Autori Tema: Info te rejaa...Futboll  (Lexuar 106087 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë BeLti

 • R0ck nROLL.
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11772
 • Popullariteti: 128
 • "FoL shumm,po s`thu senn"
  • Ardhmeria-Forum
Info te rejaa...Futboll
« Pergjigju #1125 Me: Qershor 21, 2010, 08:05:22 MD »
Ibra kërkon Milanin
Sulmuesi i Barcelonës, Zlatan Ibrahimovic, ka bërë një hap tjetër drejt largimit nga Camp Nou, pasi që ka kërkuar nga agjenti Mino Raiola, që të përgatisë transferimin e tij te Milani.

El Mundo Deportivo dhe ‘Qui Studio, Voi Stadio’, pohojnë se Ibrahimovic është pranë kthimit në Milano, por te rivali i përbetuar i ish-skuadrës së tij. Sport ditë më parë spekuloi se Pato mund të përfshihet si shkëmbim në këtë marrëveshje, skenar që nuk besohet se do të ndodhë.

Thuhet se Ibrahimovic ka kërkuar nga agjenti i tij, që të gjejë ndonjë mënyrë për të kaluar te Milani, që po kërkon një sulmues të ri. Raiola ishte parë në zyrat e Milanit gjatë fundjavës, por që të dyja palët mohuan të kenë negociuar për sulmuesin suedez.

Jashtë Linjë BeLti

 • R0ck nROLL.
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11772
 • Popullariteti: 128
 • "FoL shumm,po s`thu senn"
  • Ardhmeria-Forum
Info te rejaa...Futboll
« Pergjigju #1126 Me: Qershor 21, 2010, 08:05:34 MD »
Federer: Nuk e meritova fitoren
Kampioni aktual i turneut më të madh të tenisit, Wimbledon, Roger Federer, ka deklaruar pas fitores sensacionale ndaj kolumbianit Alejandro Falla në rrethin e parë, se ai ishte me fat dhe se është dashur të pësonte humbje.

“Unë definitivisht pata fat këtu. Unë kam humbur shumë ndeshje të cilat është dashur t’i fitoja, por kjo është një të cilën është dashur ta humbisja, por e tejkalova. Kështu shkojnë punët në terrene me bar. Erdhi si shok ky dizavantazh, si diçka për të cilën nuk isha përgatitur, por duhet të përfitoni nga përvoja dhe forca fizike. Unë jetoj sot, për të luftuar nesër”, deklaroi Federer.

Kjo fitore e Federerit prej tre orë e 18 minutash, e vë atë përballë serbit Ilija Bozoljac, në rrethin e dytë të garave në Wimbledon.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Info te rejaa...Futboll
« Pergjigju #1127 Me: Qershor 21, 2010, 08:06:37 MD »
Nuk info nga Boterori nuk ka?
 [futboll] [futboll]
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë BeLti

 • R0ck nROLL.
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11772
 • Popullariteti: 128
 • "FoL shumm,po s`thu senn"
  • Ardhmeria-Forum
Info te rejaa...Futboll
« Pergjigju #1128 Me: Qershor 21, 2010, 08:08:39 MD »
Nuk info nga Boterori nuk ka?
 [futboll] [futboll]

Po ines tash do hap nje teme dhe do ve te gjitha lajmet me te reja nga Boterori.

Jashtë Linjë trimi4t

 • Suprem Admin
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2352
 • Popullariteti: 52
 • Pse ?
Info te rejaa...Futboll
« Pergjigju #1129 Me: Korrik 19, 2010, 10:01:03 MD »
  Reagojne ASHPER tifozet e  klubit Londinez ARSENAL   [blinkyeye] shikoni videon  [angry3]Ne diten e kthimit nga Boterori -Afr.2010- Spanjolet i bene 1 provokim te hapur Skuadres dhe gjith tifozeve te Arsenalit  ;) ,gjate festimit Spektakular  me rastin fitores .  ok ne nje moment Showmeni i vertet i kesaj feste ,portieri i Liverpulit  Reina fton mesfushorin e Arse. Cesc Fabregas ne skene  me c'rast 2 lojtaret e Barces -Puyol dhe Pique - i veshin ''dhunshem fanelen e Barc. Fabregasit  gjithashtu duke i bere thirrje qe t'i bashkohet Barces  dhe duke thene se Fabregas eshte e ardhmja e Spanjes gjithsesi-  Fabregas dukej mjaft i sikletosur dhe i befasuar njekohesisht !  Dihet se ka kohe qe Barcelona kerkon me ngulm transferimin  e Fabregasit POR  Arsenali  thot se nuk ka shans per 1 gje te till  [grin1].... sidomos  tani pas ketij ''Skandali "  te bere nga  Reina ,Puyol & Pique -  tifozet e Arsenalit thone se nuk e japim per asnje cmim bile shkojne aq larg sa edhe urrenje sidomos 3-shen e permendur  me lart ! [grin1]
Provokimi vazhdon edhe sot nga Puyol i cili per nje gazet sport. kishte thene se Fabregas ka deshir te vij tek barca por nuk eshte ndoi tip qe do te shprehet hapur ....prandaj  !                                 [angry3] !
 [blinkyeye]Una ju them mos ma ngucni Fabregasin edhe .  [laugh1]

Jashtë Linjë trimi4t

 • Suprem Admin
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2352
 • Popullariteti: 52
 • Pse ?
Info te rejaa...Futboll
« Pergjigju #1130 Me: Gusht 02, 2010, 12:39:07 MD »
     [excited]Debutim MAGJIK 
Ua ua uaaaa Mesfushori Kosovar Granit Xhaka ishte ver8 i mahnitshem ne ndeshjen e tij te 1  ekipin  senior te  Baselit  ne perballje me Debrecenin -ne rrethin 3t te fazes preliminare te Liges se Kampioneve [coolthumb]


 
Talent i Jashtezakonshem apo jo  [grin1][bodybuilding]   Interesante eshte se 17 vjecari inkuadrohet ne loje ne min 88 ndersa vetem 4 min me vone shenon Golin SPEKTAKOLAR qe i mahniti te gjithe .
Trajneri Thorsten Fink ende nuk i ka jap driten e gjelber Vellaut te Granitit  [grin1] Taulantit 19 vjec por si duket  ne ndeshjen e radhesme 4 gusht do e inkuadroj edhe talentin tjeter gjithsesi  .
http://www.uefa.com/uefachampionsleague/matches/season=2011/round=2000116/match=2002720/postmatch/report/index.html#basel+down+debrecen
 [bravo] [bravo] [bravo]                    [bigok]                            ;)

 [grin1] ok per tu bindur shikojeni  ;)

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Info te rejaa...Futboll
« Pergjigju #1131 Me: Gusht 02, 2010, 12:42:53 MD »
interesante
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë trimi4t

 • Suprem Admin
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2352
 • Popullariteti: 52
 • Pse ?
Info te rejaa...Futboll
« Pergjigju #1132 Me: Gusht 04, 2010, 10:28:39 MD »
 [grin1] Jo vetem interesante por edhe me shume [laugh1]  ehe he i mbyten Kosovaret ata te Debrecenit bre ... [grin1] uaa sonte shenoi kejt tjeter kush  :D Xherdan Shaqiri  i cili ime ka  [futboll] super ,por edhe SUPER Graniti perseri doli ne skene por vetem ne min 87 bre dhe kshtu nuk pati fatin te shenoi si ne lojen e kaluar qe do mbahet mend goli i tij ver8 per 1kohe te gjate a . [coolthumb]
Ehe he hee ska bre me neve Kosovareve [teasing]         [whisteling]    [whisteling]        [grin1]

Jashtë Linjë trimi4t

 • Suprem Admin
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2352
 • Popullariteti: 52
 • Pse ?
Info te rejaa...Futboll
« Pergjigju #1133 Me: Nëntor 14, 2010, 08:58:07 MD »
Wowwww  [excited] perseri shkelqen Kosovari Alban Bunjaku me hattrick-un e tij per ekipin e Arsenalit U18 ne Academy League ndaj Ipswich  3 -1 ;) por ama  akoma me interesante eshte se i njejti kishte shenuar hatt3ck edhe vitin e kaluar  [yes] besoj se nIkles  [rose][bestfriends] [kisss2] [kisss2] i kujtohet kur kam pas postuar vjet [grin1] vallain talenta jemi duhet me pranu a . [grin1]
« Redaktimi i Fundit: Nëntor 14, 2010, 09:04:00 MD nga trimi4t »