Autori Tema: Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?  (Lexuar 4179 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë anileda

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 89
 • Popullariteti: -1
 • Dashuria qe ushqehet me dhurata ka gjithmonë uri.
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #15 Me: Mars 12, 2009, 09:30:56 MD »
dashurin mbi te gjitha pastaj vin tjerat

Jashtë Linjë Fierake_Omel

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 95
 • Popullariteti: 0
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #16 Me: Mars 13, 2009, 02:16:07 MD »
Dashurin.
sepse dashuria nje here vjen.. kurse karriera vjen e iken :)

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #17 Me: Mars 13, 2009, 05:30:46 MD »
Kadarine. ;D

Jashtë Linjë sajmiri

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 26
 • Popullariteti: 0
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #18 Me: Mars 01, 2011, 07:11:39 MD »
karrieren pa diskutim !!!!          [[[ dashuria..hehe sot blehet
Dimplomacia esht arti qe i lejon te tjeret te veprojn ashtu si un dua.

Jashtë Linjë Prof/Bashkimi

 • Aty ku nuk ka luan, edhe lepuri konsiderohet mbret...
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 105
 • Popullariteti: 10
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #19 Me: Mars 02, 2011, 09:03:12 MD »
 8)
« Redaktimi i Fundit: Mars 12, 2011, 12:41:29 MD nga Vagabonda »
‎"Disa persona jan shume koherent me veten e tyre: Lindin si Spermatozoid dhe vdesin si rrota ka.."

Jashtë Linjë al-kapone

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10879
 • Popullariteti: 256
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #20 Me: Mars 03, 2011, 02:18:32 PD »
Dashurine do zgjidhja nuk ka cme duhet karriera po nuk pata dashurine :)

Jashtë Linjë illusion

 • Te kuptosh dike nuk eshte e lehte, ja pse disa preferojne te gjykojne, te drejtojne gishtin ne vend qe te zgjasin doren...
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 151
 • Popullariteti: 4
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #21 Me: Mars 03, 2011, 03:23:25 PD »
si fillim dashurin dhe krjeren me pas te dyja smunte zgjedh nje sepse te dyja ne jete jan te rendesishme  [woops]

Jashtë Linjë maria1984

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 261
 • Popullariteti: 18
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #22 Me: Mars 09, 2011, 08:47:33 MD »
dashurin. pa dashuri karriera sia vlen.

Jashtë Linjë SHY GIRL

 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 12362
 • Popullariteti: 252
 • Being Shy is not weak . Being Shy is UNIQUE!
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #23 Me: Mars 09, 2011, 09:37:50 MD »
Karrieren :)

 

Jashtë Linjë T

 • *Enfant Terrible.
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3630
 • Popullariteti: 261
 • - I just take pictures.
  • I may look calm but in my head I've killed you three times!
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #24 Me: Mars 10, 2011, 09:11:43 MD »
Te dyja.  Ska kombinim me te bukur , bashk me karrieren te kesh dhe mbeshtetjen e njeriut me te cilin ndan nje krevat.
*Señorita.  
"Just because you're laughing, it doesn't mean you're happy.
Just because you're caring, it doesn't mean you're weak.
Just because you're funny, it doesn't mean you lack darkness.
Just because you're reading this, it doesn't mean you understand."

Jashtë Linjë Prof/Bashkimi

 • Aty ku nuk ka luan, edhe lepuri konsiderohet mbret...
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 105
 • Popullariteti: 10
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #25 Me: Mars 11, 2011, 10:25:08 PD »
‎"Disa persona jan shume koherent me veten e tyre: Lindin si Spermatozoid dhe vdesin si rrota ka.."

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #26 Me: Mars 11, 2011, 01:21:50 MD »
  Zgjedhja varet nga situata, pastaj, dashuria ska kerkuar ndonjehere te hiqet dore nga karreria...to duhet te shkojne gjithnje bashke. Ne rastin e femrave, heqja dore nga njera apo tjetera do ti linte njeri te paplotesuar. Nqs smund te kesh nje profesion tendin, dicka qe ti dedkohesh jashte shtepise atehere roli si grua mbetet i paplotesuar dhe dashuria per te cilen ke sakrifikuar , do te shembet vetvetiu. Nga ana tjeter, te heqesh dore nga dashuria duke e fokusuar jeten tende vetem ne ate materiale te ben qenie te ngurte, te padobishme.
Por kjo eshte nje zgjedhje qe varet nga situata, psh.. nqs per te ndjekur dashurine une tani duhet te mos shkoj ne universitet , une do te thoja qe skam nevoje per kete lloj dashurie. Nqs pas disa vitesh, kur te jem ne pune ,te kem krijuar familje etj, bashkeshorti me kerkon te shkoj me te ne nje vend tjeter ku ai ka marr nje oferte super te mire per nje periudhe te caktuar, une do ta sakrifikoja per keto pak kohe punen time .
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë T

 • *Enfant Terrible.
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3630
 • Popullariteti: 261
 • - I just take pictures.
  • I may look calm but in my head I've killed you three times!
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #27 Me: Mars 11, 2011, 06:55:08 MD »
  Zgjedhja varet nga situata, pastaj, dashuria ska kerkuar ndonjehere te hiqet dore nga karreria...to duhet te shkojne gjithnje bashke. Ne rastin e femrave, heqja dore nga njera apo tjetera do ti linte njeri te paplotesuar. Nqs smund te kesh nje profesion tendin, dicka qe ti dedkohesh jashte shtepise atehere roli si grua mbetet i paplotesuar dhe dashuria per te cilen ke sakrifikuar , do te shembet vetvetiu. Nga ana tjeter, te heqesh dore nga dashuria duke e fokusuar jeten tende vetem ne ate materiale te ben qenie te ngurte, te padobishme.
Por kjo eshte nje zgjedhje qe varet nga situata, psh.. nqs per te ndjekur dashurine une tani duhet te mos shkoj ne universitet , une do te thoja qe skam nevoje per kete lloj dashurie. Nqs pas disa vitesh, kur te jem ne pune ,te kem krijuar familje etj, bashkeshorti me kerkon te shkoj me te ne nje vend tjeter ku ai ka marr nje oferte super te mire per nje periudhe te caktuar, une do ta sakrifikoja per keto pak kohe punen time .

 [bravo]
*Señorita.  
"Just because you're laughing, it doesn't mean you're happy.
Just because you're caring, it doesn't mean you're weak.
Just because you're funny, it doesn't mean you lack darkness.
Just because you're reading this, it doesn't mean you understand."

Jashtë Linjë Gogoli

 • Durim+Qetesi+Reflektim
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1617
 • Popullariteti: 137
 • Kerko,Meso,Puno
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #28 Me: Mars 11, 2011, 06:58:27 MD »
  Zgjedhja varet nga situata, pastaj, dashuria ska kerkuar ndonjehere te hiqet dore nga karreria...to duhet te shkojne gjithnje bashke. Ne rastin e femrave, heqja dore nga njera apo tjetera do ti linte njeri te paplotesuar. Nqs smund te kesh nje profesion tendin, dicka qe ti dedkohesh jashte shtepise atehere roli si grua mbetet i paplotesuar dhe dashuria per te cilen ke sakrifikuar , do te shembet vetvetiu. Nga ana tjeter, te heqesh dore nga dashuria duke e fokusuar jeten tende vetem ne ate materiale te ben qenie te ngurte, te padobishme.
Por kjo eshte nje zgjedhje qe varet nga situata, psh.. nqs per te ndjekur dashurine une tani duhet te mos shkoj ne universitet , une do te thoja qe skam nevoje per kete lloj dashurie. Nqs pas disa vitesh, kur te jem ne pune ,te kem krijuar familje etj, bashkeshorti me kerkon te shkoj me te ne nje vend tjeter ku ai ka marr nje oferte super te mire per nje periudhe te caktuar, une do ta sakrifikoja per keto pak kohe punen time .
Dashuri per punen p.sh  [tongue3]  Qe ta mbledhesh pak burrin duhet patjeter qe dhe gruaja te jete "e pavarur" se ndryshe eh he  :D

Do vij dimri dhe un s'do jem aty!Ti do bashkohesh me shiun dhe do qani te dy!

Jashtë Linjë nensy

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 130
 • Popullariteti: 4
 • No Nastradini? No Party!
Do të zgjidhnit dashurinë apo karrierën?
« Pergjigju #29 Me: Prill 26, 2011, 10:38:13 PD »
Po te jene te dyja mire do ishte po kurre nuk  kemi gjithcka, ne kete rast do zgjidhja karrjeren meqe ajo duhet  sot  se sot  dashuria eshte  dicka qe  zor te gjesh dashurine e  pa fund edhe te vertet