Autori Tema: Bisede Live mbi Historine!  (Lexuar 13862 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #15 Me: Maj 14, 2010, 03:05:15 PD »
Kush ka qene gjenerali me i suksesshem gjerman gjate ww2?

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #16 Me: Maj 14, 2010, 03:06:24 PD »
Kush ka qene gjenerali me i suksesshem gjerman gjate ww2?
S'e di. Ai qe çoi gjermanet deri afer Moskes?

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #17 Me: Maj 14, 2010, 03:09:07 PD »
 [battingeye] [battingeye]
ka qene Edwin Rommel,i ashtuquajturi "dhelpra e shkretetires",per sukseset gjate fushates se Afrikes!
Ne Rusi hengren dajak tedeskat!
Beteja vendimtare e ww2?

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #18 Me: Maj 14, 2010, 03:14:55 PD »
Leshte, ata iu afruar moskes ky thote hengren dajak. bera kete llogjikim sepse per nga veshtiresite dhe shtrirja gjeografike fushata e rusise ishte goxha domethene....pastaj hengren dajak tedeskat. nejse

beteja perfundimtare? porka mizerja vuoto totale. gjermanet rane ne 8 maj, japonezet ne 2 shtator per cilen beteje e ke fjalen? pushtimin e berlinit?

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #19 Me: Maj 14, 2010, 03:16:32 PD »
beteja vendimtare dmth,qe solli dhe kthesen per poshte te gjermaneve.........jo perfundimtare!

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #20 Me: Maj 14, 2010, 03:18:10 PD »
e dije qe Napoleoni i ka vene edhe flaken Moskes dhe prapeseprape eshte detyruar te terhiqet pa e fituar luften kunder Rusise se Carit [teethsmile]

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #21 Me: Maj 14, 2010, 03:20:12 PD »
Beteja e stalingradit ore, ti more spunto nga ato qe thashe une me siper? [laugh1]

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #22 Me: Maj 14, 2010, 03:22:22 PD »
ok,edhe kete e gjete!
po iki une lal se doli drita [teethsmile]
kalofsh mire!

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #23 Me: Maj 14, 2010, 03:22:34 PD »
e dije qe Napoleoni i ka vene edhe flaken Moskes dhe prapeseprape eshte detyruar te terhiqet pa e fituar luften kunder Rusise se Carit [teethsmile]
e dija, qerrate kane treguar nje guxim dhe trimeri te papare gjate luftrave. kane edhe avantazhin te durojne dimrin qe francezet me gjithe prusianet atehere dhe prusianet (gjermanet) e hitlerit me vone nuk e duruan dot. [laugh1]

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #24 Me: Maj 14, 2010, 03:23:17 PD »
ok,edhe kete e gjete!
po iki une lal se doli drita [teethsmile]
kalofsh mire!
[hello55] [hello55]

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #25 Me: Maj 14, 2010, 03:25:34 PD »
para se te iki po ta zbres i cik pop. se tani e mora dhe une patenten [rlmao] [rlmao] [rlmao]
naten

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #26 Me: Maj 14, 2010, 03:26:41 PD »
para se te iki po ta zbres i cik pop. se tani e mora dhe une patenten [rlmao] [rlmao] [rlmao]
naten

Bej edhe ti si turma, zbrite. [laugh1] Se per nder te partise mua me ngrihet ndera. [laugh1]
Por mos harro se une te ndihmova ta merrje patenten, nuk i kishe bere gjithe keto guida ne nje nate. [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #27 Me: Maj 14, 2010, 03:28:55 PD »
para se te iki po ta zbres i cik pop. se tani e mora dhe une patenten [rlmao] [rlmao] [rlmao]
naten

Bej edhe ti si turma, zbrite. [laugh1] Se per nder te partise mua me ngrihet ndera. [laugh1]
hahahahaha po vetem njehere u ngritka..........
ika se ti te le ktu,neser sveglia alle otto [hello55] [hello55]

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #28 Me: Maj 14, 2010, 03:31:15 PD »
Ik ik se une zilen e kam ne 8 e nje çerek, ohu kam hoe te rri edhe ca. [laugh1] [hello55] [hello55]

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #29 Me: Maj 17, 2010, 12:56:16 PD »
Minator me duket se eshte tema jone kjo. [laugh1]