Autori Tema: historira te verteta  (Lexuar 2439 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë dennis

  • anetare i/e nderuar
  • ****
  • Postime: 878
  • Popullariteti: 3
  • me shterngo fort MUA ose me lesho
historira te verteta
« Me: Shkurt 27, 2010, 11:51:26 MD »
nuk e di a egziston ndonje teme per kete qe hapa une por ne qofte se egziston kalonje atje ose fshijeni me respekt

dua tju tregoj nje histori te MARTIN LIQI i denuar me 25 vjet, dhe vdiq ne burg nuk arriti qe ti bente te gjitha vitet ne burg

e dini te gjithe se ne kohen e komunizmit ne cdo lagje qyteti ose shkolla apo fshatra kishte munumente apo skulptura te te enve..t apo te komunistave dhe ne nje fshat vendosen qe te vinin nje munument te enve..t dhe nuk po dishin se ne cilin profil ta vendosnin se ai fshat ishte ne njeren ane ishte shpia e kultures dhe bibloteka dhe shkolla dhe ne krahin tjeter ishin dyqanet e zyrat e parive dhe ishin grumullu se nga cili krahe me e vendos ,(munumenti ishte nga gjysa e trupit e siper) njeri thoshte vere me fytyre nga shpia e kultures tjetri thoshte vere me fytyre nga zyrat ne ato momente vjen MARTIN LIQI dhe ata po e pyesin si thu ti MARTIN bustin e enve..t a ta vem me fytyre nga shpia e kultures apo nga zyrat e shtetit MARTINI ju thot po futnja nje shkop ne byth se ja rrotullon era nga te doni ju dhe per kyt u denua 25 vjet dhe vdic ne burgun famekeq te spacit
URREJ shume spiunat por ma INAT kam servilat