Autori Tema: <<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>  (Lexuar 391392 herë)

0 Anëtare dhe 7 Vizitore po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë mirushi

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 26
 • Popullariteti: 0
 • Te duash eshte asgje te tregosh qe e Do e gjithcka
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #15 Me: Janar 03, 2008, 07:47:42 MD »
Cdo sekonde te jetes time.


Cdo sekonde te jetes time, mendimi im je ti,
Largesine per ty do ta shkurtoj do ta bej afersi.
Cdo pike shiu qe bie dashurine per ty m?kujton,
Do deshiroja qe pikat e shiut zemren tende te mbulojne.

Ne endrrat e mia cdo nate ty te shoh,
Te perqafuar te dy sebashku ne qendrojme,
une I afrohem zemres tende, dhe te them me embelsi,
Se te dua zemra ime gezimi im je ti.

Me kete dua te them,
se ti  je gjithcka per mua,
dhe sikur te gjithe boten te  me falnin,
une vetem ty do te dua. 

E di veshtire eshte ta besosh,
Sepse jeta keto na ka dhuruar,
Por dashurine qe kam per ty,
BESOJE eshte dhurata me e cmuar.
TE DUASH ESHTE ASGJE POR TE TREGOSH QE E DO ESHTE GJITHCKA.

Jashtë Linjë mirushi

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 26
 • Popullariteti: 0
 • Te duash eshte asgje te tregosh qe e Do e gjithcka
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #16 Me: Janar 03, 2008, 07:51:32 MD »
Kujtoj cdo sekonde te kaluar me ty...
 cdo frymemarrje tenden, je energjia ime..
mendimet per ty me bejne te jetoj..
do doja te te kisha gjithmone prane meje,
as perjetesia nuk do te mjaftonte
per te te thene te gjitha ato qe kam ndjere
qe nga sekonda e pare qe te kam njohur,,,
megjithate dicka per te thene po me vjen ne mendje :
 Faleminderit qe egziston...!
TE DUASH ESHTE ASGJE POR TE TREGOSH QE E DO ESHTE GJITHCKA.

Jashtë Linjë melankoliku

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 26
 • Popullariteti: 0
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #17 Me: Janar 05, 2008, 10:27:17 MD »
                                                                                           krijuar nga une
dikush do te me kerkoj
kur une te kem vdekur
i thoni te mos lodhet
se do te jem tretur
        ***
i tregoni varin tim
te derdh dy pika lot
lereni te qaj
se s'do ta ndalni dot
        ***
dhe lotet do te bien mbi varrin tim
nga te qaret e saj
me plot ngasherim
        ***
engjelli im do ta puth ngadal
ne buze dota puth si ne ndonje perrall
eshte nje puthje te lutem me fal
ndoshta duhet ta beja kur isha ende gjalle.
                     
NJERZIT ME MORAL PROSTITUTASH,FLASIN ME MORAL.... VIRGJRESHASH.(POETI_87)

Jashtë Linjë melankoliku

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 26
 • Popullariteti: 0
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #18 Me: Janar 05, 2008, 10:29:40 MD »
                                                              krijuar nga une
te te pyes sa me do
eshte nje pyetje retorike
dhe pse eshte pyetje tille
me pelqen te marre pergjigje
NJERZIT ME MORAL PROSTITUTASH,FLASIN ME MORAL.... VIRGJRESHASH.(POETI_87)

Jashtë Linjë mirushi

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 26
 • Popullariteti: 0
 • Te duash eshte asgje te tregosh qe e Do e gjithcka
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #19 Me: Janar 08, 2008, 05:44:29 MD »
Gjithcka per ty.

Per ty do te behem ajer qe fryme te te jap,
Per ty do te behem diell qe ty te te ngroh
Per ty do te behem yll qe pjese e syve te tu te jem
Per ty do te behem shi qe afer meje te ndjej.

Per ty do te behem bota qe mbi vete te kem,
Per ty det do te behem bukurine te rrembej,
Per ty do te behem pyll stinet te ndjej,
Per ty do te behem hena qe drite ti te kesh.

Per ty gjithcka do te behesha vetem prane ty te te kisha
Qe zemra ime e trishtuar ne tenden do te ishte
Per ty zemer do te behesha qe ti mund te jetoje,
Qe bukurine, embelsine, dashurine time te perjetoje.

Por ti nuk jetove gjate prej kesaj bote u largove,
Pa me thene lamtumire, fort t?me shtrengoje,
Perse kjo jete eshte kaq e shkurter dhe pa kuptim,
Qe dashurine tone e la ne harrim.

Por jo ne harrese nuk do ta lejoj qe te shkoj,
Sepse dashuria ime per ty vazhdon te jetoje,
Dhe pse ti ke shkuar prane meje nuk je,
Zemrat tona te bashkuara do te qendrojne perjete.

                                                                                    Krijuar 8/01/2008

TE DUASH ESHTE ASGJE POR TE TREGOSH QE E DO ESHTE GJITHCKA.

Jashtë Linjë whity

 • sky is the limit
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 608
 • Popullariteti: -1
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #20 Me: Shkurt 01, 2008, 10:31:00 MD »
ne me do sa te dua
do te dua sa me do
ne me thenc kujto
do te them mos me harro
ajo qe me shqeteson eshte c'fare thuhet ne prezencen time
sepse ne mungese mund edhe te me rrahin

Jashtë Linjë vilson

 • ??Shkodra??
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4225
 • Popullariteti: 2
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #21 Me: Shkurt 03, 2008, 03:40:40 MD »
Te dua
Te dua
Ma shum se vet veten
Vec per ty jam i gatshem me dhan edhe jeten

Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #22 Me: Shkurt 07, 2008, 09:12:07 PD »
Thuaj
 
Edhe pse kam mall,
te vetmen fjale kerkoj,
nuk dua hakmarrje,
as ngushellim nuk dua,
vetem nje fjale kerkoj,
Thuaj qe je penduar...
 
Albulena Shala Peje

Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #23 Me: Shkurt 11, 2008, 04:28:03 MD »
"Io t'amo per cominciare ad amarti,
per ricominciare l'infinito,
per non cessare d'amarti mai:
per questo non t'amo ancora"
 
Pablo Neruda
 
(nuk tingellonte kaq bukur, perkthyer ne shqip, prandaj e postova It.)

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #24 Me: Shkurt 11, 2008, 10:53:53 MD »
Dy syve te bukur

Paul Fort

Diçka krejt te veçante ju keni ne veshtrim;
siç pasqyrohet hena pafund gjolit nder nete,
bebeza, ku nje grimcez e arte ju ndrin plot jete,
perskaj syve te embel shket si nje perendim.

Duket sikur prej perles kane marre vezullim;
E prape jane me te kthjellet sesa dhe perla vete,
qerpiket qe ju rrahin, me flatrezen e shqete,
s'e fshehin veç pergjysme gjithe ate rrezellim.

N'ate pasqyre flakesh, te mbledhura prej kohesh,
gjithe dashurite mahniten, vetveten tek sodisin,
ndersa pishtaret ndjesh pas pak do te shendrisin.

Aq tejdukshem jane sa shpirtin mund ta shohesh
mu si nje lule e bukur me kupez te perkryer,
kur permes nje kristali e kemi shembellyer.
« Redaktimi i Fundit: Janar 30, 2009, 03:50:03 MD nga Mistrece »
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #25 Me: Shkurt 11, 2008, 10:54:47 MD »
Te prita te zgjoheshe

Petrit Ruka

Isha vonuar, e dashur, dhe te gjeta ne gjume,
buzet per nje puthje me digjnin.
Po si te te zgjoja,
ishe aq e bukur,
sa s'mund te ta prishkja bukurin?

Desha te te puthja ngadal,
(Si mund te puthesh ngadale??!)
te te puthja vetem njehere,
(Si vetem njehere?!)
u ula buze shtratit si prane nje foshnje
qe posa ka lere.

Kishe virgjerine e ca qiejve qe akoma si kam pare,
ishe krejtsisht e pambrojtur nga dinakerite.
Atehere kam thene:
Cdo grua ne gjume
eshte nje Aferdite.

Doja e s'guxoja. Kisha frike te te shihja.
Kisha frike te te prekja.
Nena ne vogeli me thosh mos e shih te fjeturin
se mund t'i afrohet vdekja.

« Redaktimi i Fundit: Janar 30, 2009, 03:53:32 MD nga Mistrece »
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #26 Me: Shkurt 11, 2008, 10:55:38 MD »
DASHURI E GABUAR

Me mahnite, me bukurine e brishte
E une ty, te dashurova
Me tradhetove, padrejtesishte
Por une, nuk e kuptova.

Te embla, ishin fjalet
Nga goja, kur i nxirrje
Por jo, ndjenjat e tua
Qe ne zemer, i fshihje.

Ditet, shpejte kaluan
C'do gje, u vertetua
Loja, qe beje pas kraheve
Me genjeshtrat e tua
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë vilson

 • ??Shkodra??
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4225
 • Popullariteti: 2
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #27 Me: Shkurt 12, 2008, 05:44:11 MD »
Nje tuf lule amanet mbi varr zemer me mi pru kur te vdes t'kuitosh dashnorin qe dikur te ka dashuru!!

Snow_white

 • Vizitor
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #28 Me: Shkurt 12, 2008, 05:57:18 MD »
Ehh ta dish sa shume te dua do te rrije vec me mua,dua ti ndjej buzet e tua fjalet kur me thua TE DUA

Jashtë Linjë whity

 • sky is the limit
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 608
 • Popullariteti: -1
<<< Shkruani poezi-vetem per dashuri >>>
« Pergjigju #29 Me: Shkurt 15, 2008, 10:54:59 MD »
flasim per ndjenja...per pasion
flasim per dashurine qe zemrat pervelon
flasim...flasim... pa pushim
dhe atehere kur duhet te veprojme...e gjejme nje justifikim

nga muve :D
ajo qe me shqeteson eshte c'fare thuhet ne prezencen time
sepse ne mungese mund edhe te me rrahin