Autori Tema: Cfar thon ditet e javes, muajt, oret, emri sipas alfabetit?  (Lexuar 123594 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Engjellusha

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9132
 • Popullariteti: 21
 • DASHURIA JOTE ME MBANE GJALLE NE K'TE JETE
Cfar thon ditet e javes, muajt, oret, emri sipas alfabetit?
« Me: Dhjetor 16, 2009, 03:12:16 MD »
Cfar thon ditet e javes


E hene:te shpreh dashurin

E marte:lajm I mir

E merkure: I lutet zotit qe ti mi dasht

E ejnte: do te kujton

E premte:visit

E shtune:dhurat

E diele: te therret me dal

Qfar thon ditet e muajit

1 qetsi shpirterore

2 do te vereni diqka te re

3 hidherim

4 gezim

5 do te telefonon

6 dhurat

7 vizit nga shoqja juaj

8 te enderron

9 puthje

10 dashuri

11 vizit e kendshme

12 eshte besnik

13 semundje

14 lajme te reja

15 mendon met puth'

16 leter

17 te ka enderruar

18 shpres

19 urrejtje

20 falenderim

21 pasuri

22 ai ka shpirt t emir

23 disponim I vertet

24 te kerkon kalim

25 takim

26 sot nuk eshte I disponuar

27 sot do te jeni te lumtur

28 do te behet I mir

29 martohesh me ate qe e don

30 te lut te mos ndahesh nga ai

31 sdo te keni fat

Akrepat e ores

01:05 deshiron te jesh e tij

02:10 keni takim

03:15 nuk deshiron met lan

04:20 deshiron te pajtohesh

05:25 deshiron puthje

06:30 ka takim me tjetren

07:35 te ka deri ne vdekje

08:40 nuk mundet pa ty

09:45 mendon se ke tjetrin

10:50 do tju njoftoj me familjen

11:55 dikush do tju hyj ne pun

12:00 eshte aventurist

13:05 nje zeshkan mendon per ty

14:10 do te delni ne shetitje me te

15:15 do tia arrish qellimit

16:20 nuk mundet pa ty

17:25 se shpejti do te shiheni

18:30 mendon me u nda

19:35 I pelqejn buzet e tua

20:40 vuan per dashuri

21:45 eshte elegant

22:50 e ka marr malli per ty

23:55 ju don per interes

24:00 jeni qift per merak

Nese e pin me nxitim kafen sa te djeget goja eshte nervoze ,e pa deshirueshme,e tmerrshme.

Nese e derdh kafen eshte femer e destinuar,plaket para kohes.

Nese e len mu ftoft kafen eshte e sigurt,teper romantike.

Nese e deshiron kafen e idhet eshte mendimtare,femer energjike.

Nese e puin kafen me shum sheqer deshiron jet te lumtur,lakmon zbavitje.

Puthja ne ball- ju adhuron

Nese nje djal ta kap faqen- thot se te putha met vertet

Puthja ne dor- ju respekton

Puthja ne faqe-shoqeri

Puthja ne qaf-ju dashuron

Puthja ne sy- mirsjellje

Puthja ne gjuh- mirsjellje te puth vetem ty.

Puthje e leht ne buz- shoqeri dhe besnikri

Puthje e tepruar- te don me zemer

Puthja e vertet zgjat 1-2 min

Nese ta shtrengon doren- do te jet vetem me ty

Kur kafshon buzen e vet- te enderron

Mbyllja e zyve- tregon se te don,smundet pa ty

Shikimi I gjat ne sy- te don

Cfar thot shkronja e par e emrit
A te don por nuk cfaqet ndaj teje
B te simpatizon
C ka koh qe eshte ftohut nga ti
Ç te shef duke u kthyer nga shkolla
D gjithmon doni te jeni te lumtur
DH te urren mbas shpine
E me von mendon seriozisht
Ë e shef ne korze
F eshte besnik
G mos prano se eshte serioz
GJ eshte njeri simpatik
H eshte duke ju percjellur
I I pelqejn kembet e tua
J e ka kapur dashurija
K ka shkuar pa te lajmruar
L I pelqen stili yt
M ka menduar heret per ty
N jeni te pershtatshem
NJ e genjen vetveten
O I pelqen vallzimi yt
P do martoheni dhe do te jeni te lumtur
Q te duket se te don port e mashtron
R te don por mos
S gjithmon deshironi te jeni te lumtur
SH keni dasht pa hajgare
T duaje se je ne rrug t emir
U eshte besnik dhe te percjell
V gjithmon ne jet jeni te gezuar
X deshiron te jesh serioze
XH s'te don
Y rrethi nuk ta pelqen
Z mendon se jeni e shqetsuar
ZH mos kthe shoqeri ne dashuri
LL eshte njeri I mir
TE TJERET MUND TE THONE QFARE TE DUAN,,E RENDESISHME ESHTE QE UNE E DI TE VERTETEN


Jashtë Linjë Fan

 • Bella Stronza!
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6595
 • Popullariteti: 208
 • KRYETARJA N°3 E ARMIQTE E POPULLIT !!!
Cfar thon ditet e javes, muajt, oret, emri sipas alfabetit?
« Pergjigju #1 Me: Dhjetor 16, 2009, 08:57:54 MD »
Nese e pin me nxitim kafen sa te djeget goja eshte nervoze ,e pa deshirueshme,e tmerrshme.

Nese e derdh kafen eshte femer e destinuar,plaket para kohes.

Nese e len mu ftoft kafen eshte e sigurt,teper romantike.

Nese e deshiron kafen e idhet eshte mendimtare,femer energjike.

Nese e puin kafen me shum sheqer deshiron jet te lumtur,lakmon zbavitje.

po kushe  e pin kafen normal si eshte...se une nuk e pije te nxete me te djeg gojen e te ftohte jo si jo se ska shije.....dheee e pije te mesme  [teethsmile]
Engjellushe alfabeti nuk mbaron me shkronjen "LL"  po korrigjoje [laugh1] 
Alors on Danse
 

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Cfar thon ditet e javes, muajt, oret, emri sipas alfabetit?
« Pergjigju #2 Me: Dhjetor 16, 2009, 11:30:23 MD »


Nuk thonë gjë ditët po njerëzit me fantazinë dhe besimin e tyre.
« Redaktimi i Fundit: Dhjetor 18, 2009, 04:42:49 PD nga conrad »

Jashtë Linjë Engjellusha

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9132
 • Popullariteti: 21
 • DASHURIA JOTE ME MBANE GJALLE NE K'TE JETE
Cfar thon ditet e javes, muajt, oret, emri sipas alfabetit?
« Pergjigju #3 Me: Dhjetor 18, 2009, 01:24:07 MD »
Nese e pin me nxitim kafen sa te djeget goja eshte nervoze ,e pa deshirueshme,e tmerrshme.

Nese e derdh kafen eshte femer e destinuar,plaket para kohes.

Nese e len mu ftoft kafen eshte e sigurt,teper romantike.

Nese e deshiron kafen e idhet eshte mendimtare,femer energjike.

Nese e puin kafen me shum sheqer deshiron jet te lumtur,lakmon zbavitje.

po kushe  e pin kafen normal si eshte...se une nuk e pije te nxete me te djeg gojen e te ftohte jo si jo se ska shije.....dheee e pije te mesme  [teethsmile]
Engjellushe alfabeti nuk mbaron me shkronjen "LL"  po korrigjoje [laugh1] 
O Fan e di ce alfabeti nui perfundon tek LL
Por vetem deri ktu kam arritur ta gjej e GOGLE
TE TJERET MUND TE THONE QFARE TE DUAN,,E RENDESISHME ESHTE QE UNE E DI TE VERTETEN


Jashtë Linjë Fan

 • Bella Stronza!
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6595
 • Popullariteti: 208
 • KRYETARJA N°3 E ARMIQTE E POPULLIT !!!
Cfar thon ditet e javes, muajt, oret, emri sipas alfabetit?
« Pergjigju #4 Me: Dhjetor 18, 2009, 02:21:02 MD »
vetem shkronja TH te mungon , spostoje LL mbas L dhe je ne rregull ti. jepi shkronjes ZH nderin te rrije ne fund se aty e ka vendin  ;)
Alors on Danse
 

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Cfar thon ditet e javes, muajt, oret, emri sipas alfabetit?
« Pergjigju #5 Me: Mars 05, 2010, 08:06:50 MD »
Perfundime koti  [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]

Aman ku i keni dhet keto budalliqe  [rlmao]

Jashtë Linjë nadia shoti

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 1
 • Popullariteti: 0
 • No Nastradini? No Party!
Cfar thon ditet e javes, muajt, oret, emri sipas alfabetit?
« Pergjigju #6 Me: Tetor 18, 2014, 11:21:40 PD »
 do te doja ta mbyllja kete faqe po nuk di se si >:( [grosecolere]

Jashtë Linjë chiwawa

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 11
 • Popullariteti: 0
 • mos shih po fol
Cfar thon ditet e javes, muajt, oret, emri sipas alfabetit?
« Pergjigju #7 Me: Tetor 24, 2014, 02:21:46 MD »
 8) 8)paskam lind n mujin e dashuris :-\

Jashtë Linjë Focustrx

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 2
 • Popullariteti: 0
 • No Nastradini? No Party!
Cfar thon ditet e javes, muajt, oret, emri sipas alfabetit?
« Pergjigju #8 Me: Qershor 04, 2019, 08:54:28 PD »
Would not be surprised that I had encountered such an interesting story.