Autori Tema: 10 Ligjet e Dembelit.  (Lexuar 22510 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë albanco

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 1
 • Popullariteti: 0
10 LIGJET E DEMBELIT
« Pergjigju #15 Me: Maj 27, 2009, 12:35:15 PD »
1-O ZOT O ZOT JEPI ATIJ QE RRI KOT SE AI QE PUNON LESHTE FITON
2-PUNON TI PAGUHEM UNE{per ate punen e semaforit e ka fjalen ketu}
3-QEF SOT QEF NESER QEF O QEF PASNESER POR EDHE QEFIN ME KARAR
4-TEKNOLOGJIA LE TE PERPAROJE,SE UNE KAM NEVOJE
5-KREVAT I DASHUR KREVAT PA TY JETA IME DO TE ISHTE BAJAT
6-IU THAFTE DORA ATIJ QE NXORRI PUNEN
7-DO TI THEM MAMIT MOS ME LINDE FARE
8-RROFTE QEVERIA QE NA SOLLI DRITAT SE KUSH NDIZTE QIRIRIN
9-DUAJE PARAJSEN
10-TE HENEN DICKA KAM,TE MARTEN NUK DUROJ DOT,TE MERKUREN PERTOJ,TE ENJTEN NUK MBAHEM,TE PREMTEN LALA LA LALA...,TE SHTUNEN ANKOHEM POR AMA NGA TE GJITHA DITET ME PELQEN E DILELA...SA  E BUKUR ESHTE KJO DITE

Jashtë Linjë Nastradini

 • Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #16 Me: Janar 03, 2010, 11:57:07 PD »
1- Puna eshte lodhje.

2- Lind i lodhur dhe jetohet per te pushuar.

3- Duaje shtratin si veten tende.

4- Pusho diten per te fjetur naten.

5- Nese sheh dike qe po pushon, shoqeroje!

6- Mos e bej sot punen qe mund ta besh edhe neser.

7- Ne jete mundohu te besh sa me pak edhe ate pak jepua ta bejne te tjeret.

8- Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje.

9- Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

10- Nese puna eshte shendet atehere " Rrofte Semundja ".


Per te shmangur lodhjen e tepert keshillohet te lexohet ngadale, ose me mire te ta lexojne te tjeret.

 [rlmao] [rlmao]Sa kisha pa i lexuar. Pleshto ke qene i papare numri 1 ktu  [cool1]

Jashtë Linjë Fshatari_Tr

 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11183
 • Popullariteti: 96
 • KERKO,MESO,PUNO
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #17 Me: Mars 23, 2010, 04:51:00 MD »
un di qe nji nga ligjet eshte edhe:
ta marresh grun me barr [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #18 Me: Mars 25, 2010, 04:41:49 MD »
un di qe nji nga ligjet eshte edhe:
ta marresh grun me barr [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Hahahaha e bukur kjo :P
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë Morphine

 • Ho tanti difetti,ma tutti perfetti.
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 9167
 • Popullariteti: 366
 • Doctor in law ;)
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #19 Me: Mars 25, 2010, 04:42:35 MD »
un di qe nji nga ligjet eshte edhe:
ta marresh grun me barr [rlmao] [rlmao] [rlmao]

E ke gati.Pse te lodhesh kot? [laugh1]

Jashtë Linjë NaStRaDiNsJa

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5722
 • Popullariteti: 185
 • In love...
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #20 Me: Mars 25, 2010, 04:43:11 MD »
1- Puna eshte lodhje.

2- Lind i lodhur dhe jetohet per te pushuar.

3- Duaje shtratin si veten tende.

4- Pusho diten per te fjetur naten.

5- Nese sheh dike qe po pushon, shoqeroje!

6- Mos e bej sot punen qe mund ta besh edhe neser.

7- Ne jete mundohu te besh sa me pak edhe ate pak jepua ta bejne te tjeret.

8- Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje.

9- Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

10- Nese puna eshte shendet atehere " Rrofte Semundja ".


Per te shmangur lodhjen e tepert keshillohet te lexohet ngadale, ose me mire te ta lexojne te tjeret.

ohoooooooooooooooooooo sa mir  [rlmao] [rlmao]
I hate goodbye...♥

Jashtë Linjë BOHAN

 • CEO
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #21 Me: Dhjetor 24, 2010, 01:38:35 MD »
Nje barsalet:

Ne nje pallat jetonin 2 dembele'
Nje dite ra zjarr ne kte pallat'
Te gjith dolen vetem kta te 2 s'po luanin vendit'
I thoti njeri nga dembelet shokut te vet'

-Ore me duket se po digjemi'...
-Si sporton qe flet me lla, i thot ky tjetri'.   [mrgreen] [mrgreen]

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #22 Me: Janar 25, 2011, 10:08:49 MD »
Paska dale dhe si komunikate komuniste  [laugh1] [laugh1] [laugh1]


Jashtë Linjë Off_Close

 • Fuck Love
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 760
 • Popullariteti: 22
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #23 Me: Qershor 14, 2011, 11:32:17 MD »
1- Puna eshte lodhje.

2- Lind i lodhur dhe jetohet per te pushuar.

3- Duaje shtratin si veten tende.

4- Pusho diten per te fjetur naten.

5- Nese sheh dike qe po pushon, shoqeroje!

6- Mos e bej sot punen qe mund ta besh edhe neser.

7- Ne jete mundohu te besh sa me pak edhe ate pak jepua ta bejne te tjeret.

8- Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje.

9- Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

10- Nese puna eshte shendet atehere " Rrofte Semundja ".


Per te shmangur lodhjen e tepert keshillohet te lexohet ngadale, ose me mire te ta lexojne te tjeret.
rrofshin ato qe punojne per mua [teasing]