Autori Tema: Bisede Live mbi Historine!  (Lexuar 14109 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Me: Maj 14, 2010, 02:29:59 PD »
Pa he te shohim njehere si jeni me Historine......!?
por Live ,pa Google,Wikipedia apo ku di une.......! [teethsmile]

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #1 Me: Maj 14, 2010, 02:32:56 PD »
Mistrecja ne derrase te zeze!
Do na flasesh nje çike per historine romake ne pergjithesi! [teethsmile]

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #2 Me: Maj 14, 2010, 02:33:05 PD »
Mina une e ka nje ide pse e hape kete teme ti, po prit se do ta mbylli LuXor kur te hyj. [laugh1]

Para shume kohesh shkrova nje roman per Hitlerin edhe filluan te me benin kritika te tipit:- Ne shqiptaret nuk diskutojme dot per historine, apo, Nuk ka nje histori absolute. Thua ti nuk i dija keto gjera une, sidomos kete te fundit. [laugh1]

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #3 Me: Maj 14, 2010, 02:34:03 PD »
Mistrecja ne derrase te zeze!
Do na flasesh nje çike per historine romake ne pergjithesi! [teethsmile]
Prit i her se derrasen e zeze e kam me kurriz une, ngrihu zotrote e na fol i cik per 1517-en. [laugh1]

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #4 Me: Maj 14, 2010, 02:35:36 PD »
Mina une e ka nje ide pse e hape kete teme ti, po prit se do ta mbylli LuXor kur te hyj. [laugh1]

Para shume kohesh shkrova nje roman per Hitlerin edhe filluan te me benin kritika te tipit:- Ne shqiptaret nuk diskutojme dot per historine, apo, Nuk ka nje histori absolute. Thua ti nuk i dija keto gjera une, sidomos kete te fundit. [laugh1]
po erdhi Luxor, fillojme flasim per lokalet e Trastevere-s dhe e bejme te nderroje mendje [mrgreen]

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #5 Me: Maj 14, 2010, 02:36:31 PD »
1517???
bobo sa injorant qenkam [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #6 Me: Maj 14, 2010, 02:37:25 PD »
1517???
bobo sa injorant qenkam [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Ok po te ndihmoj, vetem se tani fillon nga 8 e poshte. [laugh1] Reforma protestante.

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #7 Me: Maj 14, 2010, 02:39:09 PD »
hahahahahahahahah
1-0 per ty.
pyetje:nga kush formohej Triumvirati i Pare?

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #8 Me: Maj 14, 2010, 02:41:44 PD »
Loje eshte kjo Mina? Pastaj pse me çon perhere tek perandoria romake? [laugh1] Nuk jam kompetente ne kete fushe. [rlmao]

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #9 Me: Maj 14, 2010, 02:45:13 PD »
Ok,
Cila ishte beteja qe shenoi dhe humbjen perfundimtare te Napoleon Bonapartit?

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #10 Me: Maj 14, 2010, 02:46:34 PD »
leshte, ajo e uoterlu? [laugh1] po i fus nje te qeshme nga prapa qe te duket gjoja sikur bona shaka sikur mos te jete e vertete [laugh1]

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #11 Me: Maj 14, 2010, 02:47:51 PD »
leshte, ajo e uoterlu? [laugh1] po i fus nje te qeshme nga prapa qe te duket gjoja sikur bona shaka sikur mos te jete e vertete [laugh1]
hahahahah, pergjigje e sakte----------Waterlo

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #12 Me: Maj 14, 2010, 02:52:42 PD »
Ok pra me erdhi radha mua, behu gati. [laugh1]

Ca ngjyre i kishte te brendshmet Truman kur leshoi bombat?
Pse Hitleri kapte mbesen e vet?
Sa kembe ishin ku u nenshkrua traktati i armepushimit me Gjermanine? [laugh1] [laugh1]

Meqe jemi ne teme, ti studion per hapje verrash ne toke, apo per..?

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #13 Me: Maj 14, 2010, 02:59:58 PD »
Ok pra me erdhi radha mua, behu gati. [laugh1]

Ca ngjyre i kishte te brendshmet Truman kur leshoi bombat?
Pse Hitleri kapte mbesen e vet?
Sa kembe ishin ku u nenshkrua traktati i armepushimit me Gjermanine? [laugh1] [laugh1]

Meqe jemi ne teme, ti studion per hapje verrash ne toke, apo per..?
[rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]ça pyetjesh..........!
Truman i kishte te kuqe
Sa per mbesen e Hitlerit me duket se pak a shume e ka rritur vete,e ka bere dhe te transferohet ne Berlin me shkolle qe ta kishte afer dhe nen kontroll sepse ishte shume posesiv... ne mos gaboj ajo ka vrare veten(ishalla s'po them noj budallik)
Sa per numrin e kembeve,ajo e mesit quhet apo jo??? [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Ndersa per verrat qe studioj une duhet te kalojme te flasim te Zona Kuqe [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Bisede Live mbi Historine!
« Pergjigju #14 Me: Maj 14, 2010, 03:02:38 PD »
 [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] e ke kaluar parzialmente testin. per hitlerin qenke me shume i informuar, per verrat nuk e di. kembet numero ato te gjatat se ndryshe na del numri i personave me i madh. [rlmao] [rlmao] [rlmao]