Autori Tema: Gatimi i " kekut te dashurise "...Recete speciale  (Lexuar 5857 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

  • Carpe_Diem
  • Senator ne Nastradini.com
  • ******
  • Postime: 14009
  • Popullariteti: 109
  • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Gatimi i " kekut te dashurise "...Recete speciale
« Me: Maj 19, 2011, 09:03:47 MD »
Per ju qe jeni Nikoqire dhe qe gatuani me raste edhe Kek hidhini
nje sy ketij keku te meposhtem se mbase ju ndihmon.

Si te pergatisim Kekun e Dashurise (per 2 persona)

Per nje recete te shijshme duhen:
4 sy te qeshur
4 kofshe pa dhjame mundesisht
4 krahe muskuloz
2 kuti te rrumbullakosura qumeshti
2 arra kokosi
1 tas me gryke te ngushte
1 banane

Pergatitja

Shiko drejt e ne syte e qeshur
Shtriji kofshet dhe pergatit krahet músculos
Tundi me kujdes dhe butesi 2 kutite e qumeshtit
Me kujdes futeni bananen ne tas dhe duke e rrotulluar ne
siperfaqen e tij, eshte e rekomandueshme te vazhdoni te tundni
kutite e qumeshtit nderkohe.
Ne kohen kur nxehtesia arrin graden e duhur, futeni bananen sa
me thelle ne tas, duke e mbuluar tasin me 2 arrat e kokosit. Lereni
brenda deri sa te lengezohet (rekomandohet mos ta lini gjithe
naten*.)
Keku duhet te jete gati atehere kur babanja te jete zbutur
plotesisht. Nqs bananja ka ruajtur fortesine atehere filloni nga e
para sipas instruksioneve te mesiperme*.ose nderroni tasin.

Kujdes:

Nese perdorni guzhine qe nuk jeni familiar me te, ka shume
rendesi larja e eneve para dhe pas pergatitjes*.mos haroni eshte
per te miren e shendetit tuaj)

Nese keku fryhet jashte mase*me mirre arratisuni nga
qyteti*.hahaha   [rlmao] [rlmao] [rlmao]