Autori Tema: SMS FALAS ne Gjithe Boten.  (Lexuar 62372 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #30 Me: Maj 02, 2008, 05:44:35 MD »

160 shkronja eshte kjo: www.nastradini.com/sms/sms.php
Sapo i dergova nje sms nje shoqes time ne USA dhe punon si jo.
Bej kujdes si e shkruan numrin: Ketu numri duhet shkruajtur: me 00 ne vend te + .

Pra per Shqiperine 00355 , per Amerikn 001 etj.

Kurse tek faqja e pare www.nastradini.com/sms prefiksi shkruhet +355, +1 etj.

Provo te besh si te thashe une.
Citim
Me dergo dhe mua nje mesazh luci  :D  Nr i cell eshte ky: (Nyj.nyj,nyj) -fyj-fyj-fyj-zik-zik-zik.
Thank ju shume, ij eprishiejt dhat from jor said.

Te keqen te arabishtes e qake me lot.

C'tu them... ksaj budallackes qe i dergoj une ne Usa i vene te gjitha   :P  :D
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë JaM_VlOnJaTe

 • Kinezja
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 498
 • Popullariteti: 36
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #31 Me: Maj 02, 2008, 05:56:37 MD »
C'tu them... ksaj budallackes qe i dergoj une ne Usa i vene te gjitha   :P  :D
Kujt o???....

Nejseee meqe ra fjala, mua s'me punon me.  Dergova dy qe ate dite qe me the (para 2-3 javesh) dhe se kisha provuar me..  PO i coja kushos nje tani dhe me thote "You have reached the maximum
of free SMS."  Do ma rregullosh cik apo ca..??

Shume feks, muahz  :-* :)

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #32 Me: Maj 02, 2008, 06:15:11 MD »
C'tu them... ksaj budallackes qe i dergoj une ne Usa i vene te gjitha   :P  :D
Kujt o???....

Nejseee meqe ra fjala, mua s'me punon me.  Dergova dy qe ate dite qe me the (para 2-3 javesh) dhe se kisha provuar me..  PO i coja kushos nje tani dhe me thote "You have reached the maximum
of free SMS."  Do ma rregullosh cik apo ca..??

Shume feks, muahz  :-* :)
Ty pra...

E ke IP fikse . Tek ajo qe te dhashe mund te dergosh 2 sms per IP. Ti i ke arritur, dergoji nga shtepia tani se atje ke Ip tjeter  ;)
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë JaM_VlOnJaTe

 • Kinezja
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 498
 • Popullariteti: 36
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #33 Me: Maj 02, 2008, 06:18:21 MD »
Nc une thashe se ishte 2 ne dite ore  :-X

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #34 Me: Maj 02, 2008, 06:22:11 MD »
Per ata qe kan Ip dininamike dhe u ndryshon cdo dite po  ;) . Jo per ty fshatare  ;D
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #35 Me: Maj 30, 2008, 06:19:36 MD »
HEJ O GJENI I BIOINFORMATIKES
KY NUK DERGOKA ME SHUME SE 2SMS!

APO U PRISH KY?!
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #36 Me: Qershor 02, 2008, 09:46:30 MD »
HEJ O GJENI I BIOINFORMATIKES
KY NUK DERGOKA ME SHUME SE 2SMS!

APO U PRISH KY?!

Sikur te lexoje me pare mire do ishte.

2 Sms dergon nga e njejta IP , tek faqja rezerve.

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #37 Me: Qershor 02, 2008, 09:49:50 MD »
Per ata qe kan Ip dininamike dhe u ndryshon cdo dite po  ;) . Jo per ty fshatare  ;D
ah une e kam dinamike ip 
 dmth dergoj me shume sms ?

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #38 Me: Qershor 02, 2008, 09:51:28 MD »
Per ata qe kan Ip dininamike dhe u ndryshon cdo dite po  ;) . Jo per ty fshatare  ;D
ah une e kam dinamike ip 
 dmth dergoj me shume sms ?

PO dergon 2 sms per cdop ip... Nese cdo dite ke Ip te ndryshme atehere dergon cdo dite 2 sms. nese e ke vertete dinamike , mjafton te besh disconnect dhe me pas reconnect, dhe duke patur nje Ip tjeter serveri nuk ka si ta mari vesh qe je i njejti person. Keshtu dergon pa limit :)

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #39 Me: Qershor 02, 2008, 09:55:28 MD »
po mo vertete e kam dinamike , kam modem  qe sa her  dua e ndrroj ip .

per sa i perket shteteve me verte ne gjith boten sms? apo...

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #40 Me: Qershor 02, 2008, 09:58:12 MD »
po mo vertete e kam dinamike , kam modem  qe sa her  dua e ndrroj ip .

per sa i perket shteteve me verte ne gjith boten sms? apo...

Jan dy faqe:

www.nastradini.com/sms/ Kjo dergon ne gjithe boten.

www.nastradini.com/sms/sms.php kjo ne gjithe boten pervec Italise.

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #41 Me: Qershor 02, 2008, 10:02:32 MD »
nastro me jep numrin tend  te dergoj mesazh per prove :P

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #42 Me: Qershor 02, 2008, 10:03:33 MD »
HEJ O GJENI I BIOINFORMATIKES
KY NUK DERGOKA ME SHUME SE 2SMS!

APO U PRISH KY?!

Sikur te lexoje me pare mire do ishte.

2 Sms dergon nga e njejta IP , tek faqja rezerve.

po tani si tja bej une?
kan kaluar nja dy dite, kur te dergoj prap?
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #43 Me: Qershor 02, 2008, 10:05:55 MD »
HEJ O GJENI I BIOINFORMATIKES
KY NUK DERGOKA ME SHUME SE 2SMS!

APO U PRISH KY?!

Sikur te lexoje me pare mire do ishte.

2 Sms dergon nga e njejta IP , tek faqja rezerve.

po tani si tja bej une?
kan kaluar nja dy dite, kur te dergoj prap?

Nese ti e ke IP fikse, me pak fjale  cdo dite e njejta Ip, atehere nuk dergon dot nga adresa e dyte www.nastradini.com/sms/sms.php

Provo qe ketu: www.nastradini.com/sms/


Per Blerinden:  +39 166 166 144

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
SMS FALAS ne Gjithe Boten.
« Pergjigju #44 Me: Qershor 02, 2008, 10:07:53 MD »
faleminderit  ;)
...TE GJITH BIEN...