Autori Tema: Kur programet e nje programuesi nuk punojne...  (Lexuar 2330 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë BOHAN

 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1012
 • Popullariteti: 208
Kur programet e nje programuesi nuk punojne...
« Me: Dhjetor 07, 2008, 09:06:37 MD »
Me poshte jane renditur 20 pergjigjet me te shpeshta te dhena nga programuesit kur programet e tyre nuk punojne :

20. "Hmm kjo eshte e cuditshme..."
19. "Nuk e ka bere kurre me pare kete..."
18. "Dje punonte..."
17. "Si ka mundesi?"
16. "Duhet te jete problem hardware..."
15. "Cfare shtype gabim qe u prish?"
14. "Do kesh dicka te gabuar ne te dhenat e tua..."
13. "Nuk e kam prekur ate modul prej javesh..."
12. "Do kesh versionin e gabuar..."
11. "Eshte thjesht nje rastesi e pafat..."
10. "Nuk mund ti testoj te gjitha..."
9. "KJO nuk mund te sjelle KETE..."
8. "Punon por nuk eshte testuar..."
7. "Dikush do kete ndryshuar kodin tim..."
6. "Ke kontrolluar mos ke viruse ne sistem?"
5. "Megjithese nuk punon, me thuaj si te duket?"
4. "Nuk mund ta perdoresh ate version ne sistemin tend..."
3. "Po pse do ta besh ne ate menyre?"
2. "Ku ishe ti kur u prish programi"

Dhe pergjigjia numer 1 e programuesve kur programi i tyre nuk punon:

1. "Punon per bukuri ne kompjuterin tim."
 

Jashtë Linjë dj diamant ®

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8545
 • Popullariteti: 21
 • Specialist I Midhjes dhe I Peshkut
  • DJ DIAMANT
Kur programet e nje programuesi nuk punojne...
« Pergjigju #1 Me: Janar 08, 2009, 07:29:38 MD »
Ka dhe 1 qe ma thon gjithnje, kur i thua se kam prek, popra po si u prish vet un kam punuar me kete apo ti .

Jashtë Linjë BOHAN

 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1012
 • Popullariteti: 208
Kur programet e nje programuesi nuk punojne...
« Pergjigju #2 Me: Janar 10, 2009, 02:38:59 MD »
Ka dhe 1 qe ma thon gjithnje, kur i thua se kam prek, popra po si u prish vet un kam punuar me kete apo ti .
hahahaha edhe kjo pranohet  [mrgreen]