Forumi Nastradini

Argëtim, Zbavitje dhe Lojra => HUMORI => Tema është filluar nga: NexT ne Mars 19, 2013, 01:45:39 MD

Titulli: Bejte
Postuar nga: NexT ne Mars 19, 2013, 01:45:39 MD
Nuk eshte per efekt politike apo ofeze eshte vetem per te qeshur.

BEJTE SHKODRANE

Baft hajr ky Sali berisha, qe na la ma hi n europ pa viza,
prej tparit deri ma i fundi jan cu nkam tan katuni,
kan mush cantat e jan nis, per me pa tan ropt e shpis,
kush me djath e kush me gjiz, kush me peshk kush me raki,
moren rrugen per itali, sa kena hyp ne avion,
fillon njeni e belbecon, a thu tanve po na con?
Mylle gojen mas fal marrina po ky te con ma rehat se makina,
kur nji plak po ja fillon, qyqja un kam frik maj nane, se jam
pak pesh e ran, mas shum hallesh disi mrrijtme e n'aeroport
fill zbritme, si te hutum prej fluturimit ju drejtume checkin-it.
Sa vulosme pashaportat e u nisme me marr cantat,
un e mora fill me vrap, kur per doret mkap nji plak,
tmarrsha tkqen m'nihmo pak, keka e ran smundem me e cu se jam
edhe me gru, po kjo e shkreta ka merdhit me tana, tesh dy jav eshte me gjilpana,
hajt sevap i nimova e me djal t'vet i bashkova.
pasha zoten me u ba be, n'aeroprt gjithcfar njerzish ke
tu fillu te djemt e ri ,qe e majn vedi per kapadai,
se leni ma plakat e shkreta, qe sjan t zojat me majt teshat e veta,
nji polic filloj tu u qesh shife ket zotnin tha si a vesh i paska ra dhe leshi kres,
e filloj me fol me vete, ka vesh kostumin tha me atlete,
spo du ma me e zgjat se me ju tregu zdel as nji nat.
Titulli: Bejte
Postuar nga: JayDennib ne Shkurt 12, 2019, 10:00:00 PD
Aký ve?ký je tento ve?ký zdroj údajov? Ko?ko údajov môžem získa?, pretože mám podozrenie, že tento ve?ký obsah databázu odstránil?