Autori Tema: Kerkesat tuaja !!!  (Lexuar 30386 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Kerkesat tuaja !!!
« Pergjigju #45 Me: Shkurt 29, 2008, 12:09:35 PD »
Te keshilloj te mbash Windows XP. Une kam Windows Vista ne Pc, dhe te siguroj qe XP eshte me stable per tani, me i miri.
Per sa i perket Key per XP gjen sa te duash dhe i ben Validate. Mjafton ti besh nje kerkese n00b edhe te gjen ai...
Gjithashtu gjene edhe programe crack qe te japin mundesi ta regjistrosh Windows Xp.
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Kerkesat tuaja !!!
« Pergjigju #46 Me: Mars 01, 2008, 10:34:48 MD »
A ha, flm lal
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë philipmorris

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 14
 • Popullariteti: 0
hi noobyyyy boy ...!!! :)
« Pergjigju #47 Me: Mars 18, 2008, 09:20:07 PD »
ckemi noob si po ja kalon? ca thuhet ndonje e re??? shiko kisha nje kerkese dhe nese ke kohe dhe me mbaron pune do te te jap nje kafe :D.  shiko nese me gjen dot driverat (te gjith DRIVERat) per nje hp modeli a6210.it. me ID Scheda madre HPQOEM LAKEPORT. (kte emer me ka dhene EVEREST). shiko mos na maron pune...!!! faleminderit shume... ciao!

Jashtë Linjë philipmorris

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 14
 • Popullariteti: 0
horrova...!
« Pergjigju #48 Me: Mars 18, 2008, 09:46:16 PD »
nooby ato driverat me duhen per XP plako po i gjete dmth. hajt tung!!!

Jashtë Linjë sala

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1241
 • Popullariteti: 10
Kerkesat tuaja !!!
« Pergjigju #49 Me: Mars 18, 2008, 12:24:00 MD »
plako hudhi i sy ktij programit qe vuna mase maro pune
me nje tak fak kerkim qe bona kte gjeta,, po sdoli gjo prit nob speialistin

http://www.nastradini.org/Forumi/index.php?topic=1900.0

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
hi noobyyyy boy ...!!! :)
« Pergjigju #50 Me: Mars 19, 2008, 12:51:32 MD »
ckemi noob si po ja kalon? ca thuhet ndonje e re??? shiko kisha nje kerkese dhe nese ke kohe dhe me mbaron pune do te te jap nje kafe :D.  shiko nese me gjen dot driverat (te gjith DRIVERat) per nje hp modeli a6210.it. me ID Scheda madre HPQOEM LAKEPORT. (kte emer me ka dhene EVEREST). shiko mos na maron pune...!!! faleminderit shume... ciao!

driver per skeden e rrjetit:

ftp://202.65.194.212/cn/nic/PCI_Install_5673_1116.zip

driver video:

kliko ketu http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp

pastaj kliko tek Display driver instaloje dhe shiko eshte ok apo jo

per audion duhet bere me hapa...

driver audio:

provojme realtek

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp33501-34000/sp33867.exe
 
ristarto kompjuterin pastaj instalo kete

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp37501-38000/sp37743.exe

driver chipset:

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp36501-37000/sp36880.exe

driver wi-fi:

http://www.mountainnetworks.com/tools/WN5301A-H1.zip

per lexuesin e skedave

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp37501-38000/sp37809.exe

Provo njehere keto dhe kthe pergjigje lol u zgjidh ndonje gje apo jo :P , sa per kafen do e pijme ne fakultet te makinetat meqe ofron ti e , se student si puna ime je dhe ti apo esageriamo ikim te TOLESCO ????

Jashtë Linjë sala

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1241
 • Popullariteti: 10
Kerkesat tuaja !!!
« Pergjigju #51 Me: Mars 19, 2008, 01:05:52 MD »
yyyyy plako ky te nxjerr nokaut fare kur flet per kshu gjojnash ahahaahahha
pa ty vallai do kishte pj*dh nastradini per zotin eeee
si sthe i llaf tmire per mu mer amonnnnnn
ste shof as ne msn me qafsh cpate ahahahahahahh
u treme nga ato gay staf qe shkruj ahahahahaa
apo sta var mo nonjona per faj tim
ahahhaahah sorry plako po osht e dyta po une jom malok sme kap ligji pronave
ka pronar ska pronar toka ndertoj kasollen une ahahahah
e ti rrofsh e qofsh plako

Jashtë Linjë philipmorris

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 14
 • Popullariteti: 0
o noobo
« Pergjigju #52 Me: Mars 20, 2008, 09:44:20 PD »
rrofsh plako (po punuan dmth) :P nejse sa per kafe i bojm zbor mer daj ku te duash ti te Manhatan ose te Imperiali. :) per ty mer plak kte dhe te tjera...hajt tung e hajt msojm tani se lam nam... :P

Jashtë Linjë ing.lepri

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 12
 • Popullariteti: 0
Kerkesat tuaja !!!
« Pergjigju #53 Me: Mars 20, 2008, 01:11:17 MD »
kam kerkuar ketu per te shkarkuar kenge me Michael Bubble po nuk mundesha madje as ti digjoja. a me gjen dot ndonje album te tij ose ndonje adrese interneti ku te shkarkoj kenge falsas. rrofsh !!!
Asgje nuk eshte absolute, c'dogje eshte relative, vetem kjo e fundit eshte absolute. (A. Ajnshtajn)

Jashtë Linjë sala

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1241
 • Popullariteti: 10
Kerkesat tuaja !!!
« Pergjigju #54 Me: Mars 20, 2008, 01:40:34 MD »
lepro mjes plako i keshille lale
me ate nick dhe foto qe ke ti jo album gje po :) mos e them ahaahah
vej mer plak nick goce 1 foto sexy edhe shifshe si vrapojshin tgjith
une neper forumet greke ashtu jom ahahahah
me vrap vine ahahahaah
tashi sa per kerkesen tate hodha nje sy une ke diskografei edhe bona search gjeta lesh
do te te jap nja 2 forume te huja ne privat shko kerkoji vete plako
boj register edhe kerkoji po sgjete bej request atje ku bohet  ;D

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
Kerkesat tuaja !!!
« Pergjigju #55 Me: Mars 20, 2008, 05:54:02 MD »
kam kerkuar ketu per te shkarkuar kenge me Michael Bubble po nuk mundesha madje as ti digjoja. a me gjen dot ndonje album te tij ose ndonje adrese interneti ku te shkarkoj kenge falsas. rrofsh !!!Michael Bublé- Let It Snow (EP) (2007)

1. Let It Snow
2. The Christmas Song
3. Grown-Up Christmas
4. I’ll Be Home For Christmas
5. White Christmas
6. Let It Snow (Live)

http://rapidshare.com/files/71716772/Michael-Buble-Let-It-Snow-www.livedown.org.rar
Michael Buble - Call Me Irresponsible - 2007

Info:
Artist: Michael Buble
Album: Call Me Irresponsible - 2007
Bits: 320 Kbps
Genre: Pop/Blues/Vocal

Track List:
01. The Best Is Yet To Come
02. It Had Better Be Tonight (Meglio Stasera)
03. Me And Mrs. Jones
04. I’m Your Man
05. Comin’ Home Baby (duet with Boyz II Men)
06. Lost
07. Call Me Irresponsible
08. Wonderful Tonight (duet with Ivan Lins)
09. Everything
10. I’ve Got The World On A String
11. Always On My Mind
12. That’s Life
13. Dream

http://rapidshare.com/files/28265840/Michael_Buble_-_Call_Me_Irresponsible.rar

Michael Buble - Caught In The Act (2005) - DVD-RipKodi: [Zgjidh]
http://rapidshare.com/files/51957693/MB.CITA.05.DRip.XviD.part1.rar
http://rapidshare.com/files/51957676/MB.CITA.05.DRip.XviD.part2.rar
http://rapidshare.com/files/51957691/MB.CITA.05.DRip.XviD.part3.rar
http://rapidshare.com/files/51957719/MB.CITA.05.DRip.XviD.part4.rar
http://rapidshare.com/files/52195267/MB.CITA.05.DRip.XviD.part5.rar
http://rapidshare.com/files/51957728/MB.CITA.05.DRip.XviD.part6.rar
http://rapidshare.com/files/51957718/MB.CITA.05.DRip.XviD.part7.rar
http://rapidshare.com/files/51957126/MB.CITA.05.DRip.XviD.part8.rar

Shiko njehere keto pastaj me dergo emra albumesh qe ti gjej se e kam me te lehte :)

faqe interneti provo dhe kete te nastradinit eshte njesh fare ;)
http://www.nastradini.com/kerko/index.php?search=michael+buble

Jashtë Linjë ing.lepri

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 12
 • Popullariteti: 0
Kerkesat e mia
« Pergjigju #56 Me: Mars 24, 2008, 08:37:41 MD »
a mund te me gjesh ndonje album te kengetarit Michael Buble, ose disa kenge te tija. une kerkova ketu te nastradini po nuk me shkarkoheshin.
Asgje nuk eshte absolute, c'dogje eshte relative, vetem kjo e fundit eshte absolute. (A. Ajnshtajn)

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Kerkesat e mia
« Pergjigju #57 Me: Mars 24, 2008, 09:18:45 MD »
a mund te me gjesh ndonje album te kengetarit Michael Buble, ose disa kenge te tija. une kerkova ketu te nastradini po nuk me shkarkoheshin.

O inxh lepri, a e sheh postimin e n00b te ka dhene 100 albume te Michael Buble...

Michael Bublé- Let It Snow (EP) (2007)

1. Let It Snow
2. The Christmas Song
3. Grown-Up Christmas
4. I’ll Be Home For Christmas
5. White Christmas
6. Let It Snow (Live)

http://rapidshare.com/files/71716772/Michael-Buble-Let-It-Snow-www.livedown.org.rar

Track List:
01. The Best Is Yet To Come
02. It Had Better Be Tonight (Meglio Stasera)
03. Me And Mrs. Jones
04. I’m Your Man
05. Comin’ Home Baby (duet with Boyz II Men)
06. Lost
07. Call Me Irresponsible
08. Wonderful Tonight (duet with Ivan Lins)
09. Everything
10. I’ve Got The World On A String
11. Always On My Mind
12. That’s Life
13. Dream

http://rapidshare.com/files/28265840/Michael_Buble_-_Call_Me_Irresponsible.rar

Kodi: [Zgjidh]
http://rapidshare.com/files/51957693/MB.CITA.05.DRip.XviD.part1.rar
http://rapidshare.com/files/51957676/MB.CITA.05.DRip.XviD.part2.rar
http://rapidshare.com/files/51957691/MB.CITA.05.DRip.XviD.part3.rar
http://rapidshare.com/files/51957719/MB.CITA.05.DRip.XviD.part4.rar
http://rapidshare.com/files/52195267/MB.CITA.05.DRip.XviD.part5.rar
http://rapidshare.com/files/51957728/MB.CITA.05.DRip.XviD.part6.rar
http://rapidshare.com/files/51957718/MB.CITA.05.DRip.XviD.part7.rar
http://rapidshare.com/files/51957126/MB.CITA.05.DRip.XviD.part8.rar

Gjithashtu ketu ke kenge sa te duash per ti shkarkuar http://www.nastradini.com/kerko/index.php?search=michael+buble

Me shume se kaq... skemi cte gjejme.
« Redaktimi i Fundit: Mars 25, 2008, 12:49:12 PD nga LuXor »
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Kerkesat tuaja !!!
« Pergjigju #58 Me: Mars 26, 2008, 10:04:32 MD »
 ;D me again
Kam instaluar kete programin per momentin e deri ne 30 dite eshte i vlefshem
Corel Paint Shop Pro X2
Modifikon fotot, dhe shume funksione te tjera qe mund te ndryshojne vizionin tuaj mbi Image Editing
A  di dikush ndonje serial number apo key pls
flm
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë sala

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1241
 • Popullariteti: 10
Kerkesat tuaja !!!
« Pergjigju #59 Me: Mars 27, 2008, 12:51:34 MD »
Microsoft Picture It! Premium 10

Whether you want to turn your photos into postcards, labels, or animated e-mail messages, Microsoft PictureIt! Photo Premium is loaded with all the projects, templates, and effects you need.Microsoft PictureIt! is a photo editing, project creation, and display mechanism all wrapped up into one! Improve on your best pictures through the use of such workbench tools as cropping, red eye repair, and edging. Save your photos for use in projects such as business cards, collages, and calendars.
Adobe Photoshop CS3 Final

reate powerful images with the professional standard! Adobe Photoshop - the essential software for perfecting your images, CS3 now offers productivity and workflow enhancements, powerful new editing tools, and breakthrough compositing capabilities. CS3 software accelerates your path from imagination to imagery. Ideal for photographers, graphic designers, and web designers.

Anytime Adobe (or anybody for that matter) messes with the interface for a product, it sends chills down the spine of many users. However, in CS3 the changes can be as minor or major as you want because this is probably the most customizable interface for Photoshop yet. The first thing you’ll probably notice is the single-column toolbar. It freaked me out a little the first time I saw it, but once I learned that you can return to the familiar two-column toolbar with just one click (right above the toolbar on the far left), then I felt right at home. Once my fears were gone, I started using the single-column toolbar and now I feel right at home with it. Best of all, it takes up less space on screen (which means more room for my images).

The other big interface change is the palette scheme, which (once again) is designed to put your images center stage by better managing your palettes (and the loads of space they used to occupy). Again, you can go back to the old method of “floating palettes everywhere”, but if you take a few days to get used to these new “get out of the way fast” palettes, I doubt you’ll want to go back. My favorite change in this area is the new “Maximize Screen Mode” view, which adjusts your window size automatically as you add and collapse palettes.

Top features
Industry-standard editing toolset
Perfect your images with industry-leading image-editing capabilities, which include enhanced color-correction and cloning and healing tools.
Nondestructive editing
Take advantage of nondestructive editing capabilities, including new Smart Filters, which let you visualize different image effects, and Smart Objects, which let you scale, rotate, and warp raster and vector graphics — all without altering pixel data.
Rich painting and drawing toolset
Create or modify images with a wide assortment of professional, fully customizable paint settings, artistic brushes, and drawing tools.

Advanced compositing
Create more accurate composites by automatically aligning multiple Adobe® Photoshop® layers or images based on similar content. The Auto-align Layers command quickly analyzes details and moves, rotates, or warps layers to align them perfectly, and the Auto-blend Layers command blends the color and shading to create a smooth, editable result

Quick Selection and Refine Edge tools
Make selections in a snap. Loosely draw on an image area, and the Quick Selection tool automatically completes the selection for you. Then fine-tune your selections with the Refine Edge tool.
Built-in efficiency
Take advantage of customized workflows and a streamlined work environment with enhanced palette management so you can focus on your images, not your software.
Improved printing experience
Experience better control over print quality with color management, a larger print preview window, and more controls in one place so you can print in fewer steps. Improved printing controls, co-developed by Adobe and HP, make printing easier and more predictable and streamline setup options via integration with select printers from HP, Epson, and Canon.
Faster, more flexible asset management with Adobe Bridge CS3
Organize and manage images more efficiently with Adobe Bridge CS3, which now delivers improved performance, a Filter panel for easier searching, the ability to group multiple images under a single thumbnail, the Loupe tool, offline image browsing, and more.
Wide range of supported formats
Import and export a wide range of file formats, including PSD, BMP, Cineon, JPEG, JPEG2000, OpenEXR, PNG, Targa, and TIFF.
Third-party solutions and resources
Take advantage of a wealth of additional resources — including software plug-ins, books, and training — from the longstanding community of expert Photoshop developers, authors, and trainers.

linket rrusho ne privat hiqe ate budallallikun qe ke
qe mos bojme rreklama sitesh kupto se jan me pass forumi