Autori Tema: Pyetjet dhe sugjerimet tuaja  (Lexuar 23094 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë NewYork05

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 183
 • Popullariteti: 3
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #15 Me: Shkurt 10, 2009, 10:09:12 MD »
Pershendetje  doktor,vuaj nga struma nodosa ,T3 eshte ne vlere normale ,T4 ne vlera normale ndersa TSH eshte nen normale ,a eshte i domosdoshem intervenimi kirurgjikal,ju falemnderit


Pergjigja per kete lloj patollogjie eshte shume e veshtire per tu dhene. Ne menyre qe dikush te arrije te jape nje pergjigje te sakte duhet qe te jete njohur me rezultatet biokimike te personit mbartes te kesaj patollogjie, ne menyre qe te jem ne gjendje te te them nese te nevojitet nje nderhyrje kirurgjikale apo jo per ta eliminuar kete problem.
Sic edhe mund te ta kene shpjeguar mjeket specialiste me te cilet ti duhet te jesh konsultuar, "stromaa nodosa" vjen nga mungesa e disa elementeve kimike sic jane jodi dhe seleniumi, apo edhe nga imflamacioni tiroidik i shkaktuar nga ilace apo toksina te tjera me te cilat i/e prekuri/a me kete patologji ka patur kontakt. Prandaj edhe menyra e trajtimit rekomandohet mbi baza individuale dhe jo te pergjithshme. Cdo i/e prekur trajtohet sipas kushteve te patollogjise. Prandaj ne keto kushte e kam te pamundur te te them nese te nevojitet nje nderhyrje kirurgjikale apo patollogjia mund te eliminohet me ane te terapise hormonale.« Redaktimi i Fundit: Shkurt 10, 2009, 10:11:51 MD nga NewYork05 »
Our greatest Glory is not in never falling, but in raising every time we fall....

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #16 Me: Shkurt 11, 2009, 12:33:27 MD »
Nje pyetje:Cila mund te jet arsyeja kur ke probleme me frymarrje dhe nuk mund te ngihesh frymm mir.Nese ka dikush nje pergjigjej e mirpres?Puccc
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë NewYork05

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 183
 • Popullariteti: 3
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #17 Me: Shkurt 12, 2009, 05:56:39 PD »
Per t'ju pergjigjur pyetjes tuaj do doja te dija se sa kohe keni qe keni nje simptome te tille, a ka ndonje aktivitet fizik qe t'i kryen qe e perkeqeson kete gje, dhe historine familjare tenden si psh. nese dikush ka vuajtur nga asma apo semundje te tjera te lidhura me aparatin e frymemarrjes, apo edhe probleme me zemren dhe nese keni qene dhe jeni konsumatore e duhanit i cili ne kete rast mund te shkaktoje emfizemen pulmonare e cila shkakton veshtiresi ne frymemarrje.
Nje simptome e tille eshte pergjithesuese dhe mund te shkaktohet nga faktore te ndryshem dhe te shumellojshem.
Our greatest Glory is not in never falling, but in raising every time we fall....

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #18 Me: Shkurt 12, 2009, 10:29:42 PD »
Per t'ju pergjigjur pyetjes tuaj do doja te dija se sa kohe keni qe keni nje simptome te tille, a ka ndonje aktivitet fizik qe t'i kryen qe e perkeqeson kete gje, dhe historine familjare tenden si psh. nese dikush ka vuajtur nga asma apo semundje te tjera te lidhura me aparatin e frymemarrjes, apo edhe probleme me zemren dhe nese keni qene dhe jeni konsumatore e duhanit i cili ne kete rast mund te shkaktoje emfizemen pulmonare e cila shkakton veshtiresi ne frymemarrje.
Nje simptome e tille eshte pergjithesuese dhe mund te shkaktohet nga faktore te ndryshem dhe te shumellojshem.
Jo prej familjes sime askush nuk vuan nga nje gje e till me ndodh nganjhere amo jo shpesh shkon nje koh e gjat kur me rikthet prap do te shkruaj nje mesazh privvat per kete pun.Me tmira flm per kete pergjigjeje
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #19 Me: Shkurt 12, 2009, 10:41:00 PD »
Mirdita.
Kisha dhe une nje pyetje;kur isha ne shqiperi sa here kishim temperature na mbulonin shume dhe na vishnin trashe ,ndersa ketu ku jam tani ne europe mjeket thone se nje person qe ka temperature duhet te vishet sa me pak e te rrije i zbuluar....
Cili nga dy variantet ishte e sakte apo secili e kryen simbas menyres se vet ate qe duhet te kryeje  :) dmth uljen e temperatures se trupit gjithmone te shoqeruar me marrjen e nje ilaci qe ndihmon per uljen e temp.
Ju faleminderit n avance
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë shpresa

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 3
 • Popullariteti: 0
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #20 Me: Shkurt 16, 2009, 03:18:01 MD »
Pershendetje  doktor,vuaj nga struma nodosa ,T3 eshte ne vlere normale ,T4 ne vlera normale ndersa TSH eshte nen normale ,a eshte i domosdoshem intervenimi kirurgjikal,ju falemnderit


Pergjigja per kete lloj patollogjie eshte shume e veshtire per tu dhene. Ne menyre qe dikush te arrije te jape nje pergjigje te sakte duhet qe te jete njohur me rezultatet biokimike te personit mbartes te kesaj patollogjie, ne menyre qe te jem ne gjendje te te them nese te nevojitet nje nderhyrje kirurgjikale apo jo per ta eliminuar kete problem.
Sic edhe mund te ta kene shpjeguar mjeket specialiste me te cilet ti duhet te jesh konsultuar, "stromaa nodosa" vjen nga mungesa e disa elementeve kimike sic jane jodi dhe seleniumi, apo edhe nga imflamacioni tiroidik i shkaktuar nga ilace apo toksina te tjera me te cilat i/e prekuri/a me kete patologji ka patur kontakt. Prandaj edhe menyra e trajtimit rekomandohet mbi baza individuale dhe jo te pergjithshme. Cdo i/e prekur trajtohet sipas kushteve te patollogjise. Prandaj ne keto kushte e kam te pamundur te te them nese te nevojitet nje nderhyrje kirurgjikale apo patollogjia mund te eliminohet me ane te terapise hormonale.

Jashtë Linjë dr.rinos

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 4
 • Popullariteti: 0
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #21 Me: Mars 20, 2009, 10:09:18 MD »
pershendetje te gjithve.me tregoni mua dhe te gjith te interesuarve diqka rreth patologjis se quajtur HYPOSPADI.nese ke diqka te paqart apo ke nevoj per nje pyetje me te qart (kuptueshme)ska problem.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #22 Me: Prill 15, 2009, 02:33:45 MD »
O Doktor me ka nisur nje PM nje anetare sepse s'do te dali me emrin e saj ketu. Ka nje pyetje per ty megjithese mua me duket aq e thjeshte sa do ti pergjigjesha edhe vete...

Nuk e di nese donte ta dergonte direkt ty dhe eshte gabuar megjithate ky me poshte eshte teksti qe te drejton:


" u lutem te me tregoni se a ekziston dallimi ne mes te futjes se gishtit ne vagine ( nje here por me force) dhe futjes se penisit, saktesisht a eshte vagina e hapur njelloj sikur qe hapet nga penisi ( ajo me gisht ka ndodhur para 5 vitesh)dhe une tani nuk e di saktesisht se ne qfare gjendje ndodhem edhe nese nuk jam virgjine me, a ndodh qe te jete vagina e hapur sikur me seks normal "
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë NewYork05

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 183
 • Popullariteti: 3
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #23 Me: Prill 20, 2009, 10:04:20 MD »
" u lutem te me tregoni se a ekziston dallimi ne mes te futjes se gishtit ne vagine ( nje here por me force) dhe futjes se penisit, saktesisht a eshte vagina e hapur njelloj sikur qe hapet nga penisi ( ajo me gisht ka ndodhur para 5 vitesh)dhe une tani nuk e di saktesisht se ne qfare gjendje ndodhem edhe nese nuk jam virgjine me, a ndodh qe te jete vagina e hapur sikur me seks normal "


Ne radhe te pare me lejoni tu drejtohem te gjithe juve qe kishit komentuar ne kete teme dhe sidomos juve qe keni nje lloj "llogarie" drejtuese ne kete forum, qe ne kete seksion te forumit t'i permbaheni rregullave te temes duke mos i tejkaluar normat e nje debati konstruktiv dhe duke e kthyer shqetesimin e dikujt ne nje arene chit-chati. Po ju them edhe njehere qe persa kohe te jem ketu, do t'ua fshije te gjitha postimet e bera qe nuk i perkasin diskutimit te temes.

Tani per sa i perket pyetjes/ceshjtes qe na drejton forumistja, dua te them qe cvirgjerimi nuk behet vetem nepermjet aktit seksual por edhe me meyra te tjera. Tani persa i perket rastit te kesaj goces dua te them qe nuk eshte e sigurte qe ajo e ka humbur apo jo virgjerine me aktin qe ka kryer.
Per tu vertetuar kjo teze kerkon nje trajtim te specializuar tek mjeku gjinekolog.
Dua t'ju drejtohem disave ketu qe mendojne se jane eksperte te aktit seksual, qe mos t'i genjeje mendja se do jene ne gjendje qe ne 100% te rasteve te dallojne qe nje femer eshte e virgjer apo jo. Hemoragjia gjate dhe pas aktit nuk eshte 100 % tregues i virgjerise se femres. Hemoragji dhe shtrengim te muskujve vaginal mund te kete edhe nje femer e cila ka nje jete shume aktive seksuale.
Our greatest Glory is not in never falling, but in raising every time we fall....

Jashtë Linjë ajra

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 1
 • Popullariteti: 0
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #24 Me: Korrik 02, 2009, 11:29:20 PD »
si mund te ushqehet nje person me leuqemi kronike lmc ifotrmacionwe rreth saj ju lutem kush mund te me jape
 [praying] [bestfriends] [coolthumb] [angel3]

Jashtë Linjë princi65

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 14
 • Popullariteti: 0
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #25 Me: Tetor 14, 2009, 10:07:54 MD »
kush mundet te me ndihmoj per kete lloj bime kanella se per qfar sherben ne mjeksin popullore dhe shkencore dhe ku mundem ta gjej kete lloj bime dhe nje foto mundesisht ju pershendes te gjith antareve.

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #26 Me: Tetor 16, 2009, 06:27:17 MD »
kush mundet te me ndihmoj per kete lloj bime kanella se per qfar sherben ne mjeksin popullore dhe shkencore dhe ku mundem ta gjej kete lloj bime dhe nje foto mundesisht ju pershendes te gjith antareve.

Kanella eshte nje lloje bime qe perdoret sidomos ne embelsira sepse ka nje arome te mire. Gjen ne shqiperi sa te duash me shumice ne cdo treg.

Mund edhe ta hash te gjalle po deshe, te aromatizon gojen si camcakiz  [grin1]
« Redaktimi i Fundit: Tetor 16, 2009, 06:30:43 MD nga Nastradini »

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Pyetjet dhe sugjerimet tuaja
« Pergjigju #27 Me: Tetor 16, 2009, 06:53:48 MD »Kam lexuar shume per vetite e kanelles...ul  glukozen ne gjak si dhe kolesterolin sidomos ne diabetiket e fazes se dyte rekomandohet nga mjeket ,gjithashtu ne humbjen e peshes duke e perzier me mjalt dhe e merr ne formen e cajit,perdoret per lekuren,nje luge caji me kanelle te bluar ka me shume kalcium se nje luge qumesht,perdoret per diarrene, problemet e stomakut etj etj
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.