Autori Tema: Studimi, orgazëm me ‘pika G’  (Lexuar 9000 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Me: Dhjetor 19, 2008, 02:50:07 MD »
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
Emmanuele Jannini professor i Seksologjisë ka zbuluar diferencën e qartë mes një guraje që pëson orgazmë vaginale, pra qe ka Pika G dhe nje gruaje që nuk e ka

New Scientist Premte, 19 Dhjetor 2008 10:44:00

I rikthehemi sërish temës së shumë përfolur pika G. Ne, në muajin shkurt mësojmë se si e pakapshmja, mitikja pika G për herë të parë dallohet me anë të një skaneri me ultratinguj. Kështu shkraun sot presitigjiozia, “New Scientist”. 

Emmanuele Jannini professor i Seksologjisë nga Universiteti L'Aquila në Itali ka zbuluar diferencën e qartë mes një guraje që pëson orgazmë vaginale në sipërfaqe të vaginës pa stimulim në clitoris dhe grave që nuk e kanë atë. Kjo kuptohet përmes një skaneri me ultratinguj që dallon qartë femrat që e kanë pikën G.

Dr. Janini thotë se tani mund të zbulohet se kush e ka këtë cipë të hollë të ndjeshme (pika G) që me prekje mundëson orgazmën vaginale. Skaneri me ultratinguj u testua tek 30 gra për të zbuluar pikën G, ku rezultoi se vetëm 8 prej tyre rezultuar ta kenë atë.

Por qëllimi nuk ishin shifrat pra sa gra janë shumë të ndjeshme dhe sa jo. Qëllimi ishte të zbulohet pika G, pasi shumë gra që nuk e kanë atë, e pretendojnë. Por tani nuk besoj të ketë më “mashtrime”, pika G dallohet me skaner. Dhe ky skaner që “gjen” gratë që kalojnë në orgazëm vaginale hyn në përdorim në shkurt të 2009-ës. Studimi i professor Jannini është botuar në disa revista shkencore italiane dhe ndërkombëtare.

Mare nga Gazeta Shekulli.

Pra: kush eshte me fat dhe e ka le te beje qejf, ju te tjerat fryni syte  ;tongue;
« Redaktimi i Fundit: Dhjetor 19, 2008, 02:55:00 MD nga LuXor »
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë Diaboliques

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 154
 • Popullariteti: 0
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #1 Me: Dhjetor 19, 2008, 05:54:18 MD »
S me nevojitet skaneri,mrekullisht e kam piken G  [party] ;veryhappy;[mrgreen]

Jashtë Linjë AZZURRA

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2511
 • Popullariteti: 14
 • Life Goes On.....
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #2 Me: Dhjetor 19, 2008, 06:19:58 MD »
lexoje me vemendje se do e kuptosh [tongue3] [teethsmile]
« Redaktimi i Fundit: Dhjetor 20, 2008, 01:35:57 PD nga NewYork05 »

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #3 Me: Dhjetor 19, 2008, 06:37:17 MD »
Tashi m falni per nderhyrjen...zoti doctor i pyetje kisha une .Ne fakt nje pyetje kisha skaneri per cfar hyn ne pun se femrat qe e kane piken G duhet ta dine normalisht  ;tongue; simbas shpjegimeve te doctorit  apo pasi bejne skanerin i pajisin me nje karte si bicim patente hahhahahahahahhahhahaaaa
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #4 Me: Dhjetor 19, 2008, 06:37:59 MD »
Do ta zbulosh me vone pra, tani per tani ske si ta dish :P
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #5 Me: Dhjetor 19, 2008, 06:40:49 MD »
Po se lexove ti? Ka Gra qe nuk e kan por e pretendojne :P Me pak fjale thone "Jo e kam une por thjesht se kam gjetur, e ka fajin mashkulli"" :P
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #6 Me: Dhjetor 19, 2008, 06:41:44 MD »
hahahahaha gotika.......... [givelove]
luxor  si me von me....me sa mora vesh skaneri nuk hyn brenda po kontrollon nga jasht si ecografi [grosecolere] [teasing]


Ahh dashke ta zbulosh me skaner ti..., mendoja se doje ta zbuloje ne menyre manuale :P
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #7 Me: Dhjetor 19, 2008, 09:35:09 MD »
PO NE QE E KEMI PROVUAR KU TE PARAQITEMI  [teasing] [teasing] [teasing]
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #8 Me: Dhjetor 20, 2008, 11:35:23 PD »
Hahahhaahhaha çfare teme, sa kam qeshur sidomos me komentet e ketyre...

Darkina sa kurioze me te keqen, mire e ka ai perdor menyra manuale per te pare nese e ke apo jo. [teethsmile]

Gotika ne qe e kemi provuar mire eshte mos ta bejme kete skanerin se ja na del qe s'e kemi edhe do ngelemi me fiksime dhe do behemi histerike gjithe jeten. [teethsmile]


Sa per temen, ça nuk pjell mendja e njeriut! Ne vend qe te mblidhen te gjithe te gjejne nje ilaç kunder kancerit, vene e lodhin trurin per piken G.


Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #9 Me: Prill 18, 2009, 12:28:00 MD »
ore une se di ca pike kam zbuluar............po kur me kap ajo.........hajde te ndaloj me  [rlmao] [rlmao]

Ti duhet te kesh zbuluar ndonje pik te cuditshme piken ZH  [cheesy1]

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #10 Me: Gusht 12, 2009, 08:02:55 MD »
Ho mi gra ca u bo me piken G... [rlmao]
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë kusi

 • The Speed Maniac
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 366
 • Popullariteti: 0
 • Never Give Up !!
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #11 Me: Gusht 13, 2009, 12:25:56 PD »
pika G ka shkuar me pushime e kan harruar fare... ???
Everything has changed but things are the same...!!

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #12 Me: Gusht 13, 2009, 03:00:27 MD »
Keq me vjen goca por shkronjen K e kemi ne cunat.  :D

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #13 Me: Gusht 13, 2009, 03:03:13 MD »
Besoj qe ju femrat se keni problem me e gjet shkronjen qe na karakterizon.  [teethsmile]

Jashtë Linjë Bomboni

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2318
 • Popullariteti: 59
Studimi, orgazëm me ‘pika G’
« Pergjigju #14 Me: Shtator 30, 2009, 01:14:15 PD »
Cdo gje lind, aktualizohet  dhe mbaron ne koke (poashtu dhe seksi , akti i saj --> "orgazma" ka te beje me koken , psiken , gjendjen psikologjike) ...!!
Be yourself, everyone else  is taken !