Autori Tema: Gjirokastriti.....  (Lexuar 13794 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Gjirokastriti.....
« Pergjigju #15 Me: Shkurt 02, 2011, 11:46:39 MD »
Ne Gjirokaster.
Burre e grua po shikojne televizor kur prishet figura.
burri: Me duket se ra antena, po shkoj ne tarrace ta rregulloj.
gruaja: Mire shko ti te bej gati darken une. Do skuq nja dy kokra vez sot.
Burri duke rregulluar antenen bie qe nga tarraca ne trotuar. Gruaja e degjon ulerimen dhe del me vrap ne ballkon.
gruaja: qyqja e zeza une c'me gjeti. Fol i dashur si je? U vrave?
burri: Grua....aaaaaahhhhh....skuq....ohhhhhh....vetem nje vez sot.......

 [flirt]
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Gjirokastriti.....
« Pergjigju #16 Me: Shkurt 02, 2011, 11:56:29 MD »
Gjirokastriti vendosi te martohej.
"Aaaa e dua gruan pa shpenzime...ka mundesi mos te haje fare!!! Ajo eshte gruaja perfekte per mua!"
Martohej me njeren e ndante se hante dy here ne dite, martohej me tjetren e ndante se hante nje here buke ne dite....Me se fundi gjen nje vajze korcare qe i thote: "une nuk ha fare!!"
Gjirokastriti: Si nuk ha fare fare?
Korcarja: Ncuq, asnjecicke...
Gjirokastriti: Po si jeton?
Korcarja: Vetem me ajer. Thith ajer dhe jetoj.
Gjirokastriti i gezuar martohet. Naten e pare te marteses ngrihet dhe nuk e shikon gruan ne krevat. Shkon ne guzhine dhe gjen gruan duke ngrene.
Gjirokastriti: Genjeshtare! Ti me the nuk ha fare!
Korcarja: Nuk haja asgje, pervec ajrit...por sec c'mu hap nje vrime dje ne darke dhe me shfryn gjithe ajrin  :D
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Gjirokastriti.....
« Pergjigju #17 Me: Shkurt 26, 2011, 06:56:33 MD »
Ja dhe nje per temen time te preferuar  [coolthumb]

Shkon nje mysafir tek gjirokastriti. Ulen per te ngrene ne darke gjirokatriti dhe miku. Gjirokastritja nikoqire sjell rakine dhe mezet me lezet. Ndersa gjirokastriti dhe mysafiri po hane e po pine, gruaja shkon ne guzhine. Pas pak nga guzhina degjohet gruaja:
-Burro ta sjell pulen?
Gjirokastriti ja kthen:
-jo tani, eshte heret akoma.
Nejse vazhdojne muhabetin gjirokastriti dhe miku dhe pine dollite e hane mezet. Degjon prap miku nga guzhina:
-burro ta sjell pulen?
-jo akoma, -ja kthen gjirokastriti. Mysafiri i uritur shikon pjaten e mezes qe po mbaron dhe ha c'ka ngelur, se mbase keshtu i vjen me se fundi radha pules. Pas pak degjohet prap gruaja:
-burro ta sjell pulen?
Gjirokastriti shikon pjaten bosh te mikut dhe ja kthen:
-mire, sille se na vdiqe me ate pule!!
Kur hyn ne dhome pula serbes serbes, ngjitet ne sofer dhe fillon te cukis therrimet...cuk.. cuk.. cuk

 ;D
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë LEONBINGO

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 77
 • Popullariteti: 5
Gjirokastriti.....
« Pergjigju #18 Me: Shkurt 27, 2011, 06:02:30 MD »
I thot Gjirokastriti femijeve, po u sollet mir do ju coj babi ne Embeltore, te shifni si hajn te tjeret Akullore.  [laugh1]  >:D

hahahahaha...

Djali i gjirokastritit do sillte shoke per darke. I thote te atit : "Baba mos me turpero. Shoket vijne per here te pare, pa kursim te lutem"
"mos ki merak" thote babai. Erdhen shoket. U ulen per te ngrene. Nje nga shoket ndaloi se ngreni dhe babai i thote: " pse ndalove? Ha  akoma"
"jo" thote shoku " se hengra shume. 4 qofte te medha!" " ore per te ngrene hengre 5 ti, po ha akoma" ja kthen babai... [laugh6] [laugh6] [laugh6] [laugh6] [laugh6] sa e forte vertet i bejen keto gjirokastritet ha ha ha ha ha.


[rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Dhe kafshatat i ka numru ai  [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]      [laugh6] [laugh6] [laugh6] [laugh6] [laugh6] [laugh6]
JETA IKEN PA KUPTUAR DHE  NE CDO MOMENT DUHET SHIJUAR...

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Gjirokastriti.....
« Pergjigju #19 Me: Gusht 23, 2011, 12:31:47 PD »
Dy Gjirokastrite po mburreshin se kush rri me shume nën ujë. Meqë asnjeri nuk po leshonte pe fare, u vendos të behej një gare. Do të zhyteshin në lumë, dhe kush rrinte më shumë do të merrte 2 mije lekë nga shoku tjeter.
.
Sipas informacioneve te fundit te marre nga policia trupat nuk jane gjetur akoma...