Autori Tema: Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?  (Lexuar 18352 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Fshatari_Tr

 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11183
 • Popullariteti: 96
 • KERKO,MESO,PUNO
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #30 Me: Mars 21, 2010, 10:54:36 MD »
un kshu do beja do e leje te vazhdonte te bente si i veshtir deri sa te haste donje situate qe ta kuptonte vet pastaj

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36240
 • Popullariteti: 436
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #31 Me: Mars 28, 2010, 12:17:17 MD »
 [huh1] [huh1] [huh1] [huh1] [huh1] [huh1]
Na  habiset  fare  ri.......

Nese  keni  nje  femije  te  veshtire...provoni  me  durim  te  beheni  shok  me  te....
Mos  perdorni  dhune  dhe  fjale  ofenduese  dhe  krahasime  banale...por  shantazhi  do  ishte  gjeja  me  e  mire...
Verini  kushte  per  ato  gjera  qe  ai  ka  me  qejf  duke  ja  argumentuar ... qe  te  arrij  dicka ... duhet  ta  fitoje  ate me  dicka  te  mire..
Sa  here  ti  drejtoheni,  fjalet  e  para  te  jene ...- Une  e  di  qe  ti  je  shume  i  mire, shume  i  zgjuar...por  nqs  ti .... etj  etj  vazhdo  me  verejtjet  por  me kujdes jo  me  tone  te  ngritura...

Pra  shkurt...trajtoje  si  shok  dhe  behet  shume  i  mire  dhe  i  degjueshem...
Bejeni  te  ndjehet  i  vleresuar  qe  te  dije  qe  edhe  ai  vlen....

Po  flas  nga  pervoja  me  femijet  e  mi.... me  sakte  ne  rastin  e  cunit  tim...qe  tani  e  kam per mashallah... e kam  shok  e  vella.


Jashtë Linjë Vanito$a

 • Im The BomB Like [Tic-Tic] :P
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 520
 • Popullariteti: 26
 • CoCCìи℮ĿĿά Col ƒiocco яoѕα
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #32 Me: Mars 28, 2010, 12:24:18 MD »
Sekreti qendron ne te trajtuarit femijen si te rritur,merrini mendim si te jete i rritur!kerkoni aprovimin e tij dhe keni per te pare qe behen  [angel3]!sikurse dhe ne te rriturve  na pelqen kur na trajtojne si te vegjel dhe ne behemi  [angel3]!

sa te komplikuar jemi  [wink1]
iM nOT anTiSoCiaL - i JuST=DONT LIKE YOU=

__________________________


Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #33 Me: Prill 04, 2010, 06:42:32 MD »
[huh1] [huh1] [huh1] [huh1] [huh1] [huh1]
Na  habiset  fare  ri.......

Nese  keni  nje  femije  te  veshtire...provoni  me  durim  te  beheni  shok  me  te....
Mos  perdorni  dhune  dhe  fjale  ofenduese  dhe  krahasime  banale...por  shantazhi  do  ishte  gjeja  me  e  mire...
Verini  kushte  per  ato  gjera  qe  ai  ka  me  qejf  duke  ja  argumentuar ... qe  te  arrij  dicka ... duhet  ta  fitoje  ate me  dicka  te  mire..
Sa  here  ti  drejtoheni,  fjalet  e  para  te  jene ...- Une  e  di  qe  ti  je  shume  i  mire, shume  i  zgjuar...por  nqs  ti .... etj  etj  vazhdo  me  verejtjet  por  me kujdes jo  me  tone  te  ngritura...

Pra  shkurt...trajtoje  si  shok  dhe  behet  shume  i  mire  dhe  i  degjueshem...
Bejeni  te  ndjehet  i  vleresuar  qe  te  dije  qe  edhe  ai  vlen....

Po  flas  nga  pervoja  me  femijet  e  mi.... me  sakte  ne  rastin  e  cunit  tim...qe  tani  e  kam per mashallah... e kam  shok  e  vella.Kjo eshte e gjitha  [bigok] femijet jane pasqyra e prindit ,,, po nuk njohe veten nuk arrin dot te njohesh femijen tend.

Jashtë Linjë Xena

 • Te besh dike te mbylli gojen pa e ofenduar esht ceshtje elegance.
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3664
 • Popullariteti: 208
 • Save the drama for your mama!
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #34 Me: Nëntor 17, 2010, 07:56:55 MD »
Ju qe paskeni zgjedh opsionin e "dajakut" ma shpjegoni i cik, sa kupton nje femi 1 vjec kur ben gabim? Dhe sa kupton kur e rraf??
Te rrafesh nje femi esht shume e leht, sidomos ti rrish gati cdo here qe ben gabim, i bie ta rrahesh cdo min.
Cdonjeri nga ne mund te thote, e marr me te mire, e rraf, mundohem ta sqaroj etj etj... te gjitha kto jan shume te lehta per tu thene.
Te rrisesh nje femi thone, esht si te besh nje vrime uje.
Me ka ren rasti shume here te degjoj, he se kshu na kan trajtuar prinderit tane.
Sbehet fjale te ve dore ne femijen tim, gjithmone me te mire ja kam dal dhe do ja dal besoj.

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #35 Me: Janar 14, 2011, 11:02:27 MD »
Dajaku ka dal prej Xhenetit thone  ;D

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #36 Me: Janar 26, 2011, 02:06:40 MD »
Terhiq e liro ,,, shkoi mbas fillit ske ci ben ...

Jashtë Linjë Ajo Goca

 • *”˜˜”*°•.˜”*°•.˜”*°•••.•••°*”˜.•°*”˜.•°*”˜˜”*°•. *•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸. PERFECTE JAM .¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•* .•°*”˜.•°*”˜.•°*”˜ .•°*”˜ ˜”*°•. ˜”*°•
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10491
 • Popullariteti: 320
 • Kiss and tell
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #37 Me: Prill 01, 2011, 02:35:53 MD »
Zhdepeni ne dru  [laugh1] [laugh1] se mend do i behen gjith ato te rrahura   [laugh1]
Mashkulli qe e trajton Femren e tij si nje [Princeshe] .. tregon qe vete eshte rritur nga nje [Mbretereshe ]!!! ♥ ..


Jashtë Linjë Golden

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7583
 • Popullariteti: 172
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #38 Me: Prill 01, 2011, 02:36:57 MD »
Ju qe paskeni zgjedh opsionin e "dajakut" ma shpjegoni i cik, sa kupton nje femi 1 vjec kur ben gabim? Dhe sa kupton kur e rraf??
Te rrafesh nje femi esht shume e leht, sidomos ti rrish gati cdo here qe ben gabim, i bie ta rrahesh cdo min.
Cdonjeri nga ne mund te thote, e marr me te mire, e rraf, mundohem ta sqaroj etj etj... te gjitha kto jan shume te lehta per tu thene.
Te rrisesh nje femi thone, esht si te besh nje vrime uje.
Me ka ren rasti shume here te degjoj, he se kshu na kan trajtuar prinderit tane.
Sbehet fjale te ve dore ne femijen tim, gjithmone me te mire ja kam dal dhe do ja dal besoj.

 [bigok] [bigok] [bigok]

Jashtë Linjë trimi4t

 • Suprem Admin
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2352
 • Popullariteti: 52
 • Pse ?
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #39 Me: Prill 04, 2011, 09:18:48 MD »
ohooo , eshte e lehte fare mo..vetem behuni sikur majmuna  [rlmao] [rlmao] atehere femija do e kuptoje se kush eshte ayyy [laugh1] [laugh1] [laugh1] aaaa hha haaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaaaa  [laughing]