Autori Tema: prifti dhe bashkeshorti i zhgenjyer.  (Lexuar 4514 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë LEONBINGO

  • ne rritje..
  • **
  • Postime: 77
  • Popullariteti: 5
prifti dhe bashkeshorti i zhgenjyer.
« Me: Shtator 11, 2011, 09:05:24 PD »
Na ishte nje here nje burre qe ja dridhte gruaja ketij dhe si tja  bej si tja bej i erdhi nje ide te shkoje tek prifti ndoshta me ndihmon tha me vete .
Shkon ne kishe dhe shkon e takon priftin dhe i thote qe te rrefehet hyjne ne dhoma e rrefimit dhe fillon dhe i tregon priftit ci ka ndodhur ,e degjon prifti qe i thote qe gruaja ma dredh dhe  njeren dhe tjetren dhe i thote po mire pse se ndan ti gruan i thote .
Po ku te gjej tjeter grua mor prift i kthehet ky ne moshen qe jam une tani do me lere rrugeve .
Po e cte te them edhe une i thote prifti ti e di une skam rruge tjeter .
Largohet i zhgenjyer burri dhe mbas disa ditesh shkon perseri tek  prifti .
Prift i dashur te lutem me ndihmo e kapa perseri me tjeter gruan te lutem me thuaj si tja bej ..
Priftin e shkrete e kishte gjetur belaja po cte te them une i ziu i thote une te theshe ndaje ..
Po ku ta ndaj mo prift i thote une kam 5 femije me te cfare te bej une me 5 femije si mbaj dot i thote .
Cte te them une i thote prifti tashme eshte ne doren tende vendimi .
Largohet perseri i zhgenjyer burri.
Diten tjeter shkon perseri burri ne kishe sa e shikon prifti me bisht te syrit i iken truri fare bo bo cme gjti mua me kete thote  .dhe i ben shenje qe ti afrohet burri
Degjo i thote mbreme jam marre tere naten me ty dhe te kam gjetur nje zgjidhje i thote burrit.
Vertet hidhet i gezuar burri pa he si do ja bejme ???
Do te ndrosh fene  do te te bejme mysliman !!!
Po pse po ndrova fene  sdo ma dredhe me gruaja.!!!
Mo po qe do ta dredhe gruaja do ta dredhe po te pakten ti vesh ti cash by... edhe hoxhes se une smundem me me ty.i pergjigjet prifti i terbuar.
  <godit me karrike> <godit me karrike>
« Redaktimi i Fundit: Shtator 11, 2011, 09:11:09 PD nga LEONBINGO »
JETA IKEN PA KUPTUAR DHE  NE CDO MOMENT DUHET SHIJUAR...