Autori Tema: se vec ti e dan kete pun..  (Lexuar 14018 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #30 Me: Qershor 30, 2008, 06:19:09 MD »
Une per vete familje myslymane e kam ne shqiperi por i kam mar aq inat myslymanet sa kur me pyesin ndonjer keta arabet ketej ca je shqiptar i them o myslyman thon jo i tham jam kristian.
keta myslymanet jan njerz kot por me vjen keq qe kan filluar ca ne shqiperi qe mbajn mjeker si hoxh ose femra me shami ne kok :(

ketu ne holland duan ti heqin keta se jan ber si morra dhe ketej skan buk te han ketej flasin ter krenari shiko sa popull budallenj qe jan kan gjith ate pasuri ne duar ja u marin te tjeret ose vet dhe popullin e tyre e len te vdes per buk :)


shikoni ca mendon nje politikan hollandez per myslymanet

shum pa lidhje ke folur ylli
sepse nqs ke marr inat disa persona qe quhen arab kjo s'do te thote ti gjykosh si popull e te marresh inat te gjith fen myslimane dhe te genjesh.
si perfundim  ti behesh i barabarte me ato qe ke inat .
fundja fundit  feja myslimane nuk eshte e perbere vetem nga arabet dhe faktet qe bejn ato neper bot.

une e pranoj jam gjys gjys babi katolik mami myslimane, une as peshk as mish , di vetem qe ka 1 fuqi dhe besoj ne ate fuqi se perndryshe do me dukej bota shum boshe... por kjo s'ka lidhje me temen .

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #31 Me: Qershor 30, 2008, 06:22:45 MD »

shqiptaret pas pushtimit osman mbeten po thuajse 90% musliman .
tani prsh kosova mori pavarsin dhe vetem 1-2 vede  islamike  e  kan  njohur per shtet te pavarur!
priteshte qe te reflektonin shum vendet arabe per kete ceshtje por per cudi ndodh krejt e kunderta!?

what you thing?

por vendet arabe me sa di une nuk jan ne europ. nuk e di nese do ishin ne listen e antarsise europene per te votuar . megjithate se kam iden 
ne Shqiperi 60% mysliman
20 katolike
10 ateist
10 jan te tjera fe


% e dike mir me pelqeve

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #32 Me: Qershor 30, 2008, 07:07:10 MD »
Per perqindjet ja keni futur kot.

Ne Shqiperi 90% jan ateist per mendimin tim.

Megjithate po u nxjer ketu sondazhin e fundit qe kam lexuar:Sondazhi i bere nga RelegionStat eshte kryer ne kampione te perbere nga 1000 shtetas ne cdo komune dhe qytet te Shqiperise

50% myslimane : nga keta 15% jane praktikante dhe 35% jo praktikante

35% ortodokse : nga keta 20% jane praktikante dhe 15% jo praktikante

10% katolike : nga keta 9% jane praktikante

5% fe te tjera

Praktikisht ne Shqiperi

51% jane jo praktikante

20% ortodokse

15% myslymane

9% katolike

5% te tjera


Perhapja gjeografike e feve:

Shqiperia e jugut: 70% ortodokse dhe 30% myslymane

Shqiperia e mesme: 70% myslymane dhe 25% ortodokse

Veriperendim: 65% katolike dhe 35% myslymane

Verilindje: 85% myslymane

Sondazhi mbi fene ortodokse

95% e ortodokseve shqiptare mbeshtesin kishen autoqefale shiptare te themeluar nga Fan Noli dhe shkeputjen nga ndikimi grek i kishes ortodokse si dhe debimin e Janullatosit nga kisha shqiptare

Sondazhi mbi fene myslymane

85% e myslymaneve shqiptare duan te shkeputen nga ndikimi i vendeve te tjera myslymane

15% e myslymaneve te perbere nga te rinj qe kane studiuar ne Iran (ata qe mbajne mjekerr te gjate
dhe rregullojne celulare) mbeshtesin ndikimin nga Irani

80% e myslymaneve mbeshtesin qyteterimin perendimor ndaj atij arab
65% e myslymaneve mbeshtesin luftrat ndaj vendeve si Irani qe nuk respektojne laikitetin e shtetit

85% e myslymaneve mbeshtesin ekzistencen e shtetit te Izraelit

85% e myslymaneve mbeshtesin idene e pezullimit te marredhenieve diplomatike me vendet qe nuk respektojne laikitetin e shtetit

85% e myslymaneve mbeshtesin Skenderbeun si hero kombetar

Sondazhi

95% e shqiptareve mendojne se feja myslymane na u imponua me dhune nga turqit por ata mendojne se sot e kesja dite duhet respektuar toleranca nderfetare

99% e shqiptareve mbeshtesin laikitetin e shtetit


Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #33 Me: Qershor 30, 2008, 07:09:31 MD »

Praktikisht ne Shqiperi

51% jane jo praktikante

20% ortodokse

15% myslymane

9% katolike

5% te tjera
Ky eshte sondazhi i fundit qe kam lexuar. Per mendimin tim ka akoma me shume ateist, ose jo praktikant.
Jam i bindur qe kalon 80% dhe mund te arrij deri ne 90% .

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #34 Me: Qershor 30, 2008, 07:11:21 MD »


% e dike mir me pelqeve
edhe ti shofer me pelqeve qe i ke fut te gjith ne loje, tek tema jote qe  flet per tjeter gje dhe kto e kan kapur tek feja ehh Bravo ;D

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #35 Me: Qershor 30, 2008, 07:20:43 MD »
Ky eshte flamuri i islamikeve Shqiptar... Shikoni sa i shpifur:

http://galeria.albasoul.com/kombi/flamuri/fmyslim19.jpg

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #36 Me: Korrik 01, 2008, 01:37:54 MD »
Bla bla bla!

Jashtë Linjë BERATSI_NL

 • Traktorist
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6196
 • Popullariteti: 45
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #37 Me: Korrik 01, 2008, 05:15:28 MD »
Une per vete familje myslymane e kam ne shqiperi por i kam mar aq inat myslymanet sa kur me pyesin ndonjer keta arabet ketej ca je shqiptar i them o myslyman thon jo i tham jam kristian.
keta myslymanet jan njerz kot por me vjen keq qe kan filluar ca ne shqiperi qe mbajn mjeker si hoxh ose femra me shami ne kok :(

ketu ne holland duan ti heqin keta se jan ber si morra dhe ketej skan buk te han ketej flasin ter krenari shiko sa popull budallenj qe jan kan gjith ate pasuri ne duar ja u marin te tjeret ose vet dhe popullin e tyre e len te vdes per buk :)


shikoni ca mendon nje politikan hollandez per myslymanet

shum pa lidhje ke folur ylli
sepse nqs ke marr inat disa persona qe quhen arab kjo s'do te thote ti gjykosh si popull e te marresh inat te gjith fen myslimane dhe te genjesh.
si perfundim  ti behesh i barabarte me ato qe ke inat .
fundja fundit  feja myslimane nuk eshte e perbere vetem nga arabet dhe faktet qe bejn ato neper bot.

une e pranoj jam gjys gjys babi katolik mami myslimane, une as peshk as mish , di vetem qe ka 1 fuqi dhe besoj ne ate fuqi se perndryshe do me dukej bota shum boshe... por kjo s'ka lidhje me temen .

hey une kam inat idet qe kan ata dhe nuk e mohoj qe myslymanet jan populli8 me kot qe egziston e kam per ata qe jan myslyman te thekur jo nga ata qe e quajn veten myslyman dhe han mish derri


Eshte me fat djali qe eshte dashuria e pare e nje vajze por me me fat vajza qe eshte dashuria e fundit e nje djali :D

Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #38 Me: Korrik 01, 2008, 07:09:06 MD »
Haha...Beratsi!
Do me vdesesh ti...
Une njoh shume nga ata, qe alkoolit i thone "JOOO e kemi te ndaluar", njelloj si mishit te derrit... :D :D

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #39 Me: Korrik 03, 2008, 11:32:09 PD »

Praktikisht ne Shqiperi

51% jane jo praktikante

20% ortodokse

15% myslymane

9% katolike

5% te tjera
Ky eshte sondazhi i fundit qe kam lexuar. Per mendimin tim ka akoma me shume ateist, ose jo praktikant.
Jam i bindur qe kalon 80% dhe mund te arrij deri ne 90% .

Epo kur je i bindur qe shqiptaret jan ateist, ca me ben mua der der kot...Ja pra qe s'na e ka fajin feja neve shqiptareve!

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #40 Me: Korrik 03, 2008, 03:42:00 MD »
un them se eshte vetem nji preteks puna fes dhe as qe sdiskutohet ky muhabet per sa i perket ceshtjes te ingrimit europian... feja eshte kultur....por kan qen ca prb tjera qe ne nuk kemi ec para qe ne do ti marim vesh pas 20- vjetesh...
dhe me u thon te drejten jam i gezuar qe tek ne po vijn sendet me qetesi dhe avash
dikush mund te thot qe po vuajm.. ndakord jam ... por ne po na bie te shohim te mesojm prej te tjereve dhe normal qe do te kemi nji jete gjatesi shum me te madhe se te tjeret
dhe zoti na ndihmon ne si popull kemi dhe tollosan si njerez!
vec nji gjo tu them per sa u perket ketyre moral 00.01 respekt00.00 ketyre kur u vdes baba apo nena e shohin ne gazet mos me vjen keq :
por na ka pa zoti shyqyr qe dhe ne te shohim nji jet ne familje te gezuar... embelsira per ne fund..thx

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #41 Me: Korrik 04, 2008, 09:26:27 PD »
 pse duhet gjithmone Shqiptari te mesoj nga te tjeret?  Pse mos te mesojn te tjeret nga ne?

aman o shofer aman
ti thua gjerat vijn me qetesi, dakort por qetesia e ka 1 limit, dhe une besoj se tek ne durimi  kaloi me kohe. njerzit nuk duan llafe por vepra...

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #42 Me: Korrik 04, 2008, 03:40:31 MD »
kishte qen bleri nji goc dhe kishte keru nji burr hazgan qe mos ja kishte be fjalen kush dysh !
dhe e gjen nji dhe martohet kur pas ca muajsh ben fjal me njini ky dhe e shan ai tipi dhe ky nuk ja kthen por gruja e mer vesht dhe nuk i thot gjo .... kur behet me nji djal ky .... dhe ky duke hecur mbi kal ne´livadhin e njonit dhe e i thot pse kalo per mesi te tokave te mia ...knej anej ja fut nja dy shpulla ktij ky prap sfolen iken .... kur gruja pa merzitet ca u be me ket hazgan dhe pas ca ditesh i thot.... o njeri kam degjuar ca fjal per ty  por heren e par nuk te thash po ja qe u ben dy ca u be puna jote kshu .....po thot gru... per ate fjalen qe me ofendoj njinni pak e tolerova se per nji fjal sdoja te te humbja ty ... dhe kjo e dyta kisha frik mos lija djalin jetim.... e arsyeton gruja ne fund !.....thx

pra se te kishte qen vec per shqiperi ne do te kishim shku me koh ne integrim por jan ca gjona tjera qe nuk duam ti humbim dhe ti lejm vetem (kosova) e mos ti hyj ne thellesi shum e shum te tjera
shqiperia do te jet zvicer e dyt shum shpejt (parajas) as qe e diskutoj

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #43 Me: Korrik 13, 2008, 12:50:33 MD »


se kan ndar burra me te mdhej , do e ndajn sot kta qe kan mbetur (funderinat e Shqiperise  ). Degjoje shofero mbase te kujtohen kto fjal  te madhit  Pashko Vasa.


Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
se vec ti e dan kete pun..
« Pergjigju #44 Me: Korrik 13, 2008, 12:53:59 MD »
na kepute shpirtin me kete o blera O0