Autori Tema: Te fortat qe ka lene Nastradini...  (Lexuar 61244 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #15 Me: Tetor 13, 2007, 06:13:34 PD »
Po shkon nastradini me pi ?aj dhe po e pyet kamarierin se sa kushton nj? ?aj?! 50 lek , i thot kamarieri! E sheqeri pyet prap nastradini?! Sheqeri ?sht? falas, thot? kamarieri. ok thot Nastradini, m'i bjer nja 5 kg sheqer at?her?....
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #16 Me: Nëntor 25, 2007, 12:43:32 PD »
Nj? m?ngjes Nastradini bleu tri ok? mish dhe, pasi e ?oi n? sht?pi, shkoi n? pun?n e tij. Kurse gruaja ftoi mikeshat dhe u pregatiti nj? gosti mahnit?se. Kur u kthye Nastradini, ajo i shtroi p?r drek? pilaf bollguri t? zjer? me uj?. Nastradini i tha:
"N?qoft?se, ta z?m?, nuk kishe koh? q? t? p?rgatisje gjell? me mish, a nuk kishe mund?si q? t? hidhje disa copa t? dhjamura n? bollgur p?r t'i dh?n? shije?" K?saj gruaja ju p?rgjigj:
"Kisha shum? d?shir?, por k?tu na doli nj? gj?. Kur un? isha e z?n? me pun?, nuk e di se nga k?rceu macja jote e dashur laramane dhe e h?ngri t? t?r? mishin. Un? erdha, shikoj, ajo po l?pihej."
Nastradini vrapoi dhe solli peshoren. Ai e nxori macen q? nga posht? mangallit dhe e peshoi; doli plot tre ok?. At?here i tha gruas:
"Ah ti e paturpshme! N?qoft?se k?to tre ok? jan? mishi, at?here ku u fut macja? Dhe n?qoft?se k?to tre ok? jan? macja, at?her? ku ?sht? mishi?"
***

2
Nj? her? n? mbr?mje, n? t? ftoht?t e madh t? dimrit, fqinj?t u mor?n vesh ta ftonin Nastradinin n? nj? gosti dhe gjat? bised?s i than?: "D?gjo, Nastradin efendi, duam t? v?m? bast me ty; n?qoft? se ti fiton, ne do t? shtrojm? ty nj? gosti marramend?se, por n?qoft? se ti humbet, ti do na p?rgatit?sh nj? pilaf t? mir? si n? medrese, dhe hallv? 'gazi', e t? tjera q? ti i di. Nastradini tha:
"H?-h?! Po kam fuqi un? ti b?j? k?to?" Nj?ri tha: "Sigurisht s'mundesh. Po t? ishte e leht?, ?'kuptim ka q? t? dikutojm??" Nastradini i lodhur tha: "H? fol, ?'na q?nka kjo gj? q? un? nuk mund ta b?j? E ?udi?me!" Kurse ai tha: "Sonte gjith? nat?n do t? rrish n? sheshin e qytetit. N? m?ngjes ne do t? takohemi n? xhami. N?qoft?se ti do t? rezistosh, at?here ti ke t? drejt? p?r gosti; ve? ama mendohu mir?: t? q?ndrosh si i ngrir? jasht? n? acar, ku ?ahet edhe mermeri, ku s'ka aluzjon p?r ngrohje, pra k?t? nuk e p?rballon dot ?'do djal?. Nga ana tjet?r, nuk duhet t? futesh diku e pastaj ndaj t? gdhir? t? dal?sh n? shesh, sepse sht?pia e atij apo e tjetrit t? gjitha dalin n? shesh. Ne deri n? m?ngjez do t? ruajm? ty."Po sa m? shum? ai i p?rshkruante rreziqet, aq m? shum? qet?sohej Nastradini. "Mjaft m?, l?re tani, e kuptova, - tha Nastradini. - Po desh?t nj? batalion me ushtar? m? vini t? m? ruaj?. P?rderisa un? thash? q? do ta p?rballoj, do t? thot? se do t'ia dal? mban? dhe fund". Dikush, duke qeshur me tallje tha: "Ja heroi! Pse more, mund ta marr?sh p?rsip?r nj? barr? t? till?? Po pas sheshit ku do t? q?ndrosh ti jan? varrezat. Prandaj n? fillim mendoje mir?, se pastaj faji t? mbetet ty. P?rsh?ndety me t? af?rmit e sht?pis?. Nqs t? ka borxh ndonj?ri ose i ke fshehur parat? diku, thuaji; nqs i ke borxh ndokujt ose ke ndonj? hall, ngarkoja k?tij njeriu: ai i ka shpatullat e gj?ra dhe mban."At?her? Nastradini tha: "Zakonisht un? nuk merrem me budallall?qe t? tilla, por p?r inatin tuaj, e pranoj bastin. Un? po ju tregoj se Nastradini ?sht? i derdhur prej hekuri, kurse zemr?n e ka t? fort? si mermer. Un? vij nga fukarall?ku. Shpesh m? ka ndodhur q? t? fl? jasht?, n? rrug? e n? male, n? t? ftoht?. Kurse k?tu tek ne n? qytet, lavdi Zotit, nuk ka ujq?r, as hajdut? nuk ka. Nd?rsa, p?rsa i p?rket 'lagjes s? t? heshturve', un? merrem vesh m? mir? me ta se me k?do tjet?r. Un? ndoshta me qindra her? kam fjetur n? varreza. Tu l? lamtumir?n, t'i l? amanet di?ka ndokujt? S'?sht? nevoja. Un? s'kam asnj? njeri, q? ta kem v?shtir? p?r t'u ndar?; s'kam as pun?ra t? l?na p?r nes?r. Dhe sa p?r parat?, ju t? gjith? e dini se ?'kam patur i kam harxhuar, nga xhepi drejt e n? goj?, i kam ngr?n? dhe s'kam m?!" Ja pra, k?shtu, m? n? fund ata vendos?n q? Nastradini ta kalonte nat?n n? k?mb? n? nj? vend p?rjashta. N? m?ngjes Nastradini i g?zuar e plot sh?ndet, duke qeshur erdhi tek ata. Ata e pyet?n se si e kaloi koh?n. Nastradini filloi t? tregoj?: "Rreth e rrotull ?'do gj? zbardh?llonte. Vet?m d?gjohej se si ul?rinte tufani, kurse pem?t p?rkuleshin posht? dhe sa nuk binin p?r tok?, pastaj papritur drejtoheshin dhe p?rplaseshin tek nj?ra tjetra. Atje tutje, n? larg?sin? prej gati nj? milje, nuk di se ku sh?ndriste nj? qiri." Sapo shqiptoi k?to fjal?, p?rnj?her?sh nj?ri prej tyre b?rtiti:
"E humbi bastin, e humbi! N? marr?veshjen ton? nuk b?hej fjal? p?r ngrohje, kurse ti, si? del, na je ngrohur t?r? nat?n nga kjo drit?. Marr?veshja, pra, nuk ?sht? p?rmbushur." T? gjith? t? tjer?t e aprovuan k?t? mendim dhe meq?n?se Nastradini nuk e plot?suar marr?veshjen, e d?nuan me nj? gosti. C'nuk b?ri Nastradini t'ua hidhte posht? gjykimet pa kuptim, por ata e ngat?rronin at? dhe nuk e linin t? fliste. Nastradini, donte s'donte, u detyrua t? pranonte. Dark?n e caktuar erdh?n miqt?; u fal?n; biseduan; vajti ora dymb?dhjet? dhe p?r t? ngr?n? s'po ndihej gj? fare. Miqt? m? n? fund e humb?n durimin dhe than?:"D?gjo k?tu, Nastradin efendi, ne nuk presim dot m?, na jep t? pakt?n at? q? ke pregatitur." Kurse Nastradini iu kthye: "C'thoni, o miq! S'ka lezet k?shtu, kini pak durim." N? k?t? m?nyr? ai i b?ri ata t? durojn?, por kur ora vajti tre e nat?s, miqt? filluan ta shajn? ashp?r Nastradinin. At?her? Nastradini doli, gjoja sikur do t'u sillte dark?n. Ata prit?n dhe ca, pastaj than?:"Ky llafazan po tallet me ne. Hajde t? shohim nj?her? se ?'po b?n." Ata u nis?n ta k?rkojn? at? n? kuzhin?, por atje nuk kishte as ushqim, as Nastradin. Ata shkuan n? oborr dhe pan? Nastradinin q? kishte varur n? nj? pem? nj? goxha kazan dhe n?n t? kishte v?n? nj? qiri q? mezi sh?ndriste. Miqt? i than?: "Nastradin na ngordhe p?r t? ngr?n?. Kjo s'?sht? m? shaka, po dreqi e di se ?'?sht?!"
Nastradini iu p?rgjigj: "Ju e shikoni, un? me dor?n time po ua gatuaj gjell?n. Prap? s'jeni t? k?naqur?""Ej, ti, budalla, - thirr?n miqt?, - kazanin e ke varur n? qiell, kurse k?tu posht? tij ke v?n? nj? qiri. Po a mund t? ziej? kazani n? k?t? lart?si, edhe pishtar sikur t? ishte, e jo m? nj? qiri?"
"Si that? miqt? e mi? Ju paska l?n? kujtesa, - tha Nastradini. - Tri dit? m? par? ju m? d?nuat se duke nd?njur m? k?mb? t?r? nat?n n? mes t? akullit, q?nkam ngrohur nga qiriu q? dukej s? largu n? nj? larg?si prej shtat? kilometrash. Po ta krahasoj me at?, ju them me bindje se k?tu ?sht? m? nxeht? se sa n? stuf?n e banj?s. Qiriri sipas jush mund t? ngroh? n? larg?sin? prej 7 kilometrash, at?h?r? pse i nj?jti qiri nuk mund t? valoj? kazanin n? nj? larg?si gjith? e gjith? tre kut?"

3.Nj?her? Nastradini shkonte me t? birin diku n? fshat; djalin e hipi n? gomar, kurse vet? ecte n? k?mb?. E pan? njer?zit rrug?s dhe than?: "C'djal? na q?nka! Baban? e vet? plak ai e l? t? ec? n? k?mb?, kurse vet? kapardiset kaluar mbi gomar!" At?her? djali i tha Nastradinit:
"D?gjo baba, a nuk t? thash? un?? S'ka gj?, po mos ngul k?mb?, hajde hip n? gomar." Nastradini hipi edhe vet? dhe bashk? me djalin, kaluar mbi gomar, vazhduan rrug?n. Sapo kaluan disa hapa, kur p?rpara u del nj? turm? endacak?sh. E v?shtruan ata mir? e mir? Nastradinin me t? birin dhe b?rtit?n: "Shikoni njer?zit e pa shpirt?! Pse ore, mund t? mbaj? ky gomar i vog?l dy njer?z n? kurriz? Pa shikoni, shikoni mir?, ky duhet t? jet? Nastradini!" Nastradini u inatos, zbriti nga gomari, e zbriti edhe djalin dhe e ngau gomarin p?rpara. S'kaloi shum? dhe p?rs?ri p?rpara u dol?n disa njer?z. "Ja budallenjt?, - than? ata, - gomari vrapon bosh para tyre, kurse ata ecin m? k?mb? n? piskun e vap?s. Po ja, paska budallenj t? till? n? dynja!" Kur Nastradini d?gjoi k?to fjal?, ai tha: "Prap se prap, un? dyshoj q? ndokush mund t'u shmanget thashethemeve!"

4.Ishte nj? djal? kok?fort? e m?ndjemadh q? gjithnj? b?rtiste: "Mua s'm? g?njen dot asnjeri." Nastradin hoxha, q? at?her? ishte djal? i ri, i d?gjonte shpesh k?to deklarata t? djalit. Nj?her? ai u nevrikos dhe i tha djalit:
"Ti rri k?tu. Un? tani do kthehem dhe do ta shikosh se me ?'m?nyra do t? t? g?njej." Me k?to fjal? e la djalin dhe iku. Djali q?ndroi me or? t? t?ra duke pritur, por Nastradini humbi si kripa n? uj?. Ai u m?rzit, megjithat? po priste dhe se? p?shp?riste me vete. N? k?t? koh? erdhi nj? moshatar i tij dhe i tha:
"Pse q?ndron k?tu dhe llomotit?" Djali e sqaroi. Kurse moshatari q? erdhi, duke qeshur me budallall?kun e djalit, tha: "Po ja q? ai t? g?njeu ty. C'do m? ti mburravec?"


I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #17 Me: Nëntor 25, 2007, 01:00:56 PD »
Nastradini u ndal p?r pun? n? Burs? dhe donte t? blinte n? pazar shallvare t? leshta p?r pes?mb?dhjet ak?a. Ai e porositi q? t'ia mb?shtillte shallvaret dhe kur u b? gati t? paguante parat? dhe t? ikte, mendoi se shallvaret q? kishte veshur nuk ishin dhe kaq t? vjetra, prandaj vendosi q? m? mir? t? blinte nj? xhube t? leht? n? vend t? shallvareve. Dhe i tha shit?sit:
"Un? doja t? blija shallvare, por nd?rrova m?ndje. N? vend t? tyre m? jep nj? xhybe p?r pes? ak?a." "Mir?," i tha treg?tari dhe i gjeti nj? xhybe t? p?rshtatshme. Nastradini e mori dhe shkoi, por treg?tari filloi t? b?rtas?: "Ej, ti! S'm? ke dh?n? parat?!"
"Po un? ti lash? shallvaret."
"Po, por ti edhe p?r shallvaret nuk m? pagove parat?," i vuri n? dukje treg?tari. Nastradini i ?uditur b?rtiti:
"Si? Aj-aj-aj! K?ta bursak?t q?nkan t? ?udi??m. Po nuk i mora shallvaret, ?far? t? paguaj p?r to??


Pasi u kthye n? pikun e vap?s n? sht?pi, Nastradini i tha gruas:
"M? sill tasin me kos! S'ka gj? m? t? dobishme dhe m? t? mir? p?r stomakun n? k?t? vap?!" Gruaja iu p?rgjigj:
"Tasin? Po ne s'kemi as nj? lug? kos n? sht?pi!" Nastradini tha:
"Epo mir?, bile m? mir? q? s'ka. Kosi ?sht? i d?msh?m p?r njeriun."
"Njeri i ?udi??m je ti, - i tha gruaja, - nj? her? thua se kosi ?sht? i dobish?m, nj? her? i d?msh?m. Cili nga mendimet e tua ?sht? i drejt??" Nastradini u p?rgjigj: "N? qoft? se ai gjendet n? sht?pi, ?sht? i drejt? mendimi i par?, por n? qoft? se nuk ka, at?her? ?sht? i drejt? mendimi i dyt?."
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #18 Me: Mars 14, 2008, 02:47:25 MD »
Gruaja e deshperuar, vrapon tek Nastradini:
-Kam lare robat e djalit, por jane zvogeluar, s'do t'i bien me kurre!
Dhe Nastradini:
-Epo laje dhe djalin, qe t'i bien tamom!


***
Nastradini don te bleje 1 Ferrari qe kushtonte 30.000 euro, por kishte vetem 29.999 euro. Kalon nje plake atypari dhe Nastradini:
- A mund t'me jepni 1 euro? Dua te blej 1 Ferrari!
-Ja meri 2 euro, blema 1 dhe mua!-pergjigjet plaka.


***
-Nastradin, sa pika uje ka deti?
-Ndalni gjithe lumenjte, pastaj ua them!

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #19 Me: Mars 14, 2008, 04:44:58 MD »
kishte qen nastradini te shpia tu nejt dhe gruja e tij po punonten ne bace.
kur tek komshia pak me anej po ziheshin dy gra dhe gruja nastradinit shkon qe ti nda´n po nuk beheshte fjal dhe shkon te shpia dhe thir nastradinin dhe i thot:
NJeri shiko ato dyja qe po zijen ca kan se as qe mundesh me i da!
qesh nastradini dhe thot:po moj gru me i da eshte kollaj sa per ca kan ta tregoj un tani,i tu vdeshme nastradini lakuriq dhe shkon ti dan. uauauau grat.
ja oj plak si u ndalen.

Jashtë Linjë Morphine

 • Ho tanti difetti,ma tutti perfetti.
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 9166
 • Popullariteti: 366
 • Doctor in law ;)
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #20 Me: Prill 10, 2008, 01:41:47 PD »
Vajti Nastradini ne treg per te blere veze.
-me falni sa eshte kokrra
-10 lek
-po keto te thyerat
-6 lek
A po mi then nja 30 kokrra?


Jashtë Linjë Gjarpni

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1285
 • Popullariteti: 0
 • HIER_FUR_DICH
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #21 Me: Qershor 07, 2008, 12:26:39 MD »
nje dite njoni donte me ja dhi nastradinit po nuk e njifte si surrat,shkon te fshati i nastreadinit dhe pyt njerezit kush e din shpin e nastradinit,dhe rastesisht flet me nastradinin i cili ishte i mbeshtetur ne nje mur dhe e pyet ?
>> a di gjo ku e ka shpin nastradini dhe nastradini i pergjigjet po iki ta therras una po ti me bej nje nder dhe mbahe icik murin sa te vij un dhe ky keshtu beri,prit 1 ore hic prit 2 ore hic dhe pyt njerin qe ishte aty afer a di gjo ku e ka shpin nastradin se du me ja dhi icik.tjetri i pergjigjet po aty ca po ben ja po mbaj icik murin,po kush te vuni me e mbajte ai burr para nja 2 oresh ik pra toc se ai ishte nastradini ta ka dhi edhe ty si gjith te tjeret.
GooD H4CkER`s

Jashtë Linjë Gjarpni

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1285
 • Popullariteti: 0
 • HIER_FUR_DICH
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #22 Me: Qershor 07, 2008, 12:31:13 MD »
njher njoni shef nastradinin duke rraf gocen e vet para se ajo te ikte te pusi edhe i thot pse e rrafe nastradini i pergjigjet sa here nuk e kam rraf ajo ka thy gjithmone qypin kurse kur e rraf ma sjell gjithmon me uje,ky tjetri teshti filloi duke rraf gocen e vet dhe goca filloi duke u bo kurve dhe i thot nastradinit ca bohet keshtu po ti mos e rrif aq shum merr rrot k... se e bone mos ti ni mo lezetin
GooD H4CkER`s

Jashtë Linjë Gjarpni

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1285
 • Popullariteti: 0
 • HIER_FUR_DICH
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #23 Me: Qershor 07, 2008, 12:33:50 MD »
nje dite te lumi i fshatit te nastradinit del i cizme dhe gjith fshataret nuk po e merrshin vesh se ca ishte dhe shkojne te nastradini dhe e pyesin ca osht kjo edhe nastradini i pergjigjet
>>kam pa skam pa po klluf kazme skisha pa ndonjher
GooD H4CkER`s

Jashtë Linjë tutto_passa

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 19
 • Popullariteti: 0
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #24 Me: Qershor 14, 2008, 02:03:33 MD »
qe te fort nga nastradini nje here nastradini gjen nje gomar dhe e mer per te ber xhiro ;D dhe duke bere xhiro e nje burr o nastradin ku po iken me ate gomar nastradini ngre bishtin dhe i thon fote koken dhe pyet kapitenin

Jashtë Linjë camarrokja

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 4
 • Popullariteti: 0
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #25 Me: Korrik 08, 2008, 01:37:00 PD »
na ishte njehere nje gjerman.nje italian dhe nje shqiptar,i cili ky i fundit ishte nastradini.dhe do iknin ne amerik me par per her te par nje avion,i cili ky avion ishte i gjith prej floriri.hyn i pari italiani,e shikon dhe habitet,dhe thot po vjedh celsat meqe ky esht i gjith prej floriri dhe nuk do vihet re.kur del jasht e kontrollojn dhe ja gjejn celsat.hyn me pas gjermani.dhe ky keshtu mendon dhe vjell timonin.kur del e kontrollojn dhe ja gjejn timonin.i fundit hyn nastradini.dhe kur del e kontrollojn dhe nuk i gjejn asgje,dhe e pyesin si ka mundsi qe ske vjedh asgje se shqipria esht me e varfer dhe vjellin me shum.dhe nastradini i pergjigjet me kishte vjell italiani celsat dhe gjermani timonin,se un e kisha vjell te ter avionin.

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #26 Me: Korrik 22, 2008, 12:14:35 MD »
Ne klasen e  Nastradinit, mesuesja fton ne derrasen e zeze nje femije qe te vizatoje nje objekt dhe ta pershkruaj se cfare eshte.

Ngrihet femija i pare, drejtohet per tek derrasa e zeze, dhe ….

.… vizaton nje vije horizontale dhe thote : “ kjo eshte toka”.
Mesuesja e falenderon dhe i thote te ulet perseri ne banke.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ..
… vizaton nje drejtkendesh mbi vizen dhe thote: “ kjo eshte nje kuti qe qendron mbi toke”.”.
Mesuesja e falenderon dhe i thote te ulet perseri ne banke.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ..
… shton nje figure dhe thote: “kjo eshte nje shtepi e cila ka brenda kutine qe eshte vendosur mbi toke”.
Mesuesja, gjithmone e me e lumtur me fantazine e femijeve e falenderon dhe i thote te ulet ne banken  e vet.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ...
… duke vazhduar vizatimin thote:  “kjo eshte bora qe shkrin ne shtepine qe ka kutine qe ndodhet mbi toke”.
Mesuesja tani me shume entuziaste per femijet i thote dhe ketij te ulet ne banke pasi e ka falenderuar.
Me pas fton nje femije tjeter ne derras i cili ...
… shton dicka tjeter dhe thote: “ky eshte dielli i cili ka shrire boren e cila ka mbuluar shtepine qe ka kutine e cila ndodhet mbi toke”.
Mesuesja, shume e gezuar e falenderon dhe i thote te ulet ne vendin  e vet.
… ne kete pike ngrihet Nastradini dhe, duke u lutur si nje femije i poraslindur i kerkon mesueses te ngrihet ne derrase.

Mesueseja e mesuar me shakate e kripura te tij nuk do qe te pranoje, por duke pare vizatimin e pafajshem te femijeve mendon se Nastradini nuk mund ta prishe ne asnje menyre dhe me qetesine me te madhe e fton te vizatoje mbi derrase.

Nastradini ngrihet dhe ...
… duke perfunduar vizatimin thote: “ky eshte babi im ne pllaken e dushit duke kapur sapunin”.
Fund.

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #27 Me: Korrik 22, 2008, 12:31:22 MD »
ja vizatime

Jashtë Linjë salaria99

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 269
 • Popullariteti: 0
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #28 Me: Korrik 22, 2008, 12:36:08 MD »
paskan qen te gjith talente te pa zbuluar

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37989
 • Popullariteti: 460
Te fortat qe ka lene Nastradini...
« Pergjigju #29 Me: Gusht 17, 2008, 03:17:38 PD »
nastradini shkoi në Amerikë dhe takoi një shoqe. por nastradini nuk dinte anglisht.
Shoqja e vet i tha
What s up bejbi
Nastradini ia ktheu
Bejbi satom
se sheh burrin 2 metra n kam
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!