Autori Tema: Dy grate - Mund te kishim jetuar ende  (Lexuar 13061 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
Dy grate - Mund te kishim jetuar ende
« Me: Qershor 07, 2008, 12:38:54 MD »
Takohen dy gra pas vdekjes dhe fillojne te bisedojne.

-E dashur  pse vidqe ti? -, pyet njera nga grate.

-Po ja vdiqa duke ngrire, isha ne mes te akullit.

-Oh sa keq me vika per ty- thote gruaja e pare.

-S’ka gje. - thote gruaja tjeter, pas njefare kohe ne mes te akullit dhe ftomes nuk merr vesh gje dhe rashe ne nje gjume te rende.

- Po ti si vdiqe? - e pyet gruaja tjeter.

-Kisha degjuar se burri me tradheton, ndaj vajta si e terbuar ne shtepi, veçse burrin e gjeta ne divan duke pare tv.
Nuk u mjaftova me aq sigurisht kontollova tere shtepine mbare e prape, por nuk gjeta gje dhe me ne fund vdiqa nga stresi.

- Po te kishe kontrolloar dhe frigoriferin mbase mund te ishim akoma te dyja ne boten tjeter tani! - i thote gruaja tjeter  ;D

Jashtë Linjë i miri

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 283
 • Popullariteti: 5
 • nje per te gjithe e te gjithe per nje!
Dy grate - Mund te kishim jetuar ende
« Pergjigju #1 Me: Prill 17, 2009, 12:15:59 PD »
vjen burri ne shpi dhe i thote papagalli, erdhi ky loqja, vjen gruaja papagalli thote erdhi gruaja e loqes, vijne miqte thote papagalli erdhen miqte e loqes!  nje dite i nxehur burri i thote nqs fol sot se pres shoket te vrava! sapo vijne shoket papagalli ja pret, erdhen dhe shoket e loqes! atehere burri merr nje thes dhe e fut papagallin brenda , e perplas ne mure shume here deri sa doli gjak nga thesi dhe e len thesin ne nje qoshe! kur ikin shoket leviz thesi dhe papagalli nxjerr koken pa kuptuar se cfare ndodhi dhe thote!  shikoni re njerez, termet ra, qameti u be, te gjithe u zhduken dhe prape une me loqen mbetem!
nuk ka njerez te perkryer por vepra te perkryera!

Jashtë Linjë k58

 • MENDO TE DJESHMEN PER TE FILLUAR NJE TE NESERME
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3928
 • Popullariteti: 13
 • ME KEN SHKODRAN TE TANA I BAN
Dy grate - Mund te kishim jetuar ende
« Pergjigju #2 Me: Prill 21, 2009, 03:02:21 MD »
uh sa kam qajt qe mbyti papagallin [teasing] [teasing] [teasing] [teasing] [teasing] [teasing] [teasing] [teasing] [teasing] [teasing] [teasing] [teasing]
ME KEN SHKODRANE JE MA E MIRA E KSAJ ANE

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Dy grate - Mund te kishim jetuar ende
« Pergjigju #3 Me: Prill 30, 2009, 01:21:53 MD »
Hahahahahhaa [clap3] [clap3] [clap3]
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥