Autori Tema: Mos u kruaj atje ku sduhet.  (Lexuar 7021 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë LEONBINGO

  • ne rritje..
  • **
  • Postime: 77
  • Popullariteti: 5
Mos u kruaj atje ku sduhet.
« Me: Nëntor 10, 2011, 06:45:20 MD »
Një goxha burrë seç iu kishte vardisur një gruaje dhe nuk po
i linte vend kund. Ai vazhdimisht ia bënte me dorë, sikur
po i rregullonte fl okët e me shenja të tjera. Ajo nuk po e
duronte dot më, dhe një ditë i tregoi burrit të saj.
- Hë, komshi, - po i thotë burri i saj, - përse po e ngacmon
time shoqe?
- Jo more burrë, -po i betohet ky, -por mua me kruhet
koka dhe... Ta fshiu ai në dajak mirë e mirë komshinë, duke e
lënë të shtrirë e të përgjakur në rrugë. Dëgjuan fqinjët e tjerë,
dhe shkuan për ta vizituar atë të cilin po e pyesin si me takt:
- Çka të ka paska ndodhur, more komshi zeza kështu?
- E, more burra, -ua ktheu ky, -mua më kruhej koka e ai
si duket me ka keqkuptuar!...
- Jo, besa, të paska kuptuar shumë mirë, -ia kthyen ata,
-por ti kujdes tjera herë mos dhe mos u kruaj ku nuk të
kruhet se...
JETA IKEN PA KUPTUAR DHE  NE CDO MOMENT DUHET SHIJUAR...

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

  • Carpe_Diem
  • Senator ne Nastradini.com
  • ******
  • Postime: 14009
  • Popullariteti: 109
  • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Mos u kruaj atje ku sduhet.
« Pergjigju #1 Me: Korrik 16, 2013, 10:02:47 PD »
   [kisss]