Autori Tema: Fjalori Shqip - Turqisht  (Lexuar 25936 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Fjalori Shqip - Turqisht
« Me: Tetor 11, 2007, 08:46:09 MD »
Pasaporta -> Tefter per ryshfet (kurbet tefter)
Leternjoftimi - Surrat tapi
Disko -> Gjullurdi bodrum.
Rrobalares -> Bulldum kazan.
Radio -> Aheng dallap.
Raki -> U deme shyqyr.
Doganier -> Shejtan Hesap.
Celular -> muhabet hava.
Penallti -> Serbez hyxhym.

Frigorifer -> Kallkan Dollap
Televizor -> Sehir Dollap
Diarrhea -> Mender siklet
Makina qepse -> Tersellem babushk
Robokopi Polic -> Teneqe xhandar insan
Shtepi publike -> Han birinxhi maskarallek qamet
Sherbim 24-oresh -> 24-sahat yzmet
Vetevrasje -> penxhere "bulldum"
Fushe futbolli amerikan -> sakat bahce
Pista e Formula 1 -> teftik sokak
Michael Schumacher -> shejtan yrysh sokak
Rremuje -> tepsi gjullurdi
Lajme -> hair haber
Dasma/dasmori -> gullurdi qefli
President -> Kolltuk pasha
Teleskop -> Sehir hava
Emigrant -> Sikter milet
Dhembje koke -> Tepelek siklet
Ndihm? ekonomike -> Fukarall?k sevap
Autostrad? -> Hyxhym xhade
Shqiponja -> Turbo bylbyl
Demostrata -> Kallaball?k gjullurdi
Eklips i diellit ?> Bi?im aksham
ezak -> Katran milet
Fundi i botes -> Dynja qamet
Boksier -> Dajak usta
Grata?iel? -> Xhamll?k kala
Bankier -> Dallaver qatip
Kompjuter -> Qerrata dollap
Kallashnikov -> Bat?rdi dyfek
Altoparlant -> Muhabet oturak
Rrojtore -> Musteqe usta heqim
Karate kid -> Pehlivan evlat
Trim?rit? e Herkulit -> Tang?rll?qet e Hekuranit
Ekspert i huaj n? fush?n ekonomike -> Jabanxhi usta hesap mejdan
Marr?veshje paqeje -> Rehat ujdi
Psikiat?r -> Budallall?k heqim
Pediat?r -> Mistrec heqim
Kinema -> Kallaballek sehir
Lajmet e mbr?mjes -> Aksham haber
Gazet? -> Maskarall?k qitap
Burg -> Edeps?z xhehnem
Qeveri -> Edeps?z xhehnet
Trangull -> Jeshil dajak
Aeroplan -> Bin Laden Hava
Cigare -> katran duhan
Printer -> Haz?r defter
Sekretaria telefonike -> Haz?r xhevap
Gjarp?r -> Llahtar ushkur
Rroba banje -> Pisllek kostum
prezervativ -> Llastik lezet
Humor -> Shaka hesap
Penallti -> Dogry hyxhym
Aeroplan -> Lezet hava
Revole -> Shejtan hekur
Kombet e Bashkuara -> Xhurulldi milet
Telefon -> haber tel
Televizor -> Insan Kuti
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #1 Me: Tetor 11, 2007, 08:47:42 MD »
Autoban....hugjum gjade
vorrezat ...rahmetli Parking
WC......barbat kolib
polic.....tollusum asker
penallti....hazer hugjym
foto e nji antari qe ka vdek.......rahmetli defter
roboti mikser....turbo gjygym
shqipojna.....turbo Bilbil
Televizioni...sehir kuti
bilet kthyse...pishman bilet
« Redaktimi i Fundit: Tetor 11, 2007, 08:54:08 MD nga PiCCoLa »
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #2 Me: Tetor 11, 2007, 08:52:19 MD »
femije i adoptuar - sevap cilimi dynja
film erotik - sevda sehir, maskarallek shirit
flakehedhese - cakmak yxhym
forum - arrnaut llafazan mejdan ( ahahahhagaghahgahahahahahhaha...kjo me vdes fare mua... :D :D :D)
ftese per darke - qyl pilaf
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #3 Me: Tetor 11, 2007, 08:55:11 MD »
K**rve - Pis hanem
Sutjena - Cica Rehatllek
Spirance - Bulldum Cengel
Kasolle (aher ku rrine lopet)---- Muu Barak
greket- pis milet,domus milet...
Rruga ku enden prostitutat-- rezil sokak,rezil carshi
« Redaktimi i Fundit: Tetor 12, 2007, 12:27:26 PD nga PiCCoLa »
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #4 Me: Tetor 12, 2007, 12:27:57 PD »
CD - Tepsi Ahenk  :D :D :D e forte kjo hahahahahaa...
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 38002
 • Popullariteti: 460
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #5 Me: Qershor 20, 2008, 02:17:12 PD »
Grek = Jazëk milet

Italian = Gallat milet

Sërb = Kopuk millet

Amerikan = Gjurulldi milet

Veteriner = Hajvan doktor

Spirancë = bulldum çengel

Vetëvrasje = Penxhereh bulldum

Shesh lufte = kasaphan mejdan

Shqipëria në periudhën e tranzicionit = çorap vatan

Titanic = qamet vapor

Analfabet = derdimen legen

Bllok shënimesh = hesap defter

Celular = muhabet hava

CD = aheng tepsi

CD Rom = hesap tepsi

Doganier = shejtan hesap

Frigorifer = kallkan dollap

Lavatriçe = gjurulldi kazan

Gjarpër = lahtar ushkur

Letërnjohtim = surrat tapi

Mbrëmje festive = aksham aheng

Mësues = llafazan hajvan

Nxënës = medrese qyqar

Regjistër notash = mënxyrë defter

Menu = defter aksham pilaf sallam

Plazh = maskarallak dynja

Penallti = serbez huxhum

Proleterë të gjithë vendeve bashkohuni = bytyn dynja huxhum milet

TV= kallaballak sehir

Radio = aheng dollap

Film erotik = sevda sehir

Kondom = shyqyr llastik ( sagllam llastik )

Rroba banjo = jazëk kostup ( edepsëz kostum )

Shërbim 24 orësh = 24- sahat hyzmet

Shtëpi publike = han birinxhi maskarallëk qamet

Tubim ( miting ) = gjurulldi milet

Telefon = muhabet gajtan

Varrezat = parking rahmetli

Budalla = sagllam ahmak

Katundar = insane byrek

Pite me mish = donner ul qebab

Sekretaria telefonike = hazer xhevap

Kopshti zoologjik = hajvan bahçe

Kupa botërore – gjygym dynja

Roboti – teneqe (llamarin) insan

Bileta kthyese = pishman billet

Autostrada = hyxhiym xhade

Truproja = hazgan dajak

Printer = hazer defter

Tabut (arkivol) = xhehnet taxi

Impotenca = saber selamet , se devri qamet

Nevojtorja = berbat kolib

Vetshërbim (mapo) = filhall vet hyzmet

Pasaporta = defter për ryshfet

Saddam = gjynah vezir

Taxi = jallah shofer

Bitsh = mahall sefa

Disko = gjurulldi bodrum

Doganier = shejtan hesap

Diare = mender siklet

Sytjena = sisa rrahatllik

Fushë futbolli amerikan = sakat bahçe

Pista e Formula 1 = jyrysh sokak

Michel Schumacher = shejtan jyrysh sokak

Viagra = shyqyr kalem

Impotent = jazëk kalem

Lajme = hajr haber

Dasma = gjurulldi qejfli

Orgji = kallaballëk lezet
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 38002
 • Popullariteti: 460
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #6 Me: Qershor 20, 2008, 02:18:21 PD »
Ftesë për darkë = qyl pilaf

Pasaportë = gurbet defter

President = kulltuk pasha

Teleskop = sehir hava

Emigrant = sikter milet

Dhimbje koke = tepelek siklet

Ndihmë sociale ( asistencë) fukarallëk sevap

Shqiponja = turbo bylbyl

Eklips I diellit = biçim aksham

Fundi I botës = dynja qamet

Zezak = katran milet

Boksier = dajak usta

Gradaçelë = xhamllëk saraj

Bankier = dallaver qatip

Gay = biçim hanëm

Kompjuter = qerrata dollap

Kallashnikov = batërdi dyfek

Altoparlant = muhabet oturak

Rrojrore = mustak hata

Karate kid = pelhivan evlat

Trimërit = tangërllëqet

Ekspert I huaj në fushën ekonomike = jabanxhi usta hesap mejdan

Marrëveshje paqeje = rehat ujdi

Psikiatër = mistrec doctor

Nevrolog = budallallëk doctor

Kinema = kallaballak sehir

Seks = qejf marshalla

Dëshirë seksuale = qejf ishallah

Gazette = maskarallëk qitap

Burg = edepsëz xhehnem

Aeroplan = Bin Laden Hava

Amnesti = satër pishman

No coment = hiç muhabet

Profesor = medrese dilenxhi

Shirit manjetofoni = aheng ushkur

Intrig e dashuri = sherr & sevda

Mashkull që bën striptease = jazëk efendi

PUB = rumpalle bodrum

Forum = llafazan mejdan

Beselidhja Forum = bashkim llafazan mejdan 
 
 
HHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASHERR E SEVDA
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #7 Me: Qershor 20, 2008, 02:20:24 PD »
 :D
klasike gotika
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 38002
 • Popullariteti: 460
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #8 Me: Qershor 20, 2008, 02:21:40 PD »
:D
klasike gotika
A DO IKIM ME NOI RRUMPALL BODRUM A JO HAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #9 Me: Qershor 20, 2008, 02:25:25 PD »
mire do bejme o gotika hahahaha
na cmendi ky qerrata dollap  :D
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 38002
 • Popullariteti: 460
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #10 Me: Qershor 20, 2008, 02:28:42 PD »
mire do bejme o gotika hahahaha
na cmendi ky qerrata dollap  :D
HHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA  EFORTE KJO
PO CA ME I BO DOLLAPIT
FAJIN E KA LLAFAZAN MEJDANI
HHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #11 Me: Qershor 20, 2008, 02:35:21 PD »
mire do bejme o gotika hahahaha
na cmendi ky qerrata dollap  :D
HHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA  EFORTE KJO
PO CA ME I BO DOLLAPIT
FAJIN E KA LLAFAZAN MEJDANI
HHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
dhe bashkim llafazan mejdan ;D
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 38002
 • Popullariteti: 460
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #12 Me: Qershor 20, 2008, 02:37:10 PD »
mire do bejme o gotika hahahaha
na cmendi ky qerrata dollap  :D
HHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA  EFORTE KJO
PO CA ME I BO DOLLAPIT
FAJIN E KA LLAFAZAN MEJDANI
HHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
dhe bashkim llafazan mejdan ;D
VEC NE NGELEM NE LLAFAZAN MEJDAN  ;D
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ustaprishta

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 14
 • Popullariteti: 0
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #13 Me: Korrik 09, 2008, 09:17:53 PD »
kurseni ne banken kombetare te Turqisë- Qilipir Tyrkie hallk bankasi
a moj Shqipni, pse po m'thua jabanxhi.

Jashtë Linjë aimilius

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 7
 • Popullariteti: 0
Fjalori Shqip - Turqisht
« Pergjigju #14 Me: Shkurt 03, 2018, 09:24:08 MD »
 [laugh6] Hahaha. Megjithate nese ju nevojitet ndonje fjalor i vertete turqisht shqip [clap3] e gjeni ketu
http://turqisht.shqipopedia.org/
 [zbye]