Autori Tema: E di qe je shqiptar kur...  (Lexuar 13264 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
E di qe je shqiptar kur...
« Me: Maj 08, 2007, 12:13:39 PD »

Jashtë Linjë TePeLeNsja_Omel

 • LiLo Labja Mo
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 664
 • Popullariteti: -2
 • What goes up FUCKS you down!
  • Ineffable
Re: E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #1 Me: Maj 14, 2007, 01:25:03 MD »
Kjo nuk ka te bej fare me je shqiptar kur.....
Psh ne martesen time kenga e par nuk ishte "dy dele"...............ishte vajze moj ku ishe mbreme
Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur  Shqiptare
nga do  qe te  jem  me ndjek fati
se jam vajze labe hesapi!!

Jashtë Linjë Fierake_Omel

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 95
 • Popullariteti: 0
Re: E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #2 Me: Maj 14, 2007, 09:50:15 MD »
hahahaha jola ca dasme mi?? lol
yt dreq sme paske ftu mua??
e paske len motren jasht..
e ai e ka fjalen kur psh..
"when raki is ur hole water"...lol
e te tjera qe sme kujtohen taniii..lol

Jashtë Linjë Fierake_Omel

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 95
 • Popullariteti: 0
Re: E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #3 Me: Maj 14, 2007, 09:52:10 MD »
WHITE FRIENDS: Never ask for food
ALBANIAN FRIENDS: Are the reason you have no food.

WHITE FRIENDS: Call your parents Mr. and Mrs.
ALBANIAN FRIENDS: Call your parents mom and dad.

WHITE FRIENDS: Bail you out of jail and tell you what you did was wrong.
ALBANIAN FRIENDS: Would be sitting next to you saying, Damn...we fucked up...but that shit was fun!"

WHITE FRIENDS: Have never seen you cry.
ALBANIAN FRIENDS: Cry with you.

WHITE FRIENDS: Borrow your stuff for a few days then give it back.
ALBANIAN FRIENDS: Keep your shit so long they forget it's yours.

WHITE FRIENDS: know a few things about you.
ALBANIAN FRIENDS: Could write a book with direct quotes from you.

WHITE FRIENDS: Will leave you behind if that's what the crowd is doing.
ALBANIAN FRIENDS: Will kick the whole crowds ass that left you.

WHITE FRIENDS: Would knock on your door.
ALBANIAN FRIENDS: Walk right in and say, "I'm home!"

WHITE FRIENDS: Are for a while.
ALBANIAN FRIENDS: Are for life.

WHITE FRIENDS: Will take your drink away when they think you've had enough.
ALBANIAN FRIENDS: Will look at you stumbling all over the place and say, "Bitch, you better drink the rest of that, you know we don't waste!!"

WHITE FRIENDS: Will talk shit to the person who talks shit about you.
ALBANIAN FRIENDS: Will knock them the fuck out!!

Jashtë Linjë TePeLeNsja_Omel

 • LiLo Labja Mo
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 664
 • Popullariteti: -2
 • What goes up FUCKS you down!
  • Ineffable
Re: E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #4 Me: Maj 15, 2007, 02:16:08 PD »
ahahahaha shittttttttttttt this is so trueee

WHITE FRIENDS: Borrow your stuff for a few days then give it back.
ALBANIAN FRIENDS: Keep your shit so long they forget it's yours.
 I still have ur jeans and no I am not giving those back they don't fit u anymore :PP
Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur  Shqiptare
nga do  qe te  jem  me ndjek fati
se jam vajze labe hesapi!!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #5 Me: Nëntor 16, 2007, 07:21:49 MD »
Quhesh shqiptare athere kur bertet ne mes te ruges me ze te larte ose neper store apo shoping malls. ( te pakten une keshtu i njoh shqiptaret ketu ne NY ;) )
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #6 Me: Nëntor 16, 2007, 07:22:31 MD »
Oh, po se harova. Edhe kur kalojne ruges dhe nuk te pershendesin,  bejn sikur nuk te kane pare.
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #7 Me: Nëntor 16, 2007, 07:27:35 MD »
Je shqiptare kur ben sherr ne shtepi dhe e mer vesh gjitonia, te nesermen eka mare vesh jo lagjija por i gjithe qyteti.
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #8 Me: Dhjetor 18, 2007, 11:27:23 MD »
Dukesh mire moj fare shqiptari:
rastin kur tbjen celulari
Vec muzika kur po tbjen-
ciftelia po rreh tel-
Rujna Zot mja ul volumin-
ma shurdhon shqipja zentrumin-
Knon Kastrati me Belulin-
ta knojn Isen,Bajram Currin-
Se kush te thirr ncelular-
sdo me e dite ti o imarre
Po ashtu dhe ne restorant-
sikur te jesh autoparlant-
Ule zerin mor i shkrete-
i shqetesove 100 vete-
Bertet shqipja si tpalle gomari-
po cfaj kam,jam zog shqiptari?
 (pa perjashtimin tim eee) hahaha!
« Redaktimi i Fundit: Dhjetor 18, 2007, 11:31:54 MD nga angel_girl »

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #9 Me: Mars 28, 2010, 04:14:29 PD »
Kur te ndalon polizia italiane e thote : - Documenti !!!  [prankster]
« Redaktimi i Fundit: Mars 28, 2010, 04:26:48 PD nga Buona »

Jashtë Linjë *barbara*

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 424
 • Popullariteti: 12
 • BIG GIRL DON'T CRY
E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #10 Me: Maj 08, 2010, 11:31:39 MD »
Kur flet ne tel ne mes te ruges me mamain dhe bertet sa ke ne koke  ;D  dhe me moroson  ;D
Kur komenton me ze te lart ne mes te rruges sjelljen e dikujt pa e kuptuar qe jan shqiptare  ;D
Kur je duke pire kafe me shoqerin dhe degjon shqiptaret te perserisin bisedat e tua :(
Ka dhe shume te tjera kur tem kujtohen i them ;D
Come pirati che si appostano nei bar
Ragazzi mettono il tuo cuore in trappola


Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #11 Me: Maj 09, 2010, 04:01:04 MD »
... kur kalon cdo lloj kufiri sidomos kur hyn ne itali ,,, e mbahesh 30 min ne avion per arsye sigurie  [embarrased1]

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #12 Me: Maj 09, 2010, 04:03:29 MD »
Kur me hypen nervi  kot me kot :D  :D
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë qapkeni

 • ne deshiren tuaj
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4231
 • Popullariteti: 13
 • sinqeriteti celesi i suksesit ne jete
  • nuk kam
E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #13 Me: Maj 09, 2010, 04:04:40 MD »
gjen ndonje ferre per te bere pipine [laugh1]

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
E di qe je shqiptar kur...
« Pergjigju #14 Me: Maj 09, 2010, 04:06:21 MD »
hahahahah pse te huajt cfare gjejne ne raste emergjence  [teasing]
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(