Autori Tema: Te fortat qe ka lene Nastradini...  (Lexuar 61150 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #30 Me: Gusht 17, 2008, 03:18:23 PD »
Natradini sheh një vajzë te bukur ne dasëm, e pëlqen dhe i afrohet afër:
-A mund tju puth qoftë dhe njeher - e pyet vajzen.
-Përse jo - përgjigjet vajza - vetëm se do të pagueni  5000 Lekë.. 8)

Nastradini nxjerr menjeher 5000 mij lekeshshin dhe pasi jajep, ngjitet pas buzeve te vajzes dhe pas një puthje te gjatë i thot vajzes: 
-Hmmm nuk me pëlqeu e puthura jote po e kthej mbrapsh.... :hahaha
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #31 Me: Gusht 17, 2008, 03:18:45 PD »
Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit.
Nastradini i thotë qe nuk e kam. Ne atë kohe gomari pellet me te madhe.
- Ja ku e ke, - i thotë tjetri.
- Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen Nastradini.
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #32 Me: Gusht 17, 2008, 03:19:19 PD »
Një ditë nastradini kishte dalë me 3 shokë 1 frances 1 amerikan dhe 1 gjerman.

Dhe kishin menduar te vinin reth e rotull tokes dhe kështu bene vajten blene një avjon dhe filluan qe nga amerika. dhe nxori doren jashtë amerikani dhe tha ky është vendi tim se sapo e nxora doren preka Ndertesen e Chicagos. e mirë qe e vërteta kështu bëri dhe francezi nxori doren dhe tha kjo është franca se sa e nxora unë doren preka kullen e ifelit. e mirë kështu e bëri dhe gjermani dhe preku murin e berlinit pastaj ishin mbi Shqipëri dhe nastradini kishte blere një ore te mirë pe floriri dhe e nxori dorene po priste s'po dallonte gjë sepse ishin ne greqi mirë po sa ariti ne sektorin e Shqipërisë ngriti doren dhe pa qe skishte orën. dhe i thanë shoket he mo ku është vendi tënd. dhe nastradini tha. "PO JA O KETU JEMI MBI SHQIPERI SE UNE SA E NXORA DOREN TAK ME VODHEN OREN"
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #33 Me: Gusht 17, 2008, 03:19:49 PD »
Ishte njeher Nastradini dhe kalaoi përpara pallatit te Mbretit  >
Aty be ballkon pa vajzen e mbretit dhe e puthi   nga larg me dorë.
Vajza u inatos dhe shkoi te i jati dhei tha se çfarë kishte ndodhur. >
Mbreti thërret ushtrin dhe ndjek Nastradinin nga mbrapa.
Nastradini e kuptoi dhe shkon me vrap ne pyll 8)
Ndes një zjarr dhe hypen lartë ne pemë
Vjen mbreti dhe e pyet cben atje lartë o nastradin?
Ja ziej fasule i tha, po zihen aq lart fasulet.
Po dhe un pse ta Putha vajzan aq larg
Mbreti ngeli pa goje dhe iku
 
 
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #34 Me: Gusht 17, 2008, 03:20:10 PD »
Po shkon nastradini me pi çaj dhe po e pyet kamarierin se sa kushton një çaj?! 50 lek , i thot kamarieri! E sheqeri pyet prap nastradini?! Sheqeri është falas, thotë kamarieri. ok thot Nastradini, m'i bjer nja 5 kg sheqer atëherë....   
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #35 Me: Gusht 17, 2008, 03:20:36 PD »
Na ishte një here nastradini me gomare.dhe duke ecur ne qyteti humb gomari ,kërko e kërko erdhi nata dhe nuk e gjeti ,pastaj shkoi te flinte ne hotel ,kur vajti ne hotel nuk po gjente rehati dhe u fut nën krevat,pas pak vjen një ***t dhe futet ne dhome .I thotë djaloshi goces ne sytë e tu unë shikoi gjith botën .NASTRADINI me te dëgjuar këtë fjale del nga krevati dhe i thotë , te lutem po gomarin tim a e shikon kund .
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #36 Me: Gusht 17, 2008, 03:20:52 PD »
Nastrandini me Biciklet 

Një dit Nastradinit i thot nana a po shkon djali jem me ble disa sende por kur nastranidini nistet me biciklet e sheh një vorrim qe kishte vdekur një plak dhe shkon për ta shikuar dhe nastradinit ia vjedhin bicikleten dhe ai fillon te qan dhe e sheh një njeri aty duke qar dhe i thot hajt se e vejter u kan po boll kajte ai i thot e vjetër e vjetër po i kisha hyp edhe naj dit.
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #37 Me: Gusht 17, 2008, 03:21:13 PD »
Kur Nastradini ishte akoma fëmijë erdhi nga vendlindja e tij Sivrihisari në Akshehir dhe pa se muzeini thërriste nga minareja lutjen e mbrëmjes. Duke e keqkuptuar qëllimin e saj, ai i bërtiti atij që nga poshtëë:
"Hë, po ç'mund të bëj unë me ty xhaxha? Ti ke hipur në një pemë që s'ka degë as gdhënka, si mund të të ndihmoj?"
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #38 Me: Gusht 17, 2008, 03:21:27 PD »
Një mëngjes Nastradini bleu tri okë mish dhe, pasi e çoi në shtëpi, shkoi në punën e tij. Kurse gruaja ftoi mikeshat dhe u pregatiti një gosti mahnitëse. Kur u kthye Nastradini, ajo i shtroi për drekë pilaf bollguri të zjerë me ujë. Nastradini i tha:
"Nëqoftëse, ta zëmë, nuk kishe kohë që të përgatisje gjellë me mish, a nuk kishe mundësi që të hidhje disa copa të dhjamura në bollgur për t'i dhënë shije?" Kësaj gruaja ju përgjigj:
"Kisha shumë dëshirë, por këtu na doli një gjë. Kur unë isha e zënë me punë, nuk e di se nga kërceu macja jote e dashur laramane dhe e hëngri të tërë mishin. Unë erdha, shikoj, ajo po lëpihej."
Nastradini vrapoi dhe solli peshoren. Ai e nxori macen që nga poshtëë mangallit dhe e peshoi; doli plot tre okë. Atëhere i tha gruas:
"Ah ti e paturpshme! Nëqoftëse këto tre okë janë mishi, atëhere ku u fut macja? Dhe nëqoftëse këto tre okë janë macja, atëherë ku është mishi?" 
 
 
 
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #39 Me: Gusht 17, 2008, 03:22:27 PD »
Një ditë Nastradini shkon me një shok për gjah dhe gjuajne një lepur. Shkojne te dy ne shtepine e Nastradinit, e ziejne dhe e hane.
Pas një jave i vijnë 5 veta Nastradinit ne shtepi dhe i thonë 'Ti do të na mbash për dreke, sepse jemi miqte e atij mikut tënd me te cilin gjuajtet lepurin te dielen'. Nga halli, detyrohet Nastradini t'i mbaje për dreke.
Pas dy javësh i vijnë 10 veta Nastradinit dhe i thonë 'Ti do të na mbash për dreke, sepse jemi miqte e miqve te mikut tënd, me te cilin kishe dalë për gjah para dy javësh'.
Atëherë Nastradini ve një tenxhere me ujë ne zjarr, e ngroh, ua ve përpara dhe u thotë:
' Dhe ky është lengu i lengut te lepurit qe gjuajtem dhe hengrem atë ditë me mikun tim!!!
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #40 Me: Gusht 17, 2008, 03:22:45 PD »
Një nate Nastradinit ju desh te nxjerre ujë nga pusi. Mirpo, pa ne ujë hënën dhe, menjehere, lidh cengelat ne litar për ta nxjerre. Duke terhequr me force te madhe, meqë cengeli do të kish ngecur ne një gur te pusit, litari u keput dhe Nastradini ra me këmbë përpjetë; atëherë pa hënën ne qiell.
-Allah, qofsh i lavdëruar! Vërtetë me kepute brinjet, po hënën s'e lash pa e shpene në vend - tha.
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #41 Me: Gusht 17, 2008, 03:23:00 PD »
Nastradini ne burg

Sesi ishte ngaterruar një her Nastradini dhe e futen ne burg. Kur erdhi dita qe ta gjykonin, Nastradini i bëri ca shenja me duar kadiut, si për te treguar një gjë te madhe. Kadiu nuk e zgjati davane dhe i dha te drejt, duke menduar se Nastradini do t'i jepte ndonjë ryshfet te math. Mbaroi gjyqi dhe Kadiu ju afrua Nastradinin dhe i tha:
-Hajde, tunde atë qe me premtove!
-Unë s'te premotva gjë, kadi efendi, të thashë se ke kokë te madhe
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #42 Me: Gusht 17, 2008, 03:23:23 PD »
Nastradini po kalonte ne një fshat hypur ne një gomar. Diku, se si u tremb gomari dhe e rrezoi Nastradinin ne toke. Të gjithë qe ishin aty rrotull filluan te qeshnin.

- E pse qeshni? - u tha Nastradini. - Unë do të zbrisja qe do të zbrisja nga gomari; ai me zbriti vete
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #43 Me: Gusht 17, 2008, 03:23:50 PD »
Niset Nastradini me gomarin për te prerë dru ne pyll . Rruges shikon një bahçe me molle e mendon te haje ca molle. Pasi ngopet vete fillon t'i jape edhe gomarit. Kur papritur vjen i zoti i bahçes dhe fillon te rrahe gomarin. Pasi rrahu gomarin rreh edhe Nastradinin. Ketij i vjen çudi e pyet: -Po ti pse rrahe përpara gomarin e jo mua? -Po të te rrihja ty përpara do të me ikte gomari! 
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #44 Me: Gusht 17, 2008, 03:24:05 PD »
Njëherë hoxhe Nastradini u ngjit ne faltore, për te predikuar dhe tha: "Besimtare, a e dini se ca do t'u them?" Ata iu përgjigjen: "Jo, nuk e dimë." Atëherë hoxha tha: "Kur ju nuk e dini, atëherë, c'mund t'u flas?" Me këto fjale, ai zbriti nga faltorja, dhe shkoi në punën e vet. Heren tjetër ai hipi përsëri ne faltore dhe u drejtoi te njëjtën pyetje, njerëzitë iu përgjigjen: "E dimë." "Pra, përderisa ju e dini, d.m.th. qe s'është nevoja qe unë t'u flas?" Kështu tha dhe përsëri u largua. Besimtaret, te habitur, vendosen qe, kur hoxha te hipi prapë ne faltore, t'i përgjigjen: "Disa nga ne e dinë, kurse te tjerët nuk e dinë." Pasi u ngjit për here te tretë ne faltore, Nastradini, sipas zakonit, iu drejtua popullit me te njëjtën pyetje. Pergjigja ishte: "Disa nga ne e dinë, kurse te tjerët nuk e dinë." Nastradini duke mbajtur seriozitetin, tha me ze te lartë: "E mrekulluesheme! Atëherë, ata qe dinë le tua tregojnë atyre qe nuk e dinë." 
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!