Autori Tema: Gjirokastriti.....  (Lexuar 10306 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Gjirokastriti.....
« Pergjigju #15 Me: Shkurt 02, 2011, 11:46:39 MD »
Ne Gjirokaster.
Burre e grua po shikojne televizor kur prishet figura.
burri: Me duket se ra antena, po shkoj ne tarrace ta rregulloj.
gruaja: Mire shko ti te bej gati darken une. Do skuq nja dy kokra vez sot.
Burri duke rregulluar antenen bie qe nga tarraca ne trotuar. Gruaja e degjon ulerimen dhe del me vrap ne ballkon.
gruaja: qyqja e zeza une c'me gjeti. Fol i dashur si je? U vrave?
burri: Grua....aaaaaahhhhh....skuq....ohhhhhh....vetem nje vez sot.......

 [flirt]
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Gjirokastriti.....
« Pergjigju #16 Me: Shkurt 02, 2011, 11:56:29 MD »
Gjirokastriti vendosi te martohej.
"Aaaa e dua gruan pa shpenzime...ka mundesi mos te haje fare!!! Ajo eshte gruaja perfekte per mua!"
Martohej me njeren e ndante se hante dy here ne dite, martohej me tjetren e ndante se hante nje here buke ne dite....Me se fundi gjen nje vajze korcare qe i thote: "une nuk ha fare!!"
Gjirokastriti: Si nuk ha fare fare?
Korcarja: Ncuq, asnjecicke...
Gjirokastriti: Po si jeton?
Korcarja: Vetem me ajer. Thith ajer dhe jetoj.
Gjirokastriti i gezuar martohet. Naten e pare te marteses ngrihet dhe nuk e shikon gruan ne krevat. Shkon ne guzhine dhe gjen gruan duke ngrene.
Gjirokastriti: Genjeshtare! Ti me the nuk ha fare!
Korcarja: Nuk haja asgje, pervec ajrit...por sec c'mu hap nje vrime dje ne darke dhe me shfryn gjithe ajrin  :D
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Gjirokastriti.....
« Pergjigju #17 Me: Shkurt 26, 2011, 06:56:33 MD »
Ja dhe nje per temen time te preferuar  [coolthumb]

Shkon nje mysafir tek gjirokastriti. Ulen per te ngrene ne darke gjirokatriti dhe miku. Gjirokastritja nikoqire sjell rakine dhe mezet me lezet. Ndersa gjirokastriti dhe mysafiri po hane e po pine, gruaja shkon ne guzhine. Pas pak nga guzhina degjohet gruaja:
-Burro ta sjell pulen?
Gjirokastriti ja kthen:
-jo tani, eshte heret akoma.
Nejse vazhdojne muhabetin gjirokastriti dhe miku dhe pine dollite e hane mezet. Degjon prap miku nga guzhina:
-burro ta sjell pulen?
-jo akoma, -ja kthen gjirokastriti. Mysafiri i uritur shikon pjaten e mezes qe po mbaron dhe ha c'ka ngelur, se mbase keshtu i vjen me se fundi radha pules. Pas pak degjohet prap gruaja:
-burro ta sjell pulen?
Gjirokastriti shikon pjaten bosh te mikut dhe ja kthen:
-mire, sille se na vdiqe me ate pule!!
Kur hyn ne dhome pula serbes serbes, ngjitet ne sofer dhe fillon te cukis therrimet...cuk.. cuk.. cuk

 ;D
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë LEONBINGO

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 77
 • Popullariteti: 5
Gjirokastriti.....
« Pergjigju #18 Me: Shkurt 27, 2011, 06:02:30 MD »
I thot Gjirokastriti femijeve, po u sollet mir do ju coj babi ne Embeltore, te shifni si hajn te tjeret Akullore.  [laugh1]  >:D

hahahahaha...

Djali i gjirokastritit do sillte shoke per darke. I thote te atit : "Baba mos me turpero. Shoket vijne per here te pare, pa kursim te lutem"
"mos ki merak" thote babai. Erdhen shoket. U ulen per te ngrene. Nje nga shoket ndaloi se ngreni dhe babai i thote: " pse ndalove? Ha  akoma"
"jo" thote shoku " se hengra shume. 4 qofte te medha!" " ore per te ngrene hengre 5 ti, po ha akoma" ja kthen babai... [laugh6] [laugh6] [laugh6] [laugh6] [laugh6] sa e forte vertet i bejen keto gjirokastritet ha ha ha ha ha.


[rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Dhe kafshatat i ka numru ai  [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]      [laugh6] [laugh6] [laugh6] [laugh6] [laugh6] [laugh6]
JETA IKEN PA KUPTUAR DHE  NE CDO MOMENT DUHET SHIJUAR...

Jashtë Linjë BOHAN

 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1008
 • Popullariteti: 208
  • Web Developer
Gjirokastriti.....
« Pergjigju #19 Me: Gusht 23, 2011, 12:31:47 PD »
Dy Gjirokastrite po mburreshin se kush rri me shume nën ujë. Meqë asnjeri nuk po leshonte pe fare, u vendos të behej një gare. Do të zhyteshin në lumë, dhe kush rrinte më shumë do të merrte 2 mije lekë nga shoku tjeter.
.
Sipas informacioneve te fundit te marre nga policia trupat nuk jane gjetur akoma...
Every path is the right path, everything could have been anything else and it would have just as much meaning...