Forumi Nastradini

Argëtim, Zbavitje dhe Lojra => HUMORI => Tema është filluar nga: Pleshti ne Maj 29, 2008, 02:56:10 MD

Titulli: Potenciali dhe Imagjinata financiare.
Postuar nga: Pleshti ne Maj 29, 2008, 02:56:10 MD
Djali i vogel i nje familjeje me 3 djeme dhe nje vajze pyet te jatin.

Babi cfare domethene potencial dhe imagjinate financiare?

Babai e sheh me vemendje dhe i thote: Me ndiq mua....

Shkon te djali i madh dhe e pyet: Do te merreshe me droge per te fituar 1 milion dollare?

Djali: Pse jo...

Shkon te djali i dyte dhe e pyet: Do shkoje me nje mashkull per te fituar 1 milion dollare?

Djali dyte: Pse jo...s'ka problem nese ne fund do te merja aq para.

Babai ne fund pyet te bijen: Do shkoje me dike per te fituar 1 milon dollare?

Vajza: Po ja 1 here do ndodhte dhe pastaj pasi te fitoja tere ato leke do te isha zonje e madhe dhe nuk do merresha me me kete gje.

Ne fund babi kthehet nga djali i vogel dhe i thote: Atehere gjendja eshte keshtu:

Kemi nje potencial mafiozi, homoseksuali dhe prostitute ne shtepi,  dhe me imagjinate kemi nje pasuri prej 3 milion dollaresh  ;D
Titulli: Potenciali dhe Imagjinata financiare.
Postuar nga: LuXor ne Maj 29, 2008, 03:50:14 MD
lol
Titulli: Potenciali dhe Imagjinata financiare.
Postuar nga: n00b ne Shkurt 27, 2010, 11:56:41 MD
hehe