Autori Tema: KA VDEKUR PËR QEJF. anekdode kosovare  (Lexuar 4479 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë LEONBINGO

  • ne rritje..
  • **
  • Postime: 77
  • Popullariteti: 5
KA VDEKUR PËR QEJF. anekdode kosovare
« Me: Nëntor 10, 2011, 06:30:04 MD »
A po vjen për ngushëllime në fshatin POJAN ?, - po i thotë
njëri fqinjit të vet.
- Pse kush paska vdekur, more burrë?- e pyeti tjetri.
- Më thanë se paska vdekur një plak!
- Kush e ka vrarë? A e kanë vrarë me pushkë, me “kallash”
a me granata, a mos e kishte shkelur ndonjë makinë, a çka
të mirën i paska ngjarë plakut të gjorë që paska vdekur?
- Jo, ore, jo, kishte vdekur me krye në jastëk, pa të keqe
të askujt.
- Jo, besa, më vjen keq, por nuk mund të vij!
- Pse, more burrë, nuk vjen për ngushëllime, a vetëm që
ishte plak, ë?
- Jo për atë, jo, por plaku paska vdekur për pikë të qejfi t,
me krye në jastëk!...
JETA IKEN PA KUPTUAR DHE  NE CDO MOMENT DUHET SHIJUAR...