Autori Tema: se vec ti e dan kete pun..  (Lexuar 13079 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #45 Me: Korrik 13, 2008, 01:05:04 MD »
po normal ashtu dhe duhet kur degjon te behet zemra mal.
 c'te bejm tani qe s'ka me si kta po kan ngelur BQ qe po e lejn Shqiprine pa breke .

Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #46 Me: Korrik 13, 2008, 01:06:40 MD »
hej o blera mos u merzit se ka edhe me keq shqiperia mir eshte tani ne nato hyri ne BE do hyj

Jashtë Linjë POSEIDON

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3722
 • Popullariteti: 0
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #47 Me: Tetor 03, 2008, 12:30:47 PD »
pasi ta cveshin fare se BE ashtu edo shqiperin >:( >:(

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #48 Me: Gusht 18, 2011, 03:04:48 PD »
Nuk te eshte imponuar kristianizmi mos ja fut kot. Ku e ke degjuar kete ne ndonje xhami?

Lexo historine.. Kristianizmi eshte sulmuar nga perandoret dhe te cilet jan munduar ta shtypin sepse u interesonte paganizmi, pastaj perandori Kostantin e lejoj . ( Konstantini ishte me origjine ilire).

E lejoj sepse pjesa e madhe e perandorise romake e kishte adoptuar si fene e saj. Ne krye ishte dhe Iliria me greqine.

Islamizmi te eshte futur me zorr. Te gjitha te kqijat e shqiperise sot nga ajo fe rrjedhin dhe nga pushtimi turk.

Tani njerzit po hapin syte dhe po fillojne ta kuptojne.

Pershendetje!
Une do te keshilloja ty te lexoje histori dhe me sakte te lexoje periudhen e sundimit te Kostandinit te madh dhe te Theodhosit.
Sa per dijeni: Perandoria me liberale qe ka njohur ndonjehere njerezimi eshte perandoria Othomane (Osmane).
Kalofsh mire!
Miqesisht Conrad.
« Redaktimi i Fundit: Gusht 18, 2011, 03:07:56 PD nga conrad »

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #49 Me: Shtator 06, 2011, 02:41:51 PD »
Paksa e prapambetur pergjigja. Apo si gjitheshka qe predikon islamizmi? [mrgreen]
 Nejse bej shaka.
Realiteti eshte cfare te thote Nastradini. S'ke sesi ta ndryshosh! Do, apo s'do ti!
Turqit ne fakt pikerisht kete kerkojne nga shqipria. Te fshihet komplet nga historia periudha kur shqiptaret luftuan kunder turqve, betejat, heronjve tu harroen emrat dhe cfare trimerish lane pas. Po sikur te harrohej edhe Gjergj Kastrioti (jo skenderbeu) do ishte akoma me mire.
Sinqerisht une jam dakort ti leme pas dhimbjet. Te leme pas te shkuaren, urrejtjen, vrasjet, perdhunimet, rrembimet, vjedhjet etj... sepse cfare ka ndodhur 600 vjet me pare me nje popull fqinj si turqia s'ka kuptim te kujtohen. Ne si popull nuk duhet te ndjejme dhimbje tani ne vitin 2011apo jo? Dhe sikur dikush tani ne shekullin e 21 kerkon me deshiren e tij te jete mysliman, pse jo? Me deshiren e tij ama, sepse i dashuri mik Conrad historia tregon qe islamizimi dhe shqiptaret jane prezantuar jo ne kushte te favoritshme per shqiptaret. U eshte dashur te jene mysliman me zorr. Ky eshte fakt dhe nuk harrohet, sado te madh ta kemi respektin si per turqit por edhe per islamizmin.
Ja gezuar bajromin per ata qe e festuan!
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #50 Me: Shtator 08, 2011, 10:20:35 MD »
Tungjatjeta Sorkadhe!

Jam kundra ndryshimit te historise, por jam pro kerkimeve dhe studimeve ne kete fushe si the gjetke. Historia eshte e verteta e te shkuares Shqiptare, te pakten per aq sa ka arritur te shpetoje e dokumentuar dhe si e tille nuk duhet te ndryshoje per hater te anje aleati dhe interesi. Se popujt qe nuk mesojne nga historia e tyre jane destinuar ta perjetojne ate serisht.
Persa i perket feve ne Shpiperi, qe te gjitha fete monoteiste kane gjetur terren si me dhune ashtu edhe poloitat e ndryshme qe kane ndjekur pushtuesit e huaj ne Shqiperi. Asnje keto fe nuk mund te cilesohet si fe e paqes.

Me respekt Conrad.