Autori Tema: cilet jan fizikantët me te njohur ..??  (Lexuar 8799 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Me: Nëntor 30, 2008, 06:36:42 MD »
nje nder fizikantet me te njohur eshte Amperi te tjeret tregoni ju .?

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #1 Me: Prill 20, 2009, 03:18:57 MD »
isak njuton, galileo galileu,maksuelli, majkell faradei,etj
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Crazy_Girl

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 234
 • Popullariteti: 1
 • ShKoDrAnE
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #2 Me: Prill 27, 2009, 11:55:44 MD »
Omi

Kulon

Arkimedi

Paskali etj etj


Jashtë Linjë _ela_

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1294
 • Popullariteti: 5
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #3 Me: Maj 05, 2009, 01:02:51 MD »
Ka shume dhe qe kane dhene vlera ne historine e fizikes qofte ne konceptet klasike ashtu edhe ne ato kuantike .Megjithate une do te permendja:Luis De Broglie,Nils Bori,Ernes Ratherford, Alber Ajnashtajn.Ervin Shredinger......................
Talenti krijohet ne vetmi...Karakteri ne shoqeri!

Jashtë Linjë quasar

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 59
 • Popullariteti: 5
 • quasi-stellar radio source
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #4 Me: Dhjetor 22, 2009, 02:05:31 MD »
Me i njohuri eshte Einstein, por nuk do te thote se eshte me i madhi. Shume fizikant meritojne te njejtin nder pse jo edhe klasiket, nuk ka rendesi qe teorite e tyre tashme jan te kaluara, per kohen e tyre kan dhene nje kontribut te rendesishem dhe pune te mire.
Ci sono due cose infinite nell'universo: l'universo e la stupidità umana, e della prima non ne sono sicuro....
Se dovessi rinascere, farei l'idraulico.

Jashtë Linjë kujdes99

 • Zoti ne qiell,une ne toke
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2269
 • Popullariteti: 56
 • ☆QEFLI PA ZEMER
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #5 Me: Dhjetor 22, 2009, 02:06:22 MD »
Ka shume dhe qe kane dhene vlera ne historine e fizikes qofte ne konceptet klasike ashtu edhe ne ato kuantike .Megjithate une do te permendja:Luis De Broglie,Nils Bori,Ernes Ratherford, Alber Ajnashtajn.Ervin Shredinger......................
po ate laplasin  ju a kane zene gje syte se thone qe eshte i madh,une nuk marr vesh nga shkenca fare po keshtu kam degjuar [cheesy1]
Ne mos qofsha per vehte per ke jam? Po ne qofsha per vehte perse jam?

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #6 Me: Shkurt 25, 2010, 12:30:15 PD »
Ka shume dhe qe kane dhene vlera ne historine e fizikes qofte ne konceptet klasike ashtu edhe ne ato kuantike .Megjithate une do te permendja:Luis De Broglie,Nils Bori,Ernes Ratherford, Alber Ajnashtajn.Ervin Shredinger......................
po ate laplasin  ju a kane zene gje syte se thone qe eshte i madh,une nuk marr vesh nga shkenca fare po keshtu kam degjuar [cheesy1]
Ja te na e thot ela se i njifka mir.  ;D
Po ti cne e njifke Laplasin me, sikur studjoje Filozofi.  [rolleyes1]

Jashtë Linjë kujdes99

 • Zoti ne qiell,une ne toke
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2269
 • Popullariteti: 56
 • ☆QEFLI PA ZEMER
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #7 Me: Shkurt 25, 2010, 10:35:29 PD »
Ka shume dhe qe kane dhene vlera ne historine e fizikes qofte ne konceptet klasike ashtu edhe ne ato kuantike .Megjithate une do te permendja:Luis De Broglie,Nils Bori,Ernes Ratherford, Alber Ajnashtajn.Ervin Shredinger......................
po ate laplasin  ju a kane zene gje syte se thone qe eshte i madh,une nuk marr vesh nga shkenca fare po keshtu kam degjuar [cheesy1]
Ja te na e thot ela se i njifka mir.  ;D
Po ti cne e njifke Laplasin me, sikur studjoje Filozofi.  [rolleyes1]
Brenda filozofis gjen gjithcka. Filozofia ben rolin e hardiskut te jashtem ku fut aty brenda gjithe infot e vjetra dhe te reja [tongue3].
Ne mos qofsha per vehte per ke jam? Po ne qofsha per vehte perse jam?

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #8 Me: Shkurt 25, 2010, 01:04:01 MD »
haha ja filloj prap. Ndersa shkenca luan rolin e procesorit, eshte ne gjendje te permbaj instruksionet e cdo programi, kryen veprime aritmetike logjike, me pak fjal eshte truri i shoqeris moderne.  ;)

Jashtë Linjë kujdes99

 • Zoti ne qiell,une ne toke
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2269
 • Popullariteti: 56
 • ☆QEFLI PA ZEMER
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #9 Me: Shkurt 25, 2010, 01:27:08 MD »
haha ja filloj prap. Ndersa shkenca luan rolin e procesorit, eshte ne gjendje te permbaj instruksionet e cdo programi, kryen veprime aritmetike logjike, me pak fjal eshte truri i shoqeris moderne.  ;)
po por si prova materjale sherbejne vetem hardisqet, aty kupton se cfare pislliqesh behen ;)
Ne mos qofsha per vehte per ke jam? Po ne qofsha per vehte perse jam?

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #10 Me: Shkurt 25, 2010, 01:31:13 MD »
haha ja filloj prap. Ndersa shkenca luan rolin e procesorit, eshte ne gjendje te permbaj instruksionet e cdo programi, kryen veprime aritmetike logjike, me pak fjal eshte truri i shoqeris moderne.  ;)
po por si prova materjale sherbejne vetem hardisqet, aty kupton se cfare pislliqesh behen ;)
Shum dokumentar e filma shikon ti.  :D

Jashtë Linjë A.E.O.N

 • Bacchus
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1515
 • Popullariteti: 19
cilet jan fizikantët me te njohur ..??
« Pergjigju #11 Me: Nëntor 17, 2010, 08:21:45 MD »
Hendrik Lorentz paska marre arrat se bahsku me H.Poincaré [cheesy1]
« Redaktimi i Fundit: Nëntor 17, 2010, 08:23:23 MD nga A.E.O.N »