Autori Tema: 10 Ligjet e Dembelit.  (Lexuar 20223 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
10 Ligjet e Dembelit.
« Me: Janar 28, 2008, 11:02:35 PD »
1- Puna eshte lodhje.

2- Lind i lodhur dhe jetohet per te pushuar.

3- Duaje shtratin si veten tende.

4- Pusho diten per te fjetur naten.

5- Nese sheh dike qe po pushon, shoqeroje!

6- Mos e bej sot punen qe mund ta besh edhe neser.

7- Ne jete mundohu te besh sa me pak edhe ate pak jepua ta bejne te tjeret.

8- Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje.

9- Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

10- Nese puna eshte shendet atehere " Rrofte Semundja ".


Per te shmangur lodhjen e tepert keshillohet te lexohet ngadale, ose me mire te ta lexojne te tjeret.
« Redaktimi i Fundit: Shkurt 05, 2008, 08:31:21 MD nga Pleshti »
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë dashnori shkodran

 • Edhe me ja hanger zemren Shkodres prap nuk munem mu ngi me te.
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1053
 • Popullariteti: 2
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #1 Me: Janar 28, 2008, 11:16:55 PD »
1- Puna eshte lodhje.

2- Lind i lodhur dhe jetohet per te pushuar.

3- Duaje shtratin si veten tende.

4- Pusho diten per te fjetur naten.

5- Nese sheh dike qe po pushon shoqeroje.

6- Mos e bej sot punen qe mund ta besh edhe neser.

7- Ne jete mundohu te besh sa me pak edhe ate pak jepua ta bejne te tjeret.

8- Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje.

9- Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

10- Nese puna eshte shendet atehere " Rrofte Semundja ".


Per te shmangur lodhjen e tepert keshillohet te lexohet ngadale, ose me mire te ta lexojne te tjeret.

Hahahahahahahah Kta ishin te forta Pleshti e te lumshin durt mar ta marsha se na knaqe kyt nade

Jashtë Linjë Nastradini

 • Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #2 Me: Shkurt 02, 2008, 09:43:43 MD »
Hahahahahahaah. Disa nga keto ligje i zbatoj shpesh  ;)

Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #3 Me: Shkurt 03, 2008, 09:27:59 PD »
Hahahaha Pleeesht...
E c'te them une tani???
Na mban Shqipja per dembela ne roncat, mo lali.... Me perjashtimin tim,kjo vetekuptohet...
Haha :-*

Jashtë Linjë Sweet_Memory

 • GoC TirOnCe 4ever
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1922
 • Popullariteti: 1
 • Too Beautifull To Die Too Wild To Live
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #4 Me: Shkurt 03, 2008, 08:39:10 MD »
Ja po e them dhe une cilat nga ligjet i plotsoj
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
ka me ligje  apo pertove ? ;D
JAM SHQIPTARE 
JAM KRENARE 


Jashtë Linjë Xhulian

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 155
 • Popullariteti: 0
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #5 Me: Shkurt 05, 2008, 08:28:53 MD »
I madh pleshti  ;D
Empty spaces - what are we living for?
Abandoned places - I guess we know the score..
On and on!
Does anybody know what we are looking for?

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #6 Me: Shkurt 05, 2008, 08:33:23 MD »
Ja po e them dhe une cilat nga ligjet i plotsoj
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
ka me ligje  apo pertove ? ;D


Qenke vajze per shpi Sweety  :P ( Bej shaka) .

Mondiana ti dukesh qe je punetore se sle problem zgjuarsie pa zgjidhur  ;)
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë Sweet_Memory

 • GoC TirOnCe 4ever
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1922
 • Popullariteti: 1
 • Too Beautifull To Die Too Wild To Live
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #7 Me: Shkurt 05, 2008, 10:11:44 MD »
Nese sheh dike qe punon mos u lodh ta ndihmosh!
Nese puna e sotshme te lodh lere per pasneser.
Nese shefi /shefja juaj te thot mos puno kaq shume , degjoje dhe beje fakt te kryer. hahahaha he Pleshto 
JAM SHQIPTARE 
JAM KRENARE 


Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #8 Me: Shkurt 08, 2008, 12:38:40 PD »

Mondiana ti dukesh qe je punetore se sle problem zgjuarsie pa zgjidhur ;)

ooo Mos me picko kaq fort me qafsh, se do me behesh diabetik, Pleshti im! % e sheqerit e kam te larte....
:-* :-* :-*

Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #9 Me: Shkurt 22, 2008, 12:30:23 MD »
Nese dikush qesh, qesh dhe ti me te!
Nese dikush pi, pi edhe ti me te!
Nese dikush kendon, kendo dhe ti!
Nese... dikush punon,-Ec mo, ti shiko punet e tua!
 
 
Te punosh eshte "shpetim", por te mos punosh eshte "lumturi"...

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #10 Me: Prill 03, 2008, 10:24:55 MD »
ha ha hahaha sa ligje te lezecme

Jashtë Linjë quku

 • White Heart
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 851
 • Popullariteti: 7
  • Marakli Krapit
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #11 Me: Prill 04, 2008, 05:53:43 PD »
ahhaha ja ku e keni ligjin
Parajsa e Vendlindjes teme Shkodra

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #12 Me: Maj 07, 2008, 10:47:18 MD »
mu kujtua vetja kur lexova c'ishte shkruar :(
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë Plaku

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 258
 • Popullariteti: 1
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #13 Me: Maj 20, 2008, 09:18:17 MD »
1- Puna eshte lodhje.

2- Lind i lodhur dhe jetohet per te pushuar.

3- Duaje shtratin si veten tende.

4- Pusho diten per te fjetur naten.

5- Nese sheh dike qe po pushon, shoqeroje!

6- Mos e bej sot punen qe mund ta besh edhe neser.

7- Ne jete mundohu te besh sa me pak edhe ate pak jepua ta bejne te tjeret.

8- Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje.

9- Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

10- Nese puna eshte shendet atehere " Rrofte Semundja ".


Per te shmangur lodhjen e tepert keshillohet te lexohet ngadale, ose me mire te ta lexojne te tjeret.

Harrova te thirja shoqen t'ma lexonte  :D  ;D

Nuk bej asnje nga ato gjerat aty siper te jemi te qarte :P

Jashtë Linjë gladiatore

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 3
 • Popullariteti: 0
10 Ligjet e Dembelit.
« Pergjigju #14 Me: Dhjetor 22, 2008, 09:20:36 MD »
rrofte puna kur punojne te tjeret