Forumi Nastradini

Argëtim, Zbavitje dhe Lojra => HUMORI => Barsaleta te ndryshme => Tema është filluar nga: andiii ne Nëntor 26, 2008, 05:18:59 MD

Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Nëntor 26, 2008, 05:18:59 MD
Amerikani me shkavin

Ishin kon tu fol ni amerikan edhe ni shka (serb). Amerikani pi thot:
N’ma kallxofsh ni rren me t’shpejt pe ti fali 10 dollar.
Un jom qen, pi thot shkavi
Hupe. Rren thash.Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Nëntor 26, 2008, 05:19:30 MD
Nazmija e Avnija ne New York

Nazmija e Avnija shkojn en New York edhe e marrin banesen en katin 100.
Dalin me ble dishka en qytet e tu hyp shkallve Nazmija i thot Avnis:
Kom me t’kallxu dishka.
Le n’katin e 70 Pi thot Avnija.
Kur mrrijin n’katin e 70 Avnija i thot: Fol!
I kom harru qilsat en vetsherbim.
Nisen me zhdryp teposht, Kur mrrijin n’katin e 30 nazmija apet:
Kom me t’kallxu dishka.
Le m’kallxon kur t’zhdrrypim posht.
Kur t’dalin te hymja e baneses Avnija i thot Nazmis:
Kallxom tash shka deshte.
Kum bo hajgare.
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Nëntor 26, 2008, 05:19:51 MD
Fëmijët e përbashkt

Fmijt e Avnis tu lujt dalin en aborr t’Nazmis e Avnis i vjen e keq e del te Nazmija:
M’fal se ishin kon hi fmijt e mi en aborr tonin me lujt.
S’ka gejle bre kujshi se... fmijt e tu jon edhe t’mit.

Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Nëntor 26, 2008, 05:20:14 MD
Nata e pare e marteses.

Paraqitet AI veshur vetem me “.rezerv…:
Ajo: “Ta dish qe, keshtu si ti nuk me ka pare askush.”
Ai: “As mua. S’e sheh qe jam akoma ne leter celofani!”

Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: pirat ne Dhjetor 07, 2008, 10:53:50 PD
Beni para se të shkojë në shkollë i thotë të jëmës se i dhemb barku. E jëma: "Nuk ke ngrënë bukën, e ke barkun bosh ndaj të dhemb, po të ishte plot nuk do të të dhembte. Në shkollë mësuesi mxënësve "Fëmijë më dhemb koka, mos bëni zhurmë ju lutem." Beni ngrihet në këmbë "Mësues, e keni kokën bosh prandaj, po të ishte plot nuk do të të dhimbte
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Dhjetor 07, 2008, 11:07:01 PD
Tradhtia
Vjen Faza në shtëpi dhe e gjen Rrustën në dhomë të fjetjes me një grua tjetër. E kap për penis dhe e tërheqë deri në garazh. Ia vendos penisin në mengene dhe e shtrëngon fort. E nxjerr dorezën e mengenesë dhe kap sharrën në dorë. Rrusta fillon të bërtas:
- Ngadalë moj, çfarë po bën? Mos po do... për shkak të një imtësie, të ma këpusësh?
Me buzëqeshje hakmarrëse në fytyrë Faza i thotë:
- Kush unë a, jo more Rrustë, ti do ta bësh atë. Unë vetëm do t’ia fus flakën garazhit!
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Dhjetor 07, 2008, 11:07:30 PD
“Lopa”
Një burrë e thërriste gruan e tij gjithmonë lopë. Një ditë ajo hidhërohet shumë, e padit dhe e fiton rastin. Gjykatësi ia ndalon burrit që ta thërras ashtu, përndryshe shkon në burg. Kur arrin në shtëpi, gruaja fillon ta provokoj:
- Eeee, nuk guxon të më thërrasësh më lopë!
E burri ia kthen:
- Pusho, oj grua, mos më shtyj të të godas në mes brinjëve.
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Dhjetor 07, 2008, 11:07:50 PD
Ministri i ardhshëm
E kapin policët një fëmijë duke thyer një kioskë.
- Djalosh e hëngre! – i thotë njëri prej policëve.
Djaloshi, ua kthen:
- Ani, se do ta hani edhe ju kur unë të bëhem ministër!
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Dhjetor 07, 2008, 11:08:12 PD
Gishti
Një burrë i moshuar, i pasur martohet me një vajzë të re. Vjen nata e parë e martesës...
- I dashur, a do të duhemi tani egërsisht...
Në këtë ai ngre dorën me gishta të ndarë.
- Çka, pesë herë a?
- Jo, por zgjedh gishtin cilin e do!
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Dhjetor 07, 2008, 11:08:31 PD
Impotenca
Lexon diku plaku se buka është ilaç i mirë kundër impotencës, prandaj mësynë në furrë:
- Ju lutem pesë kilogramë bukë!
Furrtari:
- Çka po ju duhet aq shumë bukë, do të ju forcohet!
- Atëherë mi jep 15 kilogramë!
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Dhjetor 07, 2008, 11:08:53 PD
Eltemja e katit të tretë!
Vjen burri në shtëpi dhe plot gëzim i thotë gruas:
Ai fqinji ynë i ri po flet në kafene se i ka palluar të gjitha gratë e kësaj ndërtese, përveç njërës!
Sigurisht se je ti ajo – e pyet burri me kureshtje.
Jo bre çfarë – sigurisht është ajo eltemja e katit të tretë...
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Dhjetor 07, 2008, 11:09:17 PD
Petulla në prapanicë!
Po ecën Shuli rrugës me petull në prapanicë...
E takon Rrusta dhe e pyet:
Aman Shul, po çka po bën ashtu?
Shuli përgjigjet:
Po isha te stomatologu, dhe ai pasi ma rregulloi dhëmbin - më tha të ha me anën e kundërt...
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Dhjetor 07, 2008, 11:09:37 PD
Gruaja elegante!
Gruaja elegante është ajo që vishet me kredit-kartelë, ndërsa zhvishet me para të gatshme...
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Dhjetor 07, 2008, 11:10:04 PD
Parajsa dhe ferri!
Përse në parajsë gjenden vetëm 10% të femrave? Po të kishte më shumë – parajsa do të shndërrohej në ferr...
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: andiii ne Dhjetor 07, 2008, 11:10:27 PD
Do t’më mungosh shumë!
E dashur më duhet të tregoj një të vërtetë të tmerrshme.
Firma ka bankrotuar, babai me la pa hise, veturën e kam bërë llom. A do t’më duash ende?
Natyrisht i dashur – vetëm se do t’më mungosh shumë!
   
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: Angel_Girl ne Janar 31, 2009, 10:48:01 MD
The interview   [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]


Do you speak English?

- Yes!

- Name?

- Abdul al-Rhazib.

- Sex?

- Three to five times a week.

- No, no...I mean male or female?

- Yes, male, female, sometimes camel.

- Holy cow!

- Yes, cow, sheep, other animals in general.

- But isn't that hostile?

- Horse style, doggy style, any style!

- Oh dear!

- No, no! Deer runs too fast...
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: agas ne Qershor 08, 2009, 05:46:59 MD
        Per te lare mekatet te krishteret kane nje menyre origjinale nepermjet rrefimit ne kishe tek prifti. Tregojne se per zhargon rrefimi ne nje qytet te gjitha grate e atij qyteti kur shkonin me burra te tjere i thoshin priftit qe ishin rrezuar tek shkallet e bashkise.Pas ca kohesh nderrohet  prifti dhe vjen nje prift tjeter ne kete qytet dhe grate gjithmone me te njejtin ritual, jemi rrezuar tek shkallet e bashkise , jemi rrezuar tek shkallet e bashkise .Aq sa e merziten kete priftin e shkrete. Nje dite ngrihet ky prifti dhe shkon tek bashkia dhe i thote kryetarit te bashkise qe rregulloni pak keto shkallet se po thyejne qafen grate e qytetit.Kryebashkiaku qesh me te madhe sepse e dinte se ca do te thote kjo shprehje.I thote prifti :qesh ti qesh se gruaja jote eshte rrezuar nja 5 here deri tashti
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: agas ne Qershor 08, 2009, 05:49:27 MD
Artani kthehet nga shkolla dhe i thote te atit se ka marre 4 ne matematike.
Pse? e pyet i ati.
Mesuesi me pyeti sa bejne 2x3?' dhe une i thashe 6
Po aq bejne.
Pastaj ajo pyeti sa bejne 3x2?
Ku mutin eshte ndryshimi?
Po tamam keshtu i thashe edhe une!
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: agas ne Qershor 08, 2009, 05:52:33 MD
Nje grua ngrihet ne mengjes shume e lagur.Cudi thote s'kam bere asgje me burrin!Dhe per 3 dit radhazi ne mengjes e njejta gje.Vete te doktori ta analizoje dhe ai i thote qe eshte peshtyme.Nje nate kjo gruaja e ruan burrin qe vjen nga puna.Ai shtrihet ve nje film porno me nj goce qe zhvishet kthehet nga gruaja dhe e peshtynte duke i thene: ptu..ptu..sa e shpifur qe je.
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: agas ne Qershor 08, 2009, 05:54:26 MD
Nje grua plake shkon ne nje dyqan seksi. Plaka :a keni vibrator? Po,thote shitesi. Ja shiko aty ne krah te majte .Ja thote plaka ,ate te kuqin atje dua une. Me vjen keq i thote shitesi po ate nuk e shesim. Ai sherben per te fikur zjarrin.
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: agas ne Qershor 17, 2009, 08:51:14 MD
Dy te cmendur duke pare ne qiell henen filluan te zihen. Njeri thoshte ishte hena, tjetri thoshte ishte dielli.

Pyeten nje kalimtar dhe e pyeten se kush ka te drejte? Ai u pergjegj:

te them te drejten une nuk banoj ne kete lagje.
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: arti* ne Nëntor 07, 2009, 09:57:30 PD
Qe 3 shtosa me POLIC:

E blen polici gazeten edhe ja nis mi mush fjalekryqin. Ni pytje thot: SHIH FOTON, edhe ky e bon pergjigjen E PASH :D

---

Ni i burgosen karxojke shtosa shpesh, edhe krejt policve qe ju ka thon ni shtos jon dek. U ardh ni polic edhe i ka thon hajt karxoma qat shtosin, ky i thot jo se pe des. Ai kembengul hajt hajt edhe ky ja karxon. Mas 1 muji ja qi nonen des polici. Tek qat'here e ka kuptu foren :D

---

U kon polici tu hec edhe e she livoren e bananes n'tok edhe thot me vete: kuku paskna mu rxu qitash  [blushing]
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: ABORDAZH ne Shkurt 04, 2010, 04:25:15 MD
Ishin nje here te cmendurit dhe vendosen qe te hidheshin nga tarraca e spitalit. Mirepo duhet te gjenin nje menyre qe te mos vriteshin. Si perfundim ata vendosin qe ta lyejne sheshin poshte me blu, d.m.th te ishte det. Hidhet i pari, vdes, i dyti, vdes, i treti po ashtu, etj.. vete i katerti dhe i thote shokeve: "O cuna mos u hidhni ketu se ka shkembinj!
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: ABORDAZH ne Shkurt 04, 2010, 04:26:36 MD
Dy te semure psikik ne spital degjojne zhurmen e njerezve qe po benin miting ne rruge dhe vendosin qe edhe ato te bejne miting. Vihen ne radhe njeri pas tjetrit dhe vazhdojne te sillen neper dhome, papritur ai qe ish-mbrapa i gjuan me shuplake tjetrit. Ai kthehet dhe e pyet: Kush gjuajti? Ec or byrazer se nuk e merr vesh kush, miting hesapi.
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: BOHAN ne Shkurt 04, 2010, 06:43:00 MD
Ne kohen e luftes nje grup partizanesh zbresin nga mali e shkojn tek nje shtepi se po vdisnin per te honger.
(Partizani)       - O i zoti shpis a pret miq'?
(I zoti shpis)    - Hajdeni o burra, buk e krip e zemer.
(Partizani)       - Ore leji tjerat po na skuq ato zemrat.  [mrgreen]
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: BOHAN ne Shkurt 04, 2010, 07:05:25 MD
- Pse u largove nga salla e operimit para se te operonin? - pyeti babai te birin
- Ika se infermeria thoshte "mos ke frike, eshte operim i lehte, cdo gje do shkoje mire, per te gjithe ka nje here te pare", etj - tha cuni
- Epo mire ajo ka kerkuar te jape guxim - tha i ati
- Problemi eshte se ajo i thoshte doktorit - u pergjigj cuni...  [mrgreen]
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: BOHAN ne Shkurt 04, 2010, 07:52:50 MD
Mami, mami, une i mbusha 16 vjec, a mund te ve sytjena tani'?
- Mbylle gojen Ervin'!
[laugh1]
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: ☼ Bea ☼ ne Shkurt 15, 2010, 02:28:25 MD
Ishin dy amerikan te pasur. Vendosen nje bast midis tyre ...Njeri thoshte :-Njeriu eshte gati te vdese per dollare...
Tjetri nuk pranonte kete version . E keshtu vendosen te bejne nje prove me disa njerez ... Vendosen qe nga nje gradacele ,,, te paguanin nje siguracion jete per cdo njerin qe do hidhej ,,,nqs nje njeri do kundershtonte basti mbaronte ,,,fitonte amerikani qe mronte idene qe :- Njeriu do me shume jeten se gjithcka.

Nje lab i mbetur pa pune shikon nje reklame ku thoshte :-Kush kerkon pune ,,,ejani ne x add...
I lumtur shkon ne maje te asaj gradacele,,,pa e ditur c'ndodhte aty ...Ishin disa vete ne radhe ...pas pak i vjen ketij radha...
Amerikani i thote :- Te paguaj X  shifer per siguracionin e jetes tende ...firmos ketu kujt do ja lesh pasurine..
Para se te firmoste ky i thote :- Po c'duhet te bej?
Amerikani :- Asgje te vecante ti firmos ketu,,,hidhesh nga gradacela dhe parate i shkojne atij qe ti do ...
Labi :- Ik ore vella, pse me la mendja te hidhem une qe aty,,,edhe sikur t'me japesh dhjetefishin nuk hidhem,,,pse pune eshte kjo...
Po me e bukura ishte se radha e ndaluar donte te thoshte humbje basti...
Afrohet nje shqiptar tjeter aty ...e i pyet :- Pse ngeci radha?
Amerikani :- Ja ky ketu ka bllokuar punen nuk do te hidhet.
-Lere se i flas une -thote ky tjetri ,,,i cili i kthehet labit e i thote :- O mik nga je ti ?
-Nga laberia vella...
-E pse nuk hidhesh ti? Se na le dhe ne te tjereve te presim kot,,,kemi dhe pune te tjera per te bere...:P
-Ik ore tutje pse u cmenda une..-thote i vendosur labi.
-Ik ore se s'qeke burre laberie ti ..-provokon tjetri.
-Une s'jam burre shiko- dhe fiu labi fluturon nga gradacela edhe pa firmosur sigurazionin  [rlmao] [rlmao] [rlmao]
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: ☼ Bea ☼ ne Maj 10, 2010, 03:52:22 MD
Nje regjisor spektaklesh pyeti njeren nga misset,,,, gjate provave. -Kush jane dy vellezerit ,,, qe kane ndare veprimtarine e tyre per Shqiperine ?
-Naimi she Saimi - u pergjigje njera nga bukuroshet.
Atehere ai u deshperua per nivelin e saj dhe pyet nje bukuroshe tjeter.
-Naimi dhe Samiu, - u pergjigj ajo me krenari , per njohurite e saj.
Aty per aty regjisori pyet vajzen e trete ,,, e cila u pergjigj :
-Nano dhe Saliu ... [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: Cuni i bukur ne Maj 11, 2010, 11:20:05 PD
 [rlmao]  [rlmao]
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: shano ne Mars 04, 2015, 09:40:22 MD
 [kisss]
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: shano ne Mars 05, 2015, 08:42:39 PD
 [laugh1]
Titulli: Barsoleta te ndryshme.
Postuar nga: shano ne Mars 05, 2015, 11:49:58 PD
E qeshra ketu te zgjat jeten