Autori Tema: Disa Dialoge humoristike  (Lexuar 19839 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Disa Dialoge humoristike
« Me: Nëntor 11, 2007, 02:50:17 MD »
xhelozia
Ai: - Paola, kur do pushosh se qenuri xheloze?
Ajo: - Kur te me therrasesh Antonela!


I pari
Ai(ne shtrat): - E dashur kam qene une I pari?
Ajo: - Natyrisht, po perse me pyesni te gjithe?


ideja
Gruaja te shoqit: Ka pak kohe qe nje ide me vjen rrotull, ne koke..
I shoqi: Mos u shqeteso, heret o vone, do vdese nga vetmia.
« Redaktimi i Fundit: Prill 08, 2008, 04:00:00 MD nga Pleshti »
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë eros86al

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 1
 • Popullariteti: 0
mbi 18 vjec
« Pergjigju #1 Me: Nëntor 19, 2007, 10:38:37 MD »
i dite beni hy ne dhomen e prinderve e gjen te jatin me nenen qe po q.....e i thot
-o ba ca po boni...?
-po lujm,(thot babi)
-po ca loje...?(beni)
-un po fus trrenin te tuneli mamit(babi)
-o ba pse nuk hyp ke dollapi e hillu,e provo a e fut dot trrenin ke tuneli...
hyp baba benit ke dollapi e hullet....
-o cun te dhjefsha stilin,te tom e vdiqe e me theve bilin..................

Jashtë Linjë federali007

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1176
 • Popullariteti: -5
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #2 Me: Shtator 30, 2008, 10:27:45 MD »
Dy cuna bo u zishi se kush mbante me shume mend kur ishte i vogel
thote i pari:
-kur kam pas qen une i vogel ku bote dashura mami dhe babi une i numeroja sa here pomponte babi perpara se tu prishte
vetem ku fol ky tjeteri:
-o kaq manke mend ti une ku kam pas qen mbrenda ne parkun e mamit, kur ja fuste babi mamit une terhiqa ate te babit qe te vinte me thell qe te bonte me shume qef mami.............iih

Jashtë Linjë antrea

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 38
 • Popullariteti: 1
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #3 Me: Shkurt 07, 2009, 09:32:22 MD »
NE KOHEN E MONIZMIT NE TIRANE NE KOMISARIATIN EPOLICISE TEK ISH BLLOKU I UDHEHEQJES SHEFI I POLICISE NDAN DETYRAT URDHERON NJE NJESIT QE TE PARULLOJE NE FOTO CAMIN NJESITI PASI MER DETYREN DEL NE PATRULLIM GJEN FOTO NATYRA FOTO RINIA FOTO STUDIO FOTO FOTO FOTO VETEM FOTO CAMIN NUK E GJENIN MBARON SHERBIMI VENE NE POSTE DHE RAPORTOJNE SHOKU KOMANDANT GJATE SHERBIMIT ASGJE E RE TE GJITHA FOTOT IGJETEM VETM FOTO CAMIN JO

Jashtë Linjë Lunatic

 • No more Au-Iu!
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4503
 • Popullariteti: 2
 • Qesh se s'qaj dot!
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #4 Me: Shkurt 07, 2009, 10:57:56 MD »
Ajo - I dashur, c'do te thote "perche" ne italisht?
Ai - Pse...
Ajo - Jo mo kot, per ta dit...
faraway, so close!

Jashtë Linjë antrea

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 38
 • Popullariteti: 1
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #5 Me: Shkurt 08, 2009, 07:56:52 MD »
i thote i shoqi te shoqes grua cte bejme hame buke apo te q..... pergjigjet eshoqja te q.... se buken aty e kemi helmin [iagree]

Jashtë Linjë ABORDAZH

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7214
 • Popullariteti: 120
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #6 Me: Shkurt 04, 2010, 04:21:55 MD »
Nje djale ne makine me nje shoqen e tij te liceut, e pyet nje fshatar plak: - Me fal ku te con kjo rrugice qe kalon permes pyllit? Fshatari duke qeshur i tha:- Drejt marteses ore mik !Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerò alla mia volontà di seguirti.

Jashtë Linjë ABORDAZH

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7214
 • Popullariteti: 120
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #7 Me: Shkurt 04, 2010, 04:22:38 MD »
Ne nje koncert ne Milano ne orkester ishte dhe nje shqiptar nga Devolli qe i binte pianos. Pasi filloi shfaqja degjohet nje ze nga publiku qe bertet : -O Devolli. Dhe kjo perseritet disa here. Pasi mbaron shfaqja shkon devolliu dhe takon kete. E pyet nga je dhe ky i thote shqiptar. Po njihemi gje e pyet? Jo i thote ky. Po nga e more vesh qe jam devolli. I thote ky tjetri: -Kur u ulen pianistet e tjere afruan karrigen te pianoja, kurse ti u ule njehere dhe afrove pianon prane vetes.Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerò alla mia volontà di seguirti.

Jashtë Linjë ABORDAZH

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7214
 • Popullariteti: 120
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #8 Me: Shkurt 04, 2010, 04:23:16 MD »
Njeri banonte ne katin e dyte dhe del ne dritare per te pire cigare. Kur mbaron cigaren e hedh nga dritarja jashte mirepo i bie njerit ne koke, i cili thote: Po ti o s’ke tavell ne shtepi?

I pergjigjet: Pse s’te doli cigarja ty, e dashke me tavell kokes?Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerò alla mia volontà di seguirti.

Jashtë Linjë ABORDAZH

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7214
 • Popullariteti: 120
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #9 Me: Shkurt 04, 2010, 04:25:59 MD »
Pyet profesori nje nxenes: Si quheni? Moisi, i pergjigjet nxenesi. Emer i bukur thote profesori, nga Bibla. Jo jam nga Mirdita, ia kthen nxenesi.Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerò alla mia volontà di seguirti.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #10 Me: Mars 27, 2010, 02:01:09 MD »
Flasin dy shoke me njeri tjetrin
1-Si thua dua ti bej gruas nje udhetim fantastik per pushime ,,, me thuaj per ku ta pres bileten Maldive,,,Miami ,,, per ku ?
2-E di cke po nisu vetem me mire  [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Batute e degjuar ne emisionin e fundit -Ciao Darwin  [grin1]
« Redaktimi i Fundit: Mars 27, 2010, 07:42:05 MD nga Buona »

Jashtë Linjë juventini piero

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1647
 • Popullariteti: 4
 • Une te dua ti sme do ik pirdhu mos me ngacmo......
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #11 Me: Maj 15, 2010, 05:10:27 MD »
nxenesit:profesor ca do me then i don't know?
profesori: nuk e di.
Nxenesit: po ne te dinim te zgjut ty,o profesor...... [rlmao] [rlmao] [rlmao]
JuvEntIn PerGJithMon

Jashtë Linjë Ajo Goca

 • *”˜˜”*°•.˜”*°•.˜”*°•••.•••°*”˜.•°*”˜.•°*”˜˜”*°•. *•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸. PERFECTE JAM .¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•* .•°*”˜.•°*”˜.•°*”˜ .•°*”˜ ˜”*°•. ˜”*°•
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10491
 • Popullariteti: 320
 • Kiss and tell
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #12 Me: Maj 15, 2010, 05:53:42 MD »
ajo:te dua

ai:as un
Mashkulli qe e trajton Femren e tij si nje [Princeshe] .. tregon qe vete eshte rritur nga nje [Mbretereshe ]!!! ♥ ..


Jashtë Linjë qapkeni

 • ne deshiren tuaj
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4231
 • Popullariteti: 13
 • sinqeriteti celesi i suksesit ne jete
  • nuk kam
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #13 Me: Maj 15, 2010, 05:59:23 MD »
nusja i shikon vjehres filxhanin
nusja-ke nje me k ketu
vjehra-ua mu kujtua qamili
nusja- pirdh pirdh o kade  une me k e ti me q (vjehren e quanin kade)

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Disa Dialoge humoristike
« Pergjigju #14 Me: Shkurt 19, 2011, 09:19:54 PD »
Ajo - I dashur, c'do te thote "perche" ne italisht?
Ai - Pse...
Ajo - Jo mo kot, per ta dit...

:D