Autori Tema: A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...  (Lexuar 11728 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Feeling-Good

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1957
 • Popullariteti: 40
 • «Përjetësisht të Panjohur"
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #15 Me: Korrik 01, 2011, 12:23:48 PD »
Nqs ka qene Dashuri, ateher pse erdhi ndarja'?. . . . .
 

Magji e zeze    [grin1]
Eshte karakteristike e shpirtrave te kufizuar qe te parapelqejne nje shpjegim kundrejt asnje shpjegimi: kjo i ben te kenaqen me pak.Perkundrazi, nje kulture superiore kerkon qe disa gjera te lihen pa shpjeguar, pa ndjere kurrfare brejtje ndergjegjie.

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #16 Me: Korrik 01, 2011, 05:16:02 PD »
Pershendetje!
Sociologet mendojne se dashuria rikthehet nese e deshiron te pakten njeri nga Partneret. Mjafton qe te dy te mos kene krijuar lidhje apo flertime diku gjetke. Me deshiren e mire per te lene menjane te kaluaren e pakendshme dhe duke veshtruar te ardhmen me optimizem ata mund bejne nje fillim te ri.
 Ne nje dashuri te humbur partneret jane fajtore qe te dy. Por gjithmone njeri partneret dashuron me shume dhe eshte me shume tolerant. Pikerisht kjo eshte pikenisja ose shpresa per rigjetjen ose ringjaljen e dashurise. Zakonisht besimi rifitohet edhe pse ca me veshtiresi. Kur respekti, flerti dhe tolerance behen pjese e jetes ne mardhenie ose bashkejetese, atehere zemrat zene te zbuten dhe ndjenja e dashurise rritet dita-dites, derisa nje dite dashuria e humbur do te duket nje enderr e keqe nga e kaluara.Shumica e cifteve e kalojne kete faze qe quhet humbja e dashurise. Ata e rigjejne ate permes nje dialogu te qete pa ngacmuar te shkuaren. Fillimisht ata te nisur nga deshira dhe nostalgjia e kujtimeve dhe perjetimeve e kendshme, i japin nje shanc njeri-tjetrit ne proven e tyre te perbashket.
Zakonisht mardheniet riparohen dhe plaget edhe pse me veshtiresi mbyllen.
Eshte e njohur se zjarri i pasionit te dashurise zgjat tre-kater vjet. Me pas zbehet disi ose transformohet ne nje dashuri qe ngjane me shume me respektin dhe dhimbshurime mirenjohese nder partnere. Duket sikur jetojne bashke nga forca e zakonit dhe nga frika e vetmise te shoqeruar dhe nga interesat e perbashketa qe kane krijuar ne jete.
Per te mos e zgjatur me shume. Ska gje qe s'behet po qe se ekziston deshira dhe vullneti.
Pra dashuria e humbur mund te rigjendet dhe rifitohet.


Me respekt Conrad. 
« Redaktimi i Fundit: Korrik 01, 2011, 05:20:35 PD nga conrad »

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #17 Me: Nëntor 23, 2011, 10:36:17 MD »
Nqs ka qene Dashuri, ateher pse erdhi ndarja'?. . . . .
 

Magji e zeze    [grin1]
Kshu esht kur dhuron Parfum per Shen Valentin  [mrgreen]

Jashtë Linjë Feeling-Good

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1957
 • Popullariteti: 40
 • «Përjetësisht të Panjohur"
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #18 Me: Nëntor 23, 2011, 10:50:39 MD »
Nqs ka qene Dashuri, ateher pse erdhi ndarja'?. . . . .
 

Magji e zeze    [grin1]
Kshu esht kur dhuron Parfum per Shen Valentin  [mrgreen]


Kshu esht kur feston Shen Valentin-in :P :P
Eshte karakteristike e shpirtrave te kufizuar qe te parapelqejne nje shpjegim kundrejt asnje shpjegimi: kjo i ben te kenaqen me pak.Perkundrazi, nje kulture superiore kerkon qe disa gjera te lihen pa shpjeguar, pa ndjere kurrfare brejtje ndergjegjie.

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #19 Me: Nëntor 23, 2011, 10:52:11 MD »
Kshu esht kur ke te dashur Materialiste ;D

Jashtë Linjë Feeling-Good

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1957
 • Popullariteti: 40
 • «Përjetësisht të Panjohur"
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #20 Me: Nëntor 23, 2011, 10:58:55 MD »
Kshu esht kur ke te dashur Materialiste ;D


Direkt Ndarje  >:D
Eshte karakteristike e shpirtrave te kufizuar qe te parapelqejne nje shpjegim kundrejt asnje shpjegimi: kjo i ben te kenaqen me pak.Perkundrazi, nje kulture superiore kerkon qe disa gjera te lihen pa shpjeguar, pa ndjere kurrfare brejtje ndergjegjie.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #21 Me: Janar 07, 2012, 04:20:41 MD »
Dashuria nuk humbet asnjehere
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë On

 • My Way Or No Way
 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 13
 • Popullariteti: 1
 • No Nastradini? No Party!
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #22 Me: Janar 20, 2012, 07:07:48 MD »
kjo pyetje me shume me ben te qesh se sa te mendoj per nje pergjigje   [happydance]

Jashtë Linjë kaisser

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 1
 • Popullariteti: 0
 • No Nastradini? No Party!
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #23 Me: Janar 26, 2012, 09:12:10 MD »
As te mos e mendoj njeri nje gje te tille,dhe mos shihni shume telenovela se ju bejne keq.ju sjellin ne koke iluzjone te kota.

Jashtë Linjë Katilja

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 244
 • Popullariteti: 1
 • Burrelsja
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #24 Me: Korrik 17, 2013, 07:21:16 MD »
jo ata qe tduan nuk rikthehen sepse nuk ikin kurre

Jashtë Linjë dorela ela

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 13
 • Popullariteti: 0
 • No Nastradini? No Party!
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #25 Me: Janar 18, 2014, 08:43:35 MD »
un mendoj qe mund te ndodh por nuk do te te jete me si me pare

Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #26 Me: Janar 18, 2014, 09:07:43 MD »
po kthehet edhe ka sh sex [cheesy1]

Jashtë Linjë Arlington

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 4
 • Popullariteti: 0
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #27 Me: Prill 07, 2014, 11:53:46 MD »
Varet se ne cfare sensi ka humbur. Por edhe nqs kthehet, do jete shume e veshtire ose e pamundur te jete si ne fillim. Nje femije kur rritet, e shikon me nostalgji lodrat qe ka lozur, por nuk kthehet me te luaje.

Jashtë Linjë Barby

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 46
 • Popullariteti: 2
 • No Nastradini? No Party!
A mendoni se dashuria e humbur mund te rikthehet perseri...
« Pergjigju #28 Me: Gusht 25, 2014, 12:47:20 PD »
Varet nga shkaqet e humbies...
nese ka qen dashuri e forte, edhe pas shume vitesh mund te ribashkohen.