Autori Tema: Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar  (Lexuar 5018 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë zogu kosovar

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 26
 • Popullariteti: 1
 • Zogu i Liris
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #15 Me: Tetor 14, 2010, 04:13:39 MD »
 

Nata e 12 tetorit do të ngelet gjatë në mendjet e futbolldashësve, për shkak të asaj që ndodhi në Marasi – Një flamur shqiptar i djegur, rrahje masive mes tifozëve, një portier i lënduar dhe një ndeshje e anuluar ishin pasojat e rebelimit të huliganëve serbë në këtë sfidë, ndërsa më poshtë gjeni arsyet se pe ndodhën këto incidente.
1. Protesta kundër Federatës Serbe të Futbollit

Vendimi i Federatës Serbe të futbollit dhe presidentit ,Tomislav Karadzic, për të shkarkuar përzgjedhësin Radomir Antic muaj më parë, nuk është pritur aspak mirë nga tifozët serbë. Antic ishte figurë popullore në serbi, ndërsa vetë ai tashmë ka filluar një proces gjyqësor kundër federatës serbe, pasi që kërkon kompensim prej 2 milionë eurosh. Tifozët serbë nuk janë aspak të kënaqur me emërimin e Vladimir Petrovicit në krye të kombëtares së tyre.2. Protesta politike kundër Hillary Clinton

Pasi që këtu po flasim për aspekte sportive dhe futbollin në përgjithësi, ne nuk dëshirojmë që t’i politizojmë ato, por nuk ka nevojë që të pyetet shumë për problemet në të kaluarën me fqinjin verior. Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, aktualisht gjendet në Serbi, përderisa amerikanët janë duke bërë ç’mos për ta detyruar Serbinë ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran. Hillary dhe bashkëshorti i saj Bill Clinton, janë figura tejet të urryera në Serbi. Kjo sqaron faktin se pse u dogj flamuri shqiptar.3. Protestë kundër tradhtisë së Stojkovic

Para fillimit të ndeshjes, tifozët serbë të Crvena Zvezdës kanë sulmuar autobusin e kombëtares serbe dhe kanë lënduar portierin Vladimir Stojkovic, i cili kohë më parë realizoi një transferim sensacional – kaloi nga Crvena Zvezda te Partizani. Natyrisht, kjo nuk u prit mirë nga tifozët e njërës palë, gjë që u reflektua dhe në vetë ndeshjen e ndërprerë.Sipas spekulimeve dhe zërave të ndryshme, flitet se Serbia mund të dënohet me largim permanent nga kualifikimet për Euro 2012, pas incidenteve të shkaktuara në Genoa.
Never don't say never.

Jashtë Linjë *LiNa*

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 636
 • Popullariteti: 13
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #16 Me: Tetor 14, 2010, 04:18:16 MD »
Shkurt e shqip edhe flamurit serb i dul flaka ja kajten nanen ne mes tiranes [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë NaStRaDiNsJa

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5722
 • Popullariteti: 185
 • In love...
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #17 Me: Tetor 14, 2010, 04:19:50 MD »
Shkurt e shqip edhe flamurit serb i dul flaka ja kajten nanen ne mes tiranes [rlmao] [rlmao] [rlmao]

shprehu pak ma mir

nuk i ka hije nje Shqiptareje me u shpreh ne ket menyr  [smiley1]
I hate goodbye...♥

Jashtë Linjë *LiNa*

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 636
 • Popullariteti: 13
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #18 Me: Tetor 14, 2010, 04:23:52 MD »
Shkurt e shqip edhe flamurit serb i dul flaka ja kajten nanen ne mes tiranes [rlmao] [rlmao] [rlmao]

shprehu pak ma mir

nuk i ka hije nje Shqiptareje me u shpreh ne ket menyr  [smiley1]

Shprehja ime esht ku din ti qka jam un

Jashtë Linjë NaStRaDiNsJa

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5722
 • Popullariteti: 185
 • In love...
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #19 Me: Tetor 14, 2010, 05:09:46 MD »
Shkurt e shqip edhe flamurit serb i dul flaka ja kajten nanen ne mes tiranes [rlmao] [rlmao] [rlmao]

shprehu pak ma mir

nuk i ka hije nje Shqiptareje me u shpreh ne ket menyr  [smiley1]

Shprehja ime esht ku din ti qka jam un


po pra un thash shprehja jote !

nuk e di kush dhe nuk e thash kush je
ky ke thjesht nje sygjerim ti merre qysh dush
I hate goodbye...♥

Jashtë Linjë *LiNa*

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 636
 • Popullariteti: 13
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #20 Me: Tetor 14, 2010, 06:04:30 MD »
Pse  terdh aq zheg ty per flamur te serbve

Jashtë Linjë Amy

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4307
 • Popullariteti: 178
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #21 Me: Tetor 14, 2010, 08:05:17 MD »

Me sa degjova ambasadori Serb ka kerkuar falje per ngjarjen qe ndodhi ,keshtuqe ekzistojne psikopate ,kafshe injorante,provokues ....
prandaj e mira eshte qe te mos bijme preh e provokimeve .... ata kete duan ....

Jashtë Linjë A.E.O.N

 • Bacchus
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1515
 • Popullariteti: 19
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #22 Me: Tetor 14, 2010, 10:24:43 MD »
Q. evropen qe i le kriminelet te shetisin lirshem ,hajde tani le te perballen me qelbesira breee dreqi e marrte mo , [grosecolere]  Turp edhe per Italine & EUROPEN gjithsesi . [angry3]

Se evropes dhe italise qe jane fute me koke ne borxhe i ri menja ca bejn prehsitoriket qe vazhdojne te qajne србизација [laugh1]
« Redaktimi i Fundit: Tetor 14, 2010, 10:37:41 MD nga A.E.O.N »Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #23 Me: Tetor 14, 2010, 11:57:51 MD »

Sipas spekulimeve dhe zërave të ndryshme, flitet se Serbia mund të dënohet me largim permanent nga kualifikimet për Euro 2012, pas incidenteve të shkaktuara në Genoa.


opopopo si ma degjojne keshillen mua keta te FIFA-s...ketej e tujtje duhet ti var vetes nje hudher  [laugh1]

Eshte i vetmi denim i drejte, dhe keshtu ne ndeshjet qe vijojne sigurojne qe kjo ngjarje nuk perseritet , sado koketrashe te jene tifozat.
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë Golden

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7583
 • Popullariteti: 172
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #24 Me: Tetor 15, 2010, 12:01:54 PD »

Sipas spekulimeve dhe zërave të ndryshme, flitet se Serbia mund të dënohet me largim permanent nga kualifikimet për Euro 2012, pas incidenteve të shkaktuara në Genoa.

E kan lexuar komentin e Sorkadhes per ate dhe do t'i largojne!!  [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]  [rlmao]

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #25 Me: Tetor 15, 2010, 12:12:45 PD »

Sipas spekulimeve dhe zërave të ndryshme, flitet se Serbia mund të dënohet me largim permanent nga kualifikimet për Euro 2012, pas incidenteve të shkaktuara në Genoa.

E kan lexuar komentin e Sorkadhes per ate dhe do t'i largojne!!  [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]  [rlmao]

Pse cfare kujtove ti? Jo po tallemi... [laugh1]
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë NaStRaDiNsJa

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5722
 • Popullariteti: 185
 • In love...
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #26 Me: Tetor 15, 2010, 12:26:47 MD »
Pse  terdh aq zheg ty per flamur te serbve

nuk me brengosi mu ajo qka tha per flamurin e serbve apo per serbet

ajo qe me pengoi ke ajo shprehja jo aq e mir qe ti e bone

nejse per veti e ki  [undecided1]
I hate goodbye...♥

Jashtë Linjë ஜKamikazjaஜ

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 17175
 • Popullariteti: 360
 • Per gli amanti.
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #27 Me: Tetor 15, 2010, 01:16:05 MD »

Me sa degjova ambasadori Serb ka kerkuar falje per ngjarjen qe ndodhi ,keshtuqe ekzistojne psikopate ,kafshe injorante,provokues ....
prandaj e mira eshte qe te mos bijme preh e provokimeve .... ata kete duan ....
po nrm se kur e fusin veten ngushte serbet kerkojne falje e hiqen  si te pafajshem se per vite me rradhe hiqeshin prototipa kundrejt kosoves

Jashtë Linjë KORABI AL

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 12459
 • Popullariteti: 248
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #28 Me: Tetor 15, 2010, 01:40:18 MD »
Serbi   serb [angry2] [angry2] ngelet  ujku  qimen  nderron  por zakonet  nuk i  harron fuck serbet  brez  pas  brezi dhe deri  ne  zhdukje  rrac e  ndertuar  me  pun  vullentare  [grosecolere] [grosecolere] [grosecolere] [grosecolere]
KUR  PADREJTSIA  BEHET  LIGJ....   DHUNA  ESHTE  DREJTSIA

Jashtë Linjë valmoo

 • Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 4651
 • Popullariteti: 37
 • ..
Tifozët serb djegin Flamurin Shqiptar
« Pergjigju #29 Me: Tetor 22, 2010, 01:31:24 MD »
DJE NE RUSI NE NDESHJEN ZENIT VS HAJDUK ESHTE DJEGUR PERSERI FLAMURI SHQIPTAR!!