Autori Tema: Sistemet e ndryshme ekonomike  (Lexuar 7669 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Sistemet e ndryshme ekonomike
« Me: Maj 29, 2008, 02:39:48 MD »
    * SOCIALIZMI -Ju keni 2 lope dhe 1 ia jepni komshiut
    * KOMUNIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju jep pak qumesht
    * FASHIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju shet pak qumesht
    * NAZIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju vret.
    * BUROKRACIA-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr, vret njeren, tjetren e mjel dhe qumeshtin e derdh.
    * SHOQERI AMERIKANE-Keni 2 lope, shisni 1 dhe detyroni tjetren te beje qumesht sa per 4.
    * SHOQERI FRANCEZE-Keni 2 lope, beni greve se doni 3.
    * SHOQERI JAPONEZE-Keni 2 lope, i dezinjoni ato te vogla sa 1/10 e lopes normale dhe qe bejne 20 here me       
shume qumesht sesa lopa normale.
    * SHOQERI GJERMANE-Keni 2 lope, i ushqeni sa per 20 , ato rrojne 100 vjet .
    * SHOQERI ITALIANE -Keni 2 lope por nuk dini ku i keni.
    * SHOQERI RUSE-Keni 2 lope, i numeroni dhe ju dalin 5, i numeroni perseri dhe dalin 2, pastaj ndaloni numerimin dhe pini nje gote vodka.
    * SHOQERI ZVICERIANE-Keni 5000 lope, po asnje s’ju takon, i jepni me qera.
    * SHOQERI KINEZE-Keni 2 lope dhe 300 njerez per t’i mjele.
    * SHOQERI ANGLEZE -Keni 2 lope, te dyja jane te cmendura.
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Sistemet e ndryshme ekonomike
« Pergjigju #1 Me: Maj 29, 2008, 03:51:12 MD »
E bukur kjo e kam lexuar diku kohe me pare.
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Sistemet e ndryshme ekonomike
« Pergjigju #2 Me: Maj 31, 2008, 01:49:39 PD »
E vjeter por se humb bukurine  ;D
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Sistemet e ndryshme ekonomike
« Pergjigju #3 Me: Maj 31, 2008, 10:18:47 PD »
une nuk e kisha lexuar! shume e goditur!
ke harruar shoqerine shqipetare

*SHOQERIA SHQIPETARE-Ju keni 2 lop, komshiu juaj ka 2 lop, ju nuk i milni te tuajat se pertoni, por i jepni bar te helmur lopes se komshiut! ;D
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë Plaku

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 258
 • Popullariteti: 1
Sistemet e ndryshme ekonomike
« Pergjigju #4 Me: Qershor 07, 2008, 06:29:18 MD »

    * FASHIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju shet pak qumesht
    * NAZIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju vret.
    * BUROKRACIA-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr, vret njeren, tjetren e mjel dhe qumeshtin e derdh.

E bukur e bukur  :D