Autori Tema: Te fortat qe ka lene Nastradini...  (Lexuar 61089 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #45 Me: Gusht 17, 2008, 03:24:22 PD »
Nastradini kërkon pune

Nastradini i mbetur pa pune shikon ne një lajmerim te varur ne një pemë se kerkohej një kopeshtar. Nastradini i gezuar se po gjente pune, aplikon menjehere për pranim.
Pronari:
- Nëse e ndihmon edhe sherbetoren tonë atëherë do të te jap edhe vend për te fjetur ne hambar.
Nastradini:
- Me pare më duhet te shoh punën.
Pronari duke pare kopeshtin e madh nga dritarja i thotë:
- Ja siç e sheh vete...
Nastradini:
- Jo jo, me pare sherbetoren...
 
 
 
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #46 Me: Gusht 17, 2008, 03:24:38 PD »
Disa te rinj pane Nastradinin qe ishte mbeshtetur tek stalla e gomereve dhe deshen ta tallnin. Njeri me shkathti i thotë:
- Ku je o Nastradin, o baba i gomereve.
I përgjigjet nastradini:
- Po ti mor bir pse ke dal prej stalle?
 
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #47 Me: Gusht 17, 2008, 03:24:57 PD »
Ishte nastradini dhe punonte për mbretin, mbreti e dërgonte coban me derra një ditë nastradini i shete derrat dhe u prete bishtat dhe i vendose ne toke dhe vete me vrape tek mbreti dhe i thotë:- o mbret!
- he i thotë mbreti!
- fundosen derrat ne lluce i thotë nastradini dhe mbreti me vrape vete tek vendi i derrave shikon bishtet te ngulur ne toke dhe tërheq njerin dhe dele vetëm bishti i thotë nastradini qe u keput dhe mbreti i thotë nastradinit te vente dhe të marrte cizmet dhe nastradini me vrape dhe vete tek mbreteresha dhe i thotë më ka thënë mbreti te beje seks me ti e mirë i thotë mbreteresha pasi mbaron pun vete tek vajza e mbretit dhe i thotë po të njëjtën gjë dhe vajza e mbretit nuk pranoi dhe nastradini i flete mbretit o mbrete njërën apo te dyja dhe mbreti i përgjigjet te dyja me te dyja!
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #48 Me: Gusht 17, 2008, 03:25:28 PD »
Nastradini dhe çelsat

Nastradini po punonte tokën, ndërkohë që i vjen një bashkëfshatar me urgjencë dhe i thotë:
-Vrap efendi, se po të digjet shtëpia.
-Punë e madhe, ia kthen Nastradini, çelsat i kam me vete...   
 
 
 
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë fenix

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 1
 • Popullariteti: 0
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #49 Me: Gusht 30, 2008, 07:35:45 MD »
Nastradini ka qene kokrra e budallait ;D

Jashtë Linjë SHEFREKU

 • DON'T MESS WITH SHEFREKU
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2078
 • Popullariteti: 3
 • SHEFREKU IS COMING FOR YOU....BEWARE.......
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #50 Me: Gusht 31, 2008, 11:10:52 PD »
Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit.
Nastradini i thote qe nuk e kam. Ne ate kohe gomari pellet me te madhe.
- Ja ku e ke, - i thote tjetri.
- Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen Nastradini.
TOGETHER WE CAN FLY  , AND NO ONE CAN STOP US

Jashtë Linjë PUKJANI

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 96
 • Popullariteti: 1
 • LOVE IS A FRIENDSHIP SET IN FIRE
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #51 Me: Shtator 13, 2008, 03:46:24 MD »
Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit.
Nastradini i thote qe nuk e kam. Ne ate kohe gomari pellet me te madhe.
- Ja ku e ke, - i thote tjetri.
- Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen Nastradini.

Ngrehet njeri nga fshtaret e Nastradinit dhe i shkon Nastradinit te shpia dhe i thote, shiko o Nastradin ti gjithe jeten na ke genjyer e sot kam vendosur te te genjej une ty, mire i thote Nastradini po mos harro e merre i thes me vete  ku po takohem?ne mal takohemi po mire u tha e u be.
Ikin te dy ne mal njeri me nje krahe e tjetri me nje krah tjeter, Nastradini merr nje thes te madh dhe e mbush me gogla nga ato te ahut, kurse fshatari i tij merr dhe ai nje thes dhe e mbush me dushk ahu atje ne mal. Takohen atje Nastradini me bashke fshatarin e bejne nga i cigare te dredhme po he i thote Nastradini ckemi ndinje gje, fshatari i thote cfare ke ne thes ti Nastradin? "kumbulla" i thote Nastradini, po ti cfare ke? une sumbulla po mire i thote Nastradini a i nderrojme po dakort i nderrojme.
Nderkohe i gjithe fshati priste ne qender te fshatit se do shkonin keto te dy dhe Nastradini per here te pare do e hante genjeshtren.
U nisen keto dhe bene nja nje ore nga mali te fshati takuan fshataret e tjere dhe ata te gezuar po he i thone  fshatarit tjeter e genjeve po thote ai e hengri po si, po ja une kisha nje thes me dushk dhe e nderrova per nje thes me kumbulla kur e zbret thesin nga shpina dhe shikon se brenda kishte gogla, mos u merzit i thote Nastradini se dushk per gogla shkoj ajo pune vecse ti i mbajte ne shpine per nje ore nga mali e ketu.

Pukjani ai Asgani

Jashtë Linjë PUKJANI

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 96
 • Popullariteti: 1
 • LOVE IS A FRIENDSHIP SET IN FIRE
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #52 Me: Shtator 13, 2008, 03:54:12 MD »
Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit.
Nastradini i thote qe nuk e kam. Ne ate kohe gomari pellet me te madhe.
- Ja ku e ke, - i thote tjetri.
- Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen Nastradini.

Nastradini kishte blere 2kg mish dhe i thote gruas na e na e gatuaje kete mishin, gruaja e Nastradinit e hante shume mishin dhe cberi ajo, e skuqi dhe e hengri te gjithe vete.
Vjen Nastradini ne shpi dhe i thote gruas na e nxirr ate mishin qe solla sot moj grua, ate e hengri macja i thote gruaja po si e hengri ... po ja e hengri, po kush eshte macja .. dhe shkon Nastradini e merr macen dhe e peshon .... 2kg, grua i thote mishi ja ku eshte po macja ku eshte me thuaj mua ti?
Pukjani ai Asgani

Jashtë Linjë PUKJANI

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 96
 • Popullariteti: 1
 • LOVE IS A FRIENDSHIP SET IN FIRE
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #53 Me: Tetor 07, 2008, 10:02:31 PD »
Shkon njeri per vizit tek nje mik e te therret te dera "o i zoti i shpise" mirpo ky qe ishte brenda nuk donte qe ai te vinte dhe i thote djalit te vogel dil e thuaj se babai nuk eshte ketu, del djali i vogel te dera dhe i thote '' Me ka thane babi se nuk eshte ketu"...
Pukjani ai Asgani

Jashtë Linjë pirat

 • <J>I<M>A<
 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 11
 • Popullariteti: 0
 • J!m@
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #54 Me: Dhjetor 07, 2008, 10:51:02 PD »
shkon Nastradini ne SHBA,po nuk dinte mire gjuhen,duke ecur rruges nje goc i thote...what"s UP baby
nastradini:..baby satom se shef burrin 2 metra ne kom

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #55 Me: Qershor 03, 2010, 12:13:51 MD »
...i la i ziu te fortat ,,, po iku i zbutur pa gjurme  [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #56 Me: Qershor 03, 2010, 12:53:55 MD »
Disa te rinj pane Nastradinin qe ishte mbeshtetur tek stalla e gomereve dhe deshen ta tallnin. Njeri me shkathti i thotë:
- Ku je o Nastradin, o baba i gomereve.
I përgjigjet nastradini:
- Po ti mor bir pse ke dal prej stalle?
 


 [rlmao] [rlmao]


...i la i ziu te fortat ,,, po iku i zbutur pa gjurme  [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Buona te rafte e mira.  [laugh1]

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #57 Me: Qershor 03, 2010, 12:56:14 MD »
Disa te rinj pane Nastradinin qe ishte mbeshtetur tek stalla e gomereve dhe deshen ta tallnin. Njeri me shkathti i thotë:
- Ku je o Nastradin, o baba i gomereve.
I përgjigjet nastradini:
- Po ti mor bir pse ke dal prej stalle?
 


 [rlmao] [rlmao]

Demek nastradini babai i gomereve  [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #58 Me: Qershor 03, 2010, 12:57:26 MD »
Ky i joni vetem gomar ishte, baba s'u be i shkreti, ndjese paste.  [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #59 Me: Qershor 03, 2010, 12:58:36 MD »
Ky i joni vetem gomar ishte, baba s'u be i shkreti, ndjese paste.  [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]
Na paste lene shendene ne te tjereve ...Amiiiiiiiiiin  [rlmao] [rlmao] [rlmao]