

Kaq...  ;)
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë Danzel

 • Pikaboooo !!
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 635
 • Popullariteti: 5
 • yummy
Si Te Hapesh a Website
« Pergjigju #3 Me: Maj 17, 2008, 07:49:01 MD »
o luxor  ja irite internetin  cikes mer 
Someone tell me what's a man to do !!!

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Si Te Hapesh a Website
« Pergjigju #4 Me: Maj 20, 2008, 01:12:53 PD »
Varet se cfar website do te hapesh....

Nese do te kesh nje emer tendein personal, ose ta hapesh falas ne nje nga faqet e medha si myspace, hi5, altervista ose blogger.

Nese do te hapesh nje tendin personal te tipit www.emri.com ose .org, .net duhet te blesh domain name si gje e pare.

Nje domain name kushton reth 10 euro ne vite. Me pare duhet te shohesh nese e gjen te lire ate qe deshion, pasi jan zene reth 1 miliard emrash dhe nuk para gjen te lire me...

Me pas duhet te blesh webspace ne nje hosting server.. Cmimi varet nga cfar deshiron te besh ti...
Nese eshte nje faqe e thjesht cmimi luan nga 40 ne 100 euro ne vite.

Nese eshte faqe e rendesishme mund te shkoje edhe 200 euro ne muaj, pra reth 2500 euro ne vite.


Pasi te kesh bere keto duhet te jesh e afte te ndertosh websiten dhe ta besh Upload ( ta vendosesh online).

Nese nuk di ta ndertosh vete ka plot kompani ose privat qe ti ndertojne me cmime te arsyeshme.

Kaq...  ;)

flm per pergjigjen luxor , ishte web tip org personal,leqe skam sh info si quhen tatam si e kerkoj
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Si Te Hapesh a Website
« Pergjigju #5 Me: Maj 20, 2008, 01:13:45 PD »
Cfare Websit'je do CrYsTaL ,, te ndihmoj une me e hap :) mi dergo te dhenat ne PM..
flm shume malesori
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Si Te Hapesh a Website
« Pergjigju #6 Me: Maj 20, 2008, 01:14:15 PD »
o luxor  ja irite internetin  cikes mer 
;D
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Si Te Hapesh a Website
« Pergjigju #7 Me: Maj 20, 2008, 01:06:25 MD »
CrYsTaL une te keshilloj t'ia besosh ketij Luxor hapjen e sitit, se di ai dreq.Plus qe nuk kushton shtrenjte. ;) :P

Jashtë Linjë agjenti 007

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 1
 • Popullariteti: -1
Si Te Hapesh a Website
« Pergjigju #8 Me: Shkurt 25, 2010, 02:01:58 MD »
ckemi.....doja te pyes .kam per te dhene nje ambjent me qera........dua ti bej disa foto dhe ti publikoj ne internet ne nje faqe apostafat.............si mund te veproj???????????me ktheni pergjigje sot ju lutem.....e kam shum urgjente

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Si Te Hapesh a Website
« Pergjigju #9 Me: Shkurt 25, 2010, 07:19:45 MD »
Po nastradini.com LuXor, sa ka kushtuar. Domain dhe Host'?   ;)