Autori Tema: Potenciali dhe Imagjinata financiare.  (Lexuar 10386 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Potenciali dhe Imagjinata financiare.
« Me: Maj 29, 2008, 02:56:10 MD »
Djali i vogel i nje familjeje me 3 djeme dhe nje vajze pyet te jatin.

Babi cfare domethene potencial dhe imagjinate financiare?

Babai e sheh me vemendje dhe i thote: Me ndiq mua....

Shkon te djali i madh dhe e pyet: Do te merreshe me droge per te fituar 1 milion dollare?

Djali: Pse jo...

Shkon te djali i dyte dhe e pyet: Do shkoje me nje mashkull per te fituar 1 milion dollare?

Djali dyte: Pse jo...s'ka problem nese ne fund do te merja aq para.

Babai ne fund pyet te bijen: Do shkoje me dike per te fituar 1 milon dollare?

Vajza: Po ja 1 here do ndodhte dhe pastaj pasi te fitoja tere ato leke do te isha zonje e madhe dhe nuk do merresha me me kete gje.

Ne fund babi kthehet nga djali i vogel dhe i thote: Atehere gjendja eshte keshtu:

Kemi nje potencial mafiozi, homoseksuali dhe prostitute ne shtepi,  dhe me imagjinate kemi nje pasuri prej 3 milion dollaresh  ;D
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Potenciali dhe Imagjinata financiare.
« Pergjigju #1 Me: Maj 29, 2008, 03:50:14 MD »
lol
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
Potenciali dhe Imagjinata financiare.
« Pergjigju #2 Me: Shkurt 27, 2010, 11:56:41 MD »
hehe