Autori Tema: Shikimi i dashurisë!  (Lexuar 6933 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Off_Close

 • Fuck Love
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 760
 • Popullariteti: 22
Shikimi i dashurisë!
« Me: Korrik 02, 2011, 12:13:24 PD »
Te dashurosh do te thote te kuptohesh pa folur me tjetrin...do te thote te mesosh sesi te respektohesh,dashuria eshte nje dhurate qe asnjehere nuk duhet refuzuar,pasi eshte nje nga me te bukurat qe mund te shpresojme dhe enderrojme.

Te dashurosh do te thote qe te kesh nje zemer qe rreh per tjetrin,per dike qe na jep lumturi dhe na ben te ndjehemi ne mirekuptim me veten dhe me jeten.
Dashuria eshte si nje lule qe dalngadale rritet dhe qe mund te venitet nqs nuk kujdesemi per te.
Dashuria eshte kjo ndjenje e bute qe e ben jeten kaq te bukur....
Te dashurosh do te thote te japesh gjithçka,pa kerkuar asgje si kembim,te duash do te thote te japesh pa llogaritur,te falesh gjithe dashurine...
Dashuria eshte nje ndjenje shpirti e mbushur me momente te veçanta,qe bejne te mundur njohjen e çasteve magjike ne jeten tone..
Te dashurosh do te thote te falesh zemren dhe te jepesh i gjithi,teresisht e plotesisht me mendje dhe me trup,te dashurosh do te thote te mos kesh frike nga ndjenjat!
Dashuria eshte nje nga favoret me te bukura qe ekzistenca jone mund te na krijoje.....eshte butesia me e madhe qe njohim ne nje bote mizore!
E vetmja qe i ngjan dashurise eshte vete dashuria....
Te duash dhe te te duan eshte njelloj sikur te ndjesh diellin dy here,te ngrohesh nga te dyja anet...
Te dashurosh do te thote ti thuash tjetrit..."te dua jo vetem per ate qe ti je,por edhe per ate person qe ndjehem kur jemi bashke"!

Antoine de Saint-Exupery ka thene..."Dashuria nuk eshte vetem te veshtrosh tjetrin ne sy,mbi te gjitha eshte nje shikim i dy personave ne nje drejtim te vetem"

Do te desha mendimin tuaj per kete shprehje...

Jashtë Linjë Vagabonda

 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷραиєтσиєƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 34704
 • Popullariteti: 555
 • ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥
Shikimi i dashurisë!
« Pergjigju #1 Me: Korrik 02, 2011, 12:47:15 PD »
Lol kur je i dashurum i ke syt e mbyllyn  [mrgreen] e dije kete?  [teasing] [tongue3]
Kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!

Jashtë Linjë Alegri

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 811
 • Popullariteti: 21
Shikimi i dashurisë!
« Pergjigju #2 Me: Korrik 30, 2011, 11:46:35 MD »
si eshka me strallin

Jashtë Linjë Alegri

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 811
 • Popullariteti: 21
Shikimi i dashurisë!
« Pergjigju #3 Me: Korrik 30, 2011, 11:47:38 MD »
Lol kur je i dashurum i ke syt e mbyllyn  [mrgreen] e dije kete?  [teasing] [tongue3]

ganga eshte fundi i filmit ajo qe thua ti [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Shikimi i dashurisë!
« Pergjigju #4 Me: Nëntor 30, 2011, 11:14:30 MD »
Dashuria i ben mire shpirtit te njeriut, e pasuron ate....ashtu si i dhuron edhe vuajtjen, genjeshten, terheqjen nga bota, pra me pas njollos mendimin , edhe nje mendje qe nis te ushqehet keq, nuk dhuron me ndenja te pastra.

Dashuria eshte dere qe duhet te kalojne te tere, eshte mire qe ajo ti paraprije mendimit, nqs ndodh e kunderta...ajo dere behet kaq e veshtire, saqe ke frike ta shohesh...jo me te tentosh te kalosh. prandaj ndonjehere me vjen keq per veten...
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Katilja

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 244
 • Popullariteti: 1
 • Burrelsja
Shikimi i dashurisë!
« Pergjigju #5 Me: Korrik 17, 2013, 07:23:24 MD »
Nje shikim dashurie i pershkruar aq bukur nga poeti Dritero Agolli.

DHE SIKUR

Dhe sikur ne bote ti mos ishe,
Do jetoja si cdo gje qe jeton,
Vec pa ty kjo bote do levizte
Sic leviz pa ngrohje nje vagon.

S'ma zevendeson ti boten mua,
S'te zevendeson as bota ty,
Por sa boten sigurisht te dua,
Kur jetojme e vdesim tok te dy.