Autori Tema: Studente ,,, metode e re ...  (Lexuar 4935 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Studente ,,, metode e re ...
« Me: Korrik 09, 2011, 01:25:02 PD »


Ja si mesohet me shpejtesi  [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë Vagabonda

 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷραиєтσиєƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 34704
 • Popullariteti: 555
 • ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥
Studente ,,, metode e re ...
« Pergjigju #1 Me: Korrik 09, 2011, 01:30:44 PD »
lol kush ka kopju ka met nklas  [mrgreen]
Kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Studente ,,, metode e re ...
« Pergjigju #2 Me: Korrik 09, 2011, 02:10:13 PD »
lol kush ka kopju ka met nklas  [mrgreen]

Jo ska met ne klase ka met ne forhum  [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Studente ,,, metode e re ...
« Pergjigju #3 Me: Korrik 09, 2011, 03:14:37 PD »
Teknologjia e sotme na ofron menyra me te sofistikuara ne dhenien dhe marrjen e te dhenave. Kopjimi i tekseve apo i te dhenave te nevojshme per provim, qe une s'do ta keshilloja, eshte shume i pa rendesishem per tu keqperdorur nje teknologji e tille. Per mua kjo eshte thjesht nje publicitet per qellime fitimi. Ipod-et dhe Lap top-et mund te perdoren shume mire si mjet ndime ne pervetesimin e diturise ne fushen ku jemi te intersuar.

 [hello55]

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Studente ,,, metode e re ...
« Pergjigju #4 Me: Korrik 09, 2011, 10:58:00 PD »
Conrad postimi eshte bere ne rubriken e humorit ,,, jo pse eshte per te qeshur por eshte per te qare... Njesoj ne nje mendje me ty jam dhe une ,,,nuk keshilloj kopjen ,,,qe te ndihmon nga situata per te marre nje note fallco edhe ne jete ngelesh mek mek  [smiley1]

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Studente ,,, metode e re ...
« Pergjigju #5 Me: Korrik 09, 2011, 07:13:18 MD »
Conrad postimi eshte bere ne rubriken e humorit ,,, jo pse eshte per te qeshur por eshte per te qare... Njesoj ne nje mendje me ty jam dhe une ,,,nuk keshilloj kopjen ,,,qe te ndihmon nga situata per te marre nje note fallco edhe ne jete ngelesh mek mek  [smiley1]

 [hello55]

Edhe qellimi kryesor i humorit po ai mbetet, kritika, vecse eshte nje loje e sheqerosur.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Studente ,,, metode e re ...
« Pergjigju #6 Me: Korrik 09, 2011, 08:11:50 MD »
tani qe mbarova une provimet u dha kjo??  [tongue3]

Ate kohe qe do gjesh materialin, sa te hidhet etj etj me mire e lexon dhe aq sa mban mend. Te llogarisesh edhe kohen ne provim ku te gjesh rubriken, materialin,  te mendosh kur eshte momenti i pershtatshem per ti hedhur syte ...edhe rrezikun...nuk ia vlen.
Tani, te gjithe kemi kopjuar, se ndodh ca gjera qe s'mbahen mend edhe sjane sh te nevojshme te mesohen por ja qe te duhen ne provim... edhe mund te rrezikosh ;D

une rregullat e gramatikes ne frengjisht tentoja gjithnje ti kopjoja. Pertoja ti mesoja kur ishin ne mesim dhe kur vinte provimi i shkruaja ne copa te vogla fletesh, nderkohe i hidha nje sy, keshtu fiksoja ca gjera. Para provimit i shihja perseri , i perserisja dhe ne provim ato i beja pa i kopjuar nderkohe qe gjera te tjera te mesuara me pare mund edhe ti harroja.

Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.