Autori Tema: TRADHETARE  (Lexuar 4676 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
TRADHETARE
« Me: Korrik 16, 2008, 07:06:22 MD »

Jashtë Linjë Adi

 • Forca Juventus
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10448
 • Popullariteti: 6
 • What Goes Around...Comes Around
  • PARKU RINIA
TRADHETARE
« Pergjigju #1 Me: Tetor 16, 2008, 11:10:50 PD »
E RE ME GJITH ATE >:( >:( >:( >:(Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
TRADHETARE
« Pergjigju #2 Me: Tetor 16, 2008, 02:56:43 MD »
darkina te respektoj mendimin dhe ke shum te drejt porr po nuk hongre huder nuk te vjen era!
tani jetojm ne demokraci cdo njeri mund te bej ate qe don...sot nuk jan gjonat me imponim..dhe keto kan mar noten qe meritoj TRADHETAR.
kan ndru dhe emrat e jo me qe te flasin shqip  :-\ ne darsem kercej dhe vet por kur kemi nevoj na duhen shokt dhe miqesia.....shqiperia ka nevoj per njerez te cmuar dhe qe mund te kontriboj per vendin e tyre e jo me per kundrazi i kan kthy shpinen krejt..

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
TRADHETARE
« Pergjigju #3 Me: Tetor 16, 2008, 07:05:26 MD »
ne rastin konkret jan keto njerez qe duhet te przantojn vendin e tyre se nuk do na prezantoj kinezi :P
dhe duhet te forcojm miqesin dhe ta shtojm ate....sporti dicka qefi nuk ka pse te ket xhelozi apo inat...eshte nji mundesi e mir ti tregojm kujt do se fukaraja keto mundesi ka  per te dhon...por ne mbyllim gojan ca te na japin  :P
po varja se eshte koh e humbur te flasesh per legena...rasu...

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
TRADHETARE
« Pergjigju #4 Me: Tetor 16, 2008, 07:12:42 MD »
ok
po ti c do jashte atehere ???
mund te quhemi pak a shumtradhetare dhe un dhe ti dhe x dhe y apo jo???
dhe ne mund te kontribojme ne shqiperi sic kontribojme dhe kendej nga jemi
pash zotin shofero mo na hap barkun lal  :-\ :-\e du vendin tim me shpirt po dhe miliarda te kem aty s jetoj .....thjesht s mundem  :-X :-X per nje apo 100 arsye.....
sa per ata qe thua ti tradhetare futbollistet non koment ...s paragjykoj kollaj njerzit ....s me behet vone....shikoj jeten time yllo
 ;)
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
TRADHETARE
« Pergjigju #5 Me: Tetor 16, 2008, 07:22:52 MD »
hahahahaahahah un nuk dua te shtoj as ti heq shqiperis...un jeten e bej ku te dua dhe miliarder me qen un shqipetar mbetem dhe se mohoj kurr...mos fusim interesin ne mes se interesi i ka cu atje... dhe eshte nji mundesi tjeter qe shqiptaret jemi te perzim na kan mbyt neper luftra dhe nuk u vej faj asnjeriut por aty ku han buken mos permbys kupen.
kur do qe.. kur do i huaj ti apo un apo dikush tjeter do mbetemi jasht vendit ton...se greku apo gjermani ti thuj gjithdin qe jam i juaji ato mir do te thon hallall se kan interesin por prap ta dish se i sham je...se thon si kur ne mund te themi per dike tjeter...ho mo se per para e ben...servil mbetesh prap....njeriu jeton per nji nder se si ti biesh para e mbrapa behet nje lloj dikur nuk i duhesh as drecit.
« Redaktimi i Fundit: Tetor 16, 2008, 07:28:19 MD nga shoferi »

Jashtë Linjë Diaboliques

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 154
 • Popullariteti: 0
TRADHETARE
« Pergjigju #6 Me: Tetor 16, 2008, 07:26:54 MD »
DHE UN JASHTE JETOJ DHE KAM NJE VEND PUNE TE RENDESISHEM QE MUND TA GJEJA LEHTE FARE NE SHQIPERI DMTH I KISHA DYERT E HAPURA KUDO POR.....THJESHT PREFEROJ KTU KU JAM. ;D
SHQIPERIA ESHTE VENDLINDJA IME DHE KAM HIKUR E VOGEL POR SIC E SHIKONI DHE FLAS DHE SHKRUAJ SHQIP
S DO ME PELQENTE KURRE TE ME QUANIN TRADHETARE NESE BEJ BALERINEN KETU KU JAM APO NJE TJETER PROFESION .
MGJT URIME PER TEMEN SHOFER  :) INTERESANTE ;)

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
TRADHETARE
« Pergjigju #7 Me: Tetor 16, 2008, 07:36:40 MD »
hahahahaahahah un nuk dua te shtoj as ti heq shqiperis...un jeten e bej ku te dua dhe miliarder me qen un shqipetar mbetem dhe se mohoj kurr...mos fusim interesin ne mes se interesi i ka cu atje dhe eshte nji mundesi tjeter qe shqiptaret jemi te perzim na kan mbyt neper luftra dhe nuk u vej faj asnjeriut por aty ku han buken mos permbys kupen.
kur do qe kur do i huaj ti apo un apo dikush tjeter do mbetemi jasht vendit ton...se greku apo gjermani ti thuj gjithdin qe jam i juaji ato mir do te thon hallall se kan interesin por prap ta dish se i sham je...se thon si kur ne mund te themi per dike tjeter...ho mo se per para e ben...servil mbetesh prap....njeriu jeton per nji nder se si ti biesh para e mbrapa behet nje lloj dikur nuk i duhesh as drecit.
MIKU IM
Rralle me ndodh qe te mos jem dakort me mendimet dhe idete e tua.
Por kesaj here sinqerisht s jam aspak dakort...Sepse te pakten ktu ku jam vete nuk  i servilosem askujt.Pamvaresisht se mbaj ne xhep nacionalitetin dmth pashaporten e vendit ku jetoj mund te them me gojen plot se ndjehem dhe un 100 per qind shqiptare...
Shume arsye me ben ta marr ate pasaporte  ;) qe me nevojitej per te hyre ne vendin tim.Gjithsesi i dashur shofer mund te them se qe kur kam ardhur ketu s kam perfituar me vite te tera nga ky shtet por u integrova mesova gjuhen mora edukaten e tyre si shembull dhe menjehere pasi u rrezgullova me letrat fillova pune.Punoj dhe un njesoj si ta ...paguaj dhe un taksat njesoj si ta....bej dhe un greve njesoj si ta etj....
Me pak fjale s kam nevoje ti servilosem askujt sepse eci vete perpara me kembet e mija.Dhe dicka tjeter ndoshta do me thuash te ka ecur fati ....VERTET ...por po te them me zemren cope se mu desh dhe mua tu perpiqja  me mish e me shpirt te ngjitesha e te bija, perseri te zvarritesha e te vuaja  per te arritur ketu ku jam tani dhe gjithnje me djersen e ballit dhe asgje me teper  ;)
Nejse lal se po folim kot .....
E kam si moto kte qe do te them ne fund......NE CESHTJE OPINIONESH DEBATI S KA KUPTIM...... :D
dmth s ja vlen te debatojme sebashku sepse secili nga ne ka opinionin e vet
TE KAM XHAN  :-*
« Redaktimi i Fundit: Tetor 16, 2008, 07:39:13 MD nga gotika »
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë wer

 • SKA SI UNE!
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2092
 • Popullariteti: 34
 • Music makes the people come together!
TRADHETARE
« Pergjigju #8 Me: Tetor 16, 2008, 08:10:57 MD »
ai qe nuk i perket atdheut nuk i perket as njerezimit...
ndersa sa per kurbetin edhe ato qe ikin nkurbet jane me fat se arrijne te njohin vleren e atdheut, familjes edhe shijes se jetes,
p.s e dashur goth sa per punen e opinionit thot i shprehje francese -ku ka opinion aty eshte fuqia..  :-*

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
TRADHETARE
« Pergjigju #9 Me: Tetor 16, 2008, 08:22:39 MD »
hahahahaahahah un nuk dua te shtoj as ti heq shqiperis...un jeten e bej ku te dua dhe miliarder me qen un shqipetar mbetem dhe se mohoj kurr...mos fusim interesin ne mes se interesi i ka cu atje dhe eshte nji mundesi tjeter qe shqiptaret jemi te perzim na kan mbyt neper luftra dhe nuk u vej faj asnjeriut por aty ku han buken mos permbys kupen.
kur do qe kur do i huaj ti apo un apo dikush tjeter do mbetemi jasht vendit ton...se greku apo gjermani ti thuj gjithdin qe jam i juaji ato mir do te thon hallall se kan interesin por prap ta dish se i sham je...se thon si kur ne mund te themi per dike tjeter...ho mo se per para e ben...servil mbetesh prap....njeriu jeton per nji nder se si ti biesh para e mbrapa behet nje lloj dikur nuk i duhesh as drecit.
MIKU IM
Rralle me ndodh qe te mos jem dakort me mendimet dhe idete e tua.
Por kesaj here sinqerisht s jam aspak dakort...Sepse te pakten ktu ku jam vete nuk  i servilosem askujt.Pamvaresisht se mbaj ne xhep nacionalitetin dmth pashaporten e vendit ku jetoj mund te them me gojen plot se ndjehem dhe un 100 per qind shqiptare...
Shume arsye me ben ta marr ate pasaporte  ;) qe me nevojitej per te hyre ne vendin tim.Gjithsesi i dashur shofer mund te them se qe kur kam ardhur ketu s kam perfituar me vite te tera nga ky shtet por u integrova mesova gjuhen mora edukaten e tyre si shembull dhe menjehere pasi u rrezgullova me letrat fillova pune.Punoj dhe un njesoj si ta ...paguaj dhe un taksat njesoj si ta....bej dhe un greve njesoj si ta etj....
Me pak fjale s kam nevoje ti servilosem askujt sepse eci vete perpara me kembet e mija.Dhe dicka tjeter ndoshta do me thuash te ka ecur fati ....VERTET ...por po te them me zemren cope se mu desh dhe mua tu perpiqja  me mish e me shpirt te ngjitesha e te bija, perseri te zvarritesha e te vuaja  per te arritur ketu ku jam tani dhe gjithnje me djersen e ballit dhe asgje me teper  ;)
Nejse lal se po folim kot .....
E kam si moto kte qe do te them ne fund......NE CESHTJE OPINIONESH DEBATI S KA KUPTIM...... :D
dmth s ja vlen te debatojme sebashku sepse secili nga ne ka opinionin e vet
TE KAM XHAN  :-*


o xhan u devijua pak tema se u deshte te specifikoja qe ne fillim temen...ketu behet fjal per ato vipa qe mohojn te flasin shqip dhe emrat e tyre ne moshen per tu martu i kan nderuar eshte turp me kupton..nuk ka gje personale dhe ke shum te drejt per ate qe thua. shum e mir je dhe te kam me shum xhan unaa :-* :-*

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
TRADHETARE
« Pergjigju #10 Me: Tetor 16, 2008, 10:49:18 MD »
 :-* :-* :-* :D
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
TRADHETARE
« Pergjigju #11 Me: Tetor 18, 2008, 05:23:39 MD »
 dardha ka bishtin mbrapa nuk ka mbet gjo pa u la ne ket dynja ketu te gjtiha do lahen...do te preki aty ku eshte me e shtrenjta... nuk ja uroj askujt. por nuk ben me ja humb mundin e dikujt qe te riti.
do te biesh ne komet tuja......vazhdon jeta..
thx all dhe ju siper per mikuptimin.

Jashtë Linjë BERATSI_NL

 • Traktorist
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6196
 • Popullariteti: 45
TRADHETARE
« Pergjigju #12 Me: Tetor 20, 2008, 04:41:00 MD »
Nuk mund te quhen te gjith tradhtar pasi ne nuk kemi shtet qe ti mbaj sportistet .
nga keta tradhtar do quaja piro dhimen i cili ka then ne nje intervist qe une nuk kam asnje pik gjaku Shqiptar.


Eshte me fat djali qe eshte dashuria e pare e nje vajze por me me fat vajza qe eshte dashuria e fundit e nje djali :D