Autori Tema: E-mail nga Ferri...  (Lexuar 1536 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë BOHAN

  • Global Moderator
  • V.I.P ne Nastradini.com
  • ***
  • Postime: 1012
  • Popullariteti: 208
E-mail nga Ferri...
« Me: Shtator 20, 2010, 09:06:20 MD »
Nje cift vendosi te kaloje pushimet ne nje plazhe ne karaibe, ne te njejtin hotel qe kishin kaluar 20 vjet me pare muajin e mjaltit.
Per shkak te punes e shoqja nuk mund te udhetonte me te shoqin prandaj e la te shkonte ca dit me pas.
Kur burri arriti ne dhomen e tij ne hotel vuri re qe kishte nje kompjuter te lidhur me internet. Atehere vendosi ti dergonte nje e-mail te shoqes, por gabon nje germe ne adrese pa e vene re dhe ia dergon dikujt tjeter.
Mesazhin e mori nje grua e ve qe sapo kishte varrosur te shoqin.
Me te marre kete e-mail asaj i bie te fiket ne cast. Vjen i biri dhe e gjen te emen te rene prane kompjuterit.
Ne ekran shkruhej:

"E dashur grua... Arrita mire! Ndoshta do te habitesh qe po e merr kete njoftim me e-mail por ketu ka edhe kompjuter e mund ti dergoj e-mail njerezve te dashur.
Sapo arrita dhe po te them se eshte pergaditur gjithcka qe te vish te premten e ardhshme.
Kam shum deshire te te shoh dhe shpresoj qe udhetimi yt do te jete po aq i qete sa i imi.
Mos sill shum rroba .... Ketu ben nje i nxehte ferri.
 [laugh1] [laugh1]