Autori Tema: Detyr  (Lexuar 7436 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë kujdes99

 • Zoti ne qiell,une ne toke
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2269
 • Popullariteti: 56
 • ☆QEFLI PA ZEMER
Detyr
« Pergjigju #15 Me: Janar 14, 2010, 07:59:59 MD »
Pse me LuXor di gjo un e ka pas detyr shpie ky apo jo, e pash te problemat dhe e zgjidha  ;worried;
qeke i keq fare ti re,per shkence te bllokoke :D [bigok]
Ne mos qofsha per vehte per ke jam? Po ne qofsha per vehte perse jam?

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Detyr
« Pergjigju #16 Me: Janar 14, 2010, 09:55:31 MD »
Pse me LuXor di gjo un e ka pas detyr shpie ky apo jo, e pash te problemat dhe e zgjidha  ;worried;
qeke i keq fare ti re,per shkence te bllokoke :D [bigok]
Me pelqen fizika dhe deget e saj, pastaj per matematiken kemi LuXor, te pathyeshmin.  [coolthumb]

Jashtë Linjë kujdes99

 • Zoti ne qiell,une ne toke
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2269
 • Popullariteti: 56
 • ☆QEFLI PA ZEMER
Detyr
« Pergjigju #17 Me: Janar 14, 2010, 11:05:31 MD »
Pse me LuXor di gjo un e ka pas detyr shpie ky apo jo, e pash te problemat dhe e zgjidha  ;worried;
qeke i keq fare ti re,per shkence te bllokoke :D [bigok]
Me pelqen fizika dhe deget e saj, pastaj per matematiken kemi LuXor, te pathyeshmin.  [coolthumb]
si dihet asaj se me sa di une sa me lart te shkosh aq me shum probleme ke apo gaboj? Nje thenje e ajshtanjit:" Mos u shqetëso për vështirësitë e tua ne matematike, te siguroj se te miat janë akoma me te mëdha". na edhe nje tjeter:"Për sa kohe qe ligjet e matematikes i referohen realitetit, ato nuk janë te qarta, dhe për sa kohe janë te qarta, ato nuk i referohen realitetit". ej me vjen mire per ty edhe mua me pelqen fizika por vetem teorikisht pra nga ana filozofike me shume se praktikisht jam shum dobet [grin1]
Ne mos qofsha per vehte per ke jam? Po ne qofsha per vehte perse jam?

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Detyr
« Pergjigju #18 Me: Janar 14, 2010, 11:17:08 MD »
hahaha kemi bo nje debat te gjate njeher te kujtohet: Shkenca apo Filozofia, me mir qe mban nje drejtim se je me statik ne pergjigje. :)

Jashtë Linjë kujdes99

 • Zoti ne qiell,une ne toke
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2269
 • Popullariteti: 56
 • ☆QEFLI PA ZEMER
Detyr
« Pergjigju #19 Me: Janar 14, 2010, 11:34:47 MD »
hahaha kemi bo nje debat te gjate njeher te kujtohet: Shkenca apo Filozofia, me mir qe mban nje drejtim se je me statik ne pergjigje. :)
Mire e ke vella,po une perpiqem qe pervec filozofise te di edhe dicka me teper,jo per kopetence po me qen i azhornuar me gjithcka, Respekte vella e meriton [bestfriends] [hello55]
Ne mos qofsha per vehte per ke jam? Po ne qofsha per vehte perse jam?

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Detyr
« Pergjigju #20 Me: Janar 14, 2010, 11:38:26 MD »
 [cheers]

Jashtë Linjë Tessa

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 1
 • Popullariteti: 0
Detyr
« Pergjigju #21 Me: Shkurt 21, 2010, 09:14:30 MD »
Njerez,mund  te  ma  beni nje  nder  ^-^
Nese  mund  te ma  zgjidhni  kete  formule :
Nje  grimce ben  10  lekundje  te  plota ne  sekond.Sa  eshte  frekuenca dhe  perioda e  lekundjes  se  grimces?  [fbarazim10Hz;Tbaraz0.1s]

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Detyr
« Pergjigju #22 Me: Shkurt 21, 2010, 10:28:32 MD »
Perioda eshte intervali i kohes per nje lekundje te plote.
10 lekundje = 1 sec.
  1 lekundje = X              X= 1/10 = 0.1 sec.

Frekuenca eshte numri lekundjeve ne njesine e kohes.  Pra 10 lekundje ne 1 sekond "10Hz"

Dhe mos u fut vetem per te zgjidh te tjeret ushtrime, mer pjes dhe ti ne kte forum.  ;)
« Redaktimi i Fundit: Shkurt 21, 2010, 10:31:21 MD nga BOHAN »