Autori Tema: Para epokes se PC...  (Lexuar 2736 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë BOHAN

  • Global Moderator
  • V.I.P ne Nastradini.com
  • ***
  • Postime: 1012
  • Popullariteti: 208
Para epokes se PC...
« Me: Dhjetor 07, 2008, 08:52:02 MD »
Para epokes se kompjuterëve.

Nje aplikacion ishte per t'u punësuar.
Nje program ishte nje TV Show.
Nje keyboard ishte nje piano
Memorja ishte diçka qe e humbisnit me kohen.
Nje CD ishte nje llogari bankare.
Dhe n.q.s ju kishit nje 3 ½ floppy ishte mire qe asnjë te mos ta merrte vesh.
Hard Drive ishte nje udhëtim i lodhshem ne USA.
Nje Mause Pad ishte vendi ku miu jetonte.
Nje backup i ndodhte vetem komodines suaj.
Cut – Ju e benit me nje thike xhepi.
Paste – E benit me nje ngjites. :D