Autori Tema: Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?  (Lexuar 18117 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë anisa

 • TUJ TUJ TUJ CA TE DUSH TI THUJ ME MU MOS E LUJ....
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7433
 • Popullariteti: 30
 • PURO DURRSAKE
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #15 Me: Prill 26, 2009, 01:51:21 MD »
 [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Sikur te ishin te gjithe njerzit ashtu sic duken,ndryshe do ishte...

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #16 Me: Prill 26, 2009, 01:53:07 MD »
[whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Bravo nina Je Shqiptare e Vertete
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë anisa

 • TUJ TUJ TUJ CA TE DUSH TI THUJ ME MU MOS E LUJ....
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7433
 • Popullariteti: 30
 • PURO DURRSAKE
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #17 Me: Prill 26, 2009, 01:54:57 MD »
vallai mos t'me rafte ne dor kalamoni i prapte se si shtrige jam........ [grin1] [grin1] [grin1]
Sikur te ishin te gjithe njerzit ashtu sic duken,ndryshe do ishte...

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #18 Me: Maj 21, 2009, 10:53:31 PD »


Nerva te qeta duhen ,po i pate ur perfect! Ka dhe mom qe do nxefesh po mer parasysh qe do ja trashegosh ate ane nervore taten!  :-\
Nuk eshte e vertete, o kane qene te qete prinderit e mi o s'besoj te kete pasur gjekundi. Nuk mbaj mend te me ngrinin zerin, dhe une dola e kunderta e tyre. Nevrike ne maksimum.

Keto gjera varen nga karakteri, çdo rast eshte ndryshe. Nuk eshte e thene qe ajo qe pohon ti, te jete e vertete per te gjithe.

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #19 Me: Maj 21, 2009, 02:15:06 MD »
Nje femije eshte i veshtire si pasoje e rritjes , perkushtimit apo menyres se sjelljes se prinderit.

Te berurit i veshtire eshte nje thirrje indirekte apo kerkim i  attention qe ta kuptoje prindi si ndihet.
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #20 Me: Maj 22, 2009, 12:02:27 MD »
po kur e rrit femijen bukur dhe mire, pastaj ai zgjedh te behet gay, si do sillej kjo siper , do ishte po aq human being sa flet ktu ne forum ? kot jam kurioze te argetohem pak ;D

Jashtë Linjë doma

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 395
 • Popullariteti: 4
 • jetoj se s;dua te vdes
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #21 Me: Maj 22, 2009, 12:25:33 MD »
beso se me te mira duke bisedu arrihet diqk se me dhune jo me keq
GJITHQKA DIKUR MBARON

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #22 Me: Maj 23, 2009, 12:25:30 PD »
po kur e rrit femijen bukur dhe mire, pastaj ai zgjedh te behet gay, si do sillej kjo siper , do ishte po aq human being sa flet ktu ne forum ? kot jam kurioze te argetohem pak ;D

Hahaha Sabri, nuk ma ve dot akoma ne dyshim "about human beings  "[teethsmile] sepse ... une femijes i jap jeten ... por skam te drejte ta jetoj jeten e tij te vendos apo zgjedh si me leverdis mua.

Nese ai eshte i lumtur dhe une jam e lumtur  ;)


Ty si do te vinte Sabrije sikur prindi te martonte me ke donte ai.
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #23 Me: Maj 23, 2009, 12:56:37 MD »
po kur e rrit femijen bukur dhe mire, pastaj ai zgjedh te behet gay, si do sillej kjo siper , do ishte po aq human being sa flet ktu ne forum ? kot jam kurioze te argetohem pak ;D
Bler ka dhe nga meshkuj qe lindin dhe e kane te lindur sikurse femra frigite..ke degjuar per to...qe jane si burra.

Sibora ;D  kam degjuar
por s'besoj se kto  kryejn ashtu lloj akti , biles me duket s'bejn fare seks ;D se s'ja u var shum njeri ktyre.

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #24 Me: Maj 23, 2009, 01:01:11 MD »
po kur e rrit femijen bukur dhe mire, pastaj ai zgjedh te behet gay, si do sillej kjo siper , do ishte po aq human being sa flet ktu ne forum ? kot jam kurioze te argetohem pak ;D

Hahaha Sabri, nuk ma ve dot akoma ne dyshim "about human beings  "[teethsmile] sepse ... une femijes i jap jeten ... por skam te drejte ta jetoj jeten e tij te vendos apo zgjedh si me leverdis mua.

Nese ai eshte i lumtur dhe une jam e lumtur  ;)


Ty si do te vinte Sabrije sikur prindi te martonte me ke donte ai.
uuu crys si ja kalove  ti mi u ktheve nga plazhi  ;D
une nuk te thash ty jeto jeten e tij, ca thua
te pakten jepi mundsine e te edukuarit korekt, jo open mind , qe neser te mos ket frike nga autoriteti jot. ktu  me leverdis mua  nderhyrja ne jeten e tij . sepse  fundja prandaj quhem prinder.. nuk kam rol vetem per ta lindur ate, por edhe per ta ndjekur ne cdo etape te jetes . sidomos nenat kan rolin kryesor ne rritjen dhe mirembajtjen e femijes se tyre. Prandaj kur rritet femija mire, lavderohet prindri, sepse  ka patur edukuaten dhe dashurin e duhur ;)
prandaj teoria jote eshte koti , sepse ty normal qe do te leverdisi jeta e femijes deri ne vdekje ;D s'ke si rri indiferente ndaj  vendimet  e tyre, te pakten  1 fjal  , 1 mendim do ja thuash ...sado i rritur te jet dhe i pjekur..pesha jote si nene ka vlere gjithemone e dashur .
« Redaktimi i Fundit: Maj 23, 2009, 01:03:45 MD nga *Bleri* »

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #25 Me: Mars 08, 2010, 03:26:49 MD »
Femije te veshtire nuk ka ...Nese behet ne jete eshte detyre e prindit ta filloje tja shperbeje veshtiresine ne zero ...Po se si arrihet kjo nuk jua them ,,, te jesh prind nuk eshte e lehte por duhet ta provosh dhe te bindesh...Secili e rrit femijen sipas menyres se vet ,,, te cilen e percakton si me te drejten e mundshme ,,, qe mund ti ofroje femijes.

Jashtë Linjë Fshatari_Tr

 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11183
 • Popullariteti: 96
 • KERKO,MESO,PUNO
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #26 Me: Mars 21, 2010, 10:45:17 MD »
nqs eshte i veshtire leje se sbutet vet [rlmao]

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #27 Me: Mars 21, 2010, 10:46:46 MD »
nqs eshte i veshtire leje se sbutet vet [rlmao]
E vertet kjo gjo, me kalimin e kohes behet me i urt se c'duhet.    [grin1]

Jashtë Linjë Fshatari_Tr

 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11183
 • Popullariteti: 96
 • KERKO,MESO,PUNO
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #28 Me: Mars 21, 2010, 10:47:26 MD »
prandaj thash [mrgreen]

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
Si të sillemi nëse fëmija ynë është i vështirë?
« Pergjigju #29 Me: Mars 21, 2010, 10:53:18 MD »
sjam ndakord trapnest. baba i din kufijt e tokes ku jan kshu qe bej reklamen,, se sja din rendesin pastaj hoshet vet [mrgreen] se poe le vet pale ku ndalet se ;)